Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A behívást hogy tanítják a...

A behívást hogy tanítják a kutyasuliban az első órákon?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy ahhoz, hogy a kutya tudja, hogy ha elhangzik a parancsszó, neki azonnal rohannia kell a gazdihoz - mit alkalmaz a kiképzőtök és hogyan?


Tegnap voltunk egy kutyasuliban és kikerekedtek a szemeim, majd a végén mesélek, ha kíváncsiak vagytok rá. Lehet, hogy csak én túlzom el a dolgot, de merőben más ez a suli már alapokat is tekintve, mint az ovi, ahova jártunk...



2012. ápr. 17. 09:27
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

Na jó, azt hiszem nem megyek többet és ha nem találok normális sulit a városban, akkor inkább nem is viszem, hanem jövök ide és bombázlak titeket a kérdésekkel :)


Hát valami brutáldurva volt.

Rárakott a pasi egy 10 méteres pórázt, Joey szaglászott, hagyta hadd menjen. Amikor szólt, nekem hívnom kellett és abban a pillanatban rántotta meg felém a 10 méteres pórázt, hogy a kutya vegye a lapot, hogy neki azonnal jönni kell, ahogy kimondom a parancsot. Lábnál követésnél rángatnom kellett szerencsétlent (amire még azt mondom, ha korrigálásról van szó, hogy ne térjen ki mellőlem, még oké, de így...). Ültetésnél, hogy azonnal leüljön, amikor mondom neki, hátra kellett húznom a pórázt és lenyomnom a másik kezemmel a fenekét.

Nagyon rosszul éreztem magam, mi nem ezt tanultuk az oviban, ugyanezek a módszerek voltak, amiket ti írtatok. Gondoltam rákérdezek, hátha én vagyok a hülye és a sulinál már más a helyzet. Sajnos ahova oviba jártunk, az oktatónak első csoportja voltunk és ő inkább agilityt tart. Szó volt róla, hogy indít sulit, de aztán az ovit sem fejezte be rendesen valamiért.


Összességében azért mentem ehhez a pasihoz, mert láttam pár kutyát, akik a keze alól kerültek ki és leesett az állam, hogy milyen eredményeket ért el. Na de ez a módszer, hát ez kiakaszt. Láttam Joeyn, hogy nem is értette, mi ez a változás...

2012. ápr. 17. 10:29
 12/63 anonim ***** válasza:
100%
5-15 éve még ez az "erőszakos" módszer elterjedt volt, most kicsit idejét múltnak hat.
2012. ápr. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 A kérdező kommentje:

Ja és hozzáteszem, hogy a nyakörvet, amit használunk (textil), közölte, hogy nem ér semmit, mert a kutyát semmi nem gátolja meg, hogy húzzon és nem fogok bírni vele (aki esetleg nem tudná, bullmacim van), a textil pórázom is szar, mert kicsúszik a kezemből- őszerinte. Fojtót kellett rárakni, de nem fojtóra volt rakva, hanem olyan szorosra, hogy fent legyen a tarkója körül.


Mindenáron jobb kézben kellett fognom a pórázt, hogy keresztbe menjen a lábam előtt, bal kézzel pedig paskolnom kellett a kutya oldalát, ha szépen jött. Mert hogy szerinte bal kézzel nem tudom megtartani a kutyát, ha kihúzna és amúgy is, jobb kézzel rángassan vissza a pórázt, ha kitér láb mellől.

Hozzáteszem a séták alkalmával most már elég nagy %-ban olyan szépen jön, hogy simán bal kézben is elég tartanom a pórázt és nem igényel különösebb erőfeszítést, hogy korrigáljam a 35 kg-os kutyám, ha igazodnia kell.

2012. ápr. 17. 10:40
 14/63 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom egy idősebb korosztályú kiképző. 90-es években pl. a fektetést konkrétan úgy érték el hogy rálépett az ember a pórázra és ez persze földhöz feszítette a kutyát. Ma már valóban brutálisnak hatnak ezek a módszerek, de ez volt hosszú időn át a bevált gyakorlat. Eredményre is vezet, ahogy írtad korábban, csak hát van arra ma már humánusabb módszer is, akkor miért ne válasszuk azt? :-)
2012. ápr. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 anonim ***** válasza:
100%

Ez az a tipikus régifajta kiképzési módszer.Nekem is volt "szerencsém" kipróbálni, de az volt a baj vele hogy kényszer az volt minden mennyiségben, de jutalom nem(használok kényszert ha kell).Persze addig nem tudtam hogy ez rossz módszer míg máshoz nem kezdtem el járni, és ott elmondták hogy mi is a szitu.Sajnos a mai napig meglátszik a kutyám munkáján hogy rossz embernél kezdtünk el suliba járni(pedig elég jó érzéke van a kutyákhoz az illetőnek, csak sajnos leragadt egy szinten).

