Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtatiszta?

Szerintetek fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Kaptam a szomszédomtól egy német juhász kutyát aki most 9 hónapos. Vittük állatorvoshoz az állatorvos rögtön a törzs könyvét kérte, mi mondtuk hogy olyan neki nincs és nagyon csodálkozva nézett.

Ha tényleg fajta tiszta azt honnan lehet megtudni?

Mutatok egy pár képet róla:


[link]


[link]


[link]


[link]


Válaszokat előre is köszönöm! :)


2012. ápr. 17. 21:34
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Ne szívjam mellre?

Igazad van. :)

(De olyan stílus uralkodik néha gyk-n, hogy már szinte szégyellem, hogy tenyésztő vagyok.)

2012. ápr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörű, fajtatiszta :) Munka vérvonalú gondolom...
2012. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :)

Ma beszéltünk egy állatkórházzal ahol azt mondták nem kell meg várni az 1 éves kort. Így jövőhét péntekre kaptunk időpontot.


További szép napot mindenkinek!!

2012. ápr. 18. 15:23
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell megvárni, persze ezt mondják. DE!!! A mi kan kuvaszunk 8 hónaposan lett ivartalanítva, hatalmas kutya volt már akkor, vastag, erős lábakkal, gyönyörű alkattal! 2 hónap alatt az ivartalanítás után olyan szinten átalakult, mintha nem is ő lenne. Hosszú megnyúlt lábak, szukás fej, nyurga alkat! Lehet lepontozni, de egy nagytestű kan kutyának igenis kell a 2 év, hogy kifejlődjön rendesen, ha ebbe bekavarnak az ivartalanítással, sosem lesz olyan kinézete a kutyának, amilyen lehetett volna. Sokan azért választanak kan kutyát, mert robosztusabbak, nagyobb fejűek, mint az adott fajta szuka egyedei. Mindezt elveszíti egy kan a korai ivartalanítás után. Én nagyon megbántam! Ha valaki felhívta volna a figyelmemet erre, akkor még vártam volna legalább 1 évet.

Nem lepontozni kell, hanem megköszönni, ha valaki olyan tapasztalatokat közöl, amit nem nagyon reklámoznak az interneten ilyen-olyan okok miatt! Ezen információk hiányában igenis meg van vezetve a gazdi, mert nem világosítják fel az állatorvosok, a média, minden következményről az ivartalanítás kapcsán.

2012. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%
21-es! Én felpontoztam a válaszaidat, teljesen igazad van!
2012. ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Akkor inkább mondjuk vissza az időpontot és várjuk meg azt a kort amit az orvos javasolt? Most nem tudom mit csináljak.


A válaszokat nagyon szépen köszönöm. Mindenkinek ment a zöld kéz! :)

2012. ápr. 19. 14:07
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Még várnék vele, persze csak akkor, ha nincs mellette szuka kutya, vagy szökik, vagy más okok miatt elkerülhetetlen az ivartalanítás.
2012. ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jól megírtam.:( Tehát, ha nincs olyan ok amiért most hamarjában fontos lenne az ivartalanítás, akkor még várnék legalább bő félévet!
2012. ápr. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Nincs másik szuka kutyánk, még a környéken annyira kutya sincs, eddig még nem szökött. Szerintem nem is tudna mert nagy beton kerítésünk van. A kapuknál tudna egyedül ki menni de a tetején ilyen vas tüskék vannak. De eddig még nem is próbált ki mászni. Mikor a kapu nyitva van akkor sem megy ki csak ha a póráz rajta van.
2012. ápr. 19. 19:07
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Gyönyörű kutya :) Az ivartalanítással én is várnék, míg nem fejlődik teljesen a kutya: ha nemének megfelelő alkatú kutