Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A behívást hogy tanítják a...

A behívást hogy tanítják a kutyasuliban az első órákon?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy ahhoz, hogy a kutya tudja, hogy ha elhangzik a parancsszó, neki azonnal rohannia kell a gazdihoz - mit alkalmaz a kiképzőtök és hogyan?


Tegnap voltunk egy kutyasuliban és kikerekedtek a szemeim, majd a végén mesélek, ha kíváncsiak vagytok rá. Lehet, hogy csak én túlzom el a dolgot, de merőben más ez a suli már alapokat is tekintve, mint az ovi, ahova jártunk...



2012. ápr. 17. 09:27
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 A kérdező kommentje:
Nem tudom, én vagy felpontoztam mindenkit, vagy egyáltalán nem pontoztam.
2012. ápr. 17. 21:18
 42/63 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan hagyd! Ha megkérdezik, hogy mi a kutyád neve és válaszolsz, azt is lesz aki lepontozza. A lepontozók amúgy is alapból aktívabbak, mint a felpontozók.
2012. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
Nyugi, belinkeltem a sjaát kutyámról képet, még azt is képesek voltak lepontozni :D
2012. ápr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 Szilvi & Argos ***** válasza:

A neten az alábbi székesfehérvári iskolákat találtam:


[link]

[link]

[link]


Az első kettő hagyományosabb, az utolsó a modernebb szemléletű szerintem a honlapok alapján!


Nem jártam és nem is járok kutyasuliba, viszont rendezvényeken, nyílt napokon és látogatóként, illetve 1-1 tréning erejéig elég sokban megfordultam.

A tükörsulikban és a modernebb egyéb iskolákban a kutyák szabadon vannak a képzésen, és a kiképző fogja meg a kutyát, a gazdi elfutva hívja, aztán klikk, juti, játék, simisimi...ha nagyon nem akar menni, akkor odakergetik először finoman, aztán határozottabban.

A hagyományosabb sulikban hosszú pórázzal tanítják, szintén futva hívja a gazdi, de ha nem megy, akkor a kiképző rántja oda, vagy a gazdi rántja maga felé, ha nem megy...a tanítás elején szerintem mindenképpen a kajás-simis módszer kell, de ha már konokabb a kutya, akkor igenis kellhet pár pórázrántás!

Amikor kihoztam a kutyámat 9 hónaposan menhelyről, el se ment mellőlem...aztán 2-3 hétig jutit kapott mindig, ha visszajött, TUDTA a visszahívást. Aztán próbálkozott...ha nem jött vissza, akkor NEM, majd IDE, ha elindult felém, akkor OKOS, AZAZ...ha odaért, juti, simi, dicséret...ha ismét a kutya felé ment, NEM, ha jött, simi, kaja, stb. Kb. 2 hónappal később kezdte lecarni a tiltószavakat is, ekkor volt, hogy elfutottam tőle, elbújtam, ez használt...kicsit később ez sem használt, elrohant kutyák után...ekkor utánamentem, ráförmedtem, lenyomtam, póráz fél óráig...ma már elég hívni, és ha nem jön elsőre, akkor vagy keményebben szólok, vagy egy nagyot üvöltök...hatásos :)

Ha a kutya már TUDJA a feladatot, de nem csinálja, akkor mondom, hogy NEM, majd újra a feladatot...ha akkor sem, akkor rántom, nyomom ülésbe, fekvésbe...ez HÉTKÖZNAPI szitukra vonatkozik, nem versenyfeladatokra, engedelmes ágazatokra.

A kutya torkához felhúzott és fixre kapcsolt láncnyakörv tényleg jó megoldás, mert AZONNAL továbbítja a korrekciót jelentő pórázrántást a kutyához, míg ha fojtóra van állítva, akkor a nagy holtjátéka miatt a kutya már rég mást csinál, mint amit a gazdi büntetni akart volna...de ha kezelhető, szófogadó a kutya, akkor teljesen felesleges! De ha nagyon húz, és a forgolódós verzió nem segít, akkor jó módszer ez is, APRÓ, egy-egy rántás erejéig!