Kb ugyan ilyen módszerekkel dolgoztunk mi is anno, annyit minden esetre sikerült vele elérni hogy érzéketlen lett a kutyám a póráz rántásra...

2012. ápr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:

Menj másik suliba, ez németjuhász rendőri kiképzési módszer 50 évvel ezelőttről. Keress másik sulit.

én 3 hetes korban kezdem a behívás tanítását, szemmagasságukban tapsikolással és hívószóval, amikor 8 hetesen odaadom a kutyákat már behívhatóak,és parancsra helyen maradnak (persze amikor nőnek ezt folyamatosan újra és újra be kell vésni)

Mindezt rángatás nélkül.

2012. ápr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
100%
nálunk hasonló volt a helyzet. Bár a behívás úgy történt, ahogy a többiek írták, de a lábnál követés pórázzal az valami borzalmas volt. Van egy kutya, akit a gazdái az óra elején csak leadnak, hogy tanulja meg a dolgokat, amit elvárnak tőle(milyen gazda az ilyen?) és az óra végén meg viszik haza. Nála csinálta azt a kiképző segédje, hogy fojtót rakott rá, és olyan erővel rángatta, hogy a kutya többször is nyüszített. Amikor pedig fektetésből kellett behívni a kutyákat, és mivel mi akkor voltunk először, a kiképző úgy fogta meg a kutyámat, hogy megkért, hogy fektessem le. de Shiro a jutalomfalat után azonnal fel akart állni, ezért rálépett a pórázra a nyaka mellett, hogy ne tudjon fel állni. Ez a kutyának persze nem tetszett, oda is kapott a kiképzőnek. Nem tudom, hogy ez-e a helyes módszer, de az én kutyámat ne úgy tanítsák, hogy a fenekét a földhöz nyomják, meg rálépnek a pórázra, hogy a kutya a fejét se tudja mozdítani a földön. Azóta nem is voltunk. Keresni akartam tükörsulit, mert jókat olvastam róla, és egyetértek az elvekkel, ami alapján tanítanak, de nincs a közelben, úgyhogy most tanácstalan vagyok..
2012. ápr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 A kérdező kommentje:

Igen, idősebb korosztályhoz tartozik olyan 45-50 körüli pasi.

Még egy sulit megnézek, benne még bízok, hátha...

Ha az sem, akkor küzdök vele egyedül.

Köszönöm mindenkinek :)

2012. ápr. 17. 10:54
 19/63 anonim ***** válasza:
54%
Csak annyit fűznék hozzá, hogy a láb mellett követést (ha jutifalattal ösztönzöd) akkor tényleg úgy kell, ahogy már leírtam: bal oldalt a kutya, bal kézben a juti, jobb kézben a póráz. Ezt máshogy nem tudod, jobb kézzel adni a jutit és ballal fogni a pórázt, na akkor lenne keresztbemenés. így ha nem figyel oda picit rántasz a pórázon és már mindjárt ott lesz a lábadnál.
2012. ápr. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:

Okés, köszönöm mégegyszer :)


A napokban egyébként elég hirtelen pozitív változások álltak be. Behívást folyamatosan gyakoroljuk, természetesen jutalomfalattal. 2 eset van, amikor küzdök vele, egyébként mindig visszajön. Az egyik, ha bot van a szájában (tudja, hogy ki kell köpnie - mert egyébként összerágja és megeszi, amit én tiltok), szóval ha bot van a szájában, akkor vannak gondok ill. a ha más kutyával játszik - báár vasárnap egy nagy játékból sikerült behívnom, de azért még nem ez a megszokott, többnyire játssza a süketet. (Ilyenkor megyek az ellenkező irányba, stb.)

2012. ápr. 17. 11:08
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!