Az, hogy a póráz mikor melyik kézben legyen, egy külön könyvet érne meg :) Utcán közlekedéskor bal kézben van, így tudom azonnal korrigálni, ha kell...általában nem kell :)

Fegyelmező munka kezdeti tanításánál tényleg jobb kézben tanácsos tartani, ugyanis ekkor még semmi rántás nincs, csak bal kézből megy a kaja, a kutya pedig követi a kajás kezet! Aztán mikor már nem kell a kajás kéz megvezetése, akkor át lehet tenni vizsgaszabály szerint bal kézbe a pórázt, és azzal lehet kicsiket korrigálni...bár én ekkor is jobban szeretem a jobb kézben tartani, mert akkor pont magam felé tudom rántani a kutyát, szoros követésre bírva, illetve fektetéshez is ez jó...ha ültetni akarom menet közben, akkor bal kézbe átveszem...

2012. ápr. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 Szilvi & Argos ***** válasza:

Little Red módszerével egyet is értek, meg nem is...:)

Az, hogy a kutya jó kedvvel dolgozzon csak a gazdi két szép szeméért, na az nagyon kevés egyed esetében elérhető...hisz a ember sem dolgozik ingyen...legtöbb esetben :)

De az sem az igazi, ha minden egyszerű feladatért kaját kap...

Én élesen elválasztom a mindennapi életre történő nevelést, és a valamilyen sportra való kiképzést. Tehát az, hogy ne ugráljon fel, ne menjen ki a kapun, ne vaduljon, ne romboljon otthon, azt igenis eltolással, leszidással, ösztönkezeléssel (vagy hogy is hívják...) érem el...de az ülést, fekvést, lábnál követést jutifalattal kezdem...aztán a hétköznapi verziót később már nem erősítem meg, hanem lecsapom, ha nem csinálja :D De azt, hogy cm-re pontosan, rám figyelve meneteljen, azonnal üljön-feküdjön-pattanjon...na azt, MAGAS MOTIVÁCIÓVAL lehet elérni és fenntartani...szerintem

2012. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Az elsőben voltunk tegnap, a màsodik kiképzőről is hallottam egysmàst. A harmadik még benne van a pakliban, holnap egy negyedikhez megyek :)

Aztàn ha ő sem, akkor megnèzem a Dogpluszt is!

Köszönöm neked is a hasznos infòkat :)

A legszuperebb az lett volna, ha az ovis oktatònk indította volna a sulit is, de egyedül maradtam, az ovisok agilityzni mennek csak hozzá. 5 fő alatt pedig nem indít csoportos képzést. Egyénibe mehetnénk hozzà, de a csoportost abbòl a szempontból jobbnak tartom, h pl. a behívàst is jobban lehet gyakorolni tőbb kutyánàl, nehezítve így a feladatot.

2012. ápr. 17. 22:28
 47/63 A kérdező kommentje:
több
2012. ápr. 17. 22:29
 48/63 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Na voltam a suliban, szuper az oktatás, nagyon tetszik :)

Jutalomfalat és játék a motiváció. Behívást úgy gyakorolják, ahogy írtátok (oktató megfogja a kutyát, gazdi elmegy és hívja). Jutalomfalattal megy a lábnál követés is, vannak közömbösítési feladatok is, akadálypálya is ill. heti 4 alkalomból 1 ÖV, ami szintén benne van az árban. Ráadásul igen baráti árak vannak :)

Vasárnap kezdünk Joeyval :)

2012. ápr. 18. 20:21
 49/63 anonim ***** válasza:

Biztos h el akarsz kezdeni Joey-val ÖV-zni?


Én azért nem kezdtem Ádázzal el, mert örülök h egy jámbor tehén, ne juttassa senki se eszébe h lehetne más is. De ez csak én vok :D

2012. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 A kérdező kommentje:

Voltak ilyen céljaim vele :)

Igazából nem tudom, hogy egy ÖV-re kiképzett kutya hogy viselkedik a fajtársaival, ilyen téren nincs tapasztalatom. De nagyon bízom benne (és erről azért kifaggatom majd az oktatót), hogy nem okoz-e majd gondot a társas viselkedésben.. Bár végülis csak parancsra kell teljesítenie :)

Az biztos, hogy a zsákmányösztönét megnézzük. Kérdeztem a srácot, hogy milyen ötlete van, hogy tudnám összeszoktatni a nyuszimmal és mondta, ha van benne zsákmányösztön, akkor igen kevés az esély. Megnézzük és ha nincs, akkor adja a tippeket, ha van, akkor felejtős..

2012. ápr. 18. 21:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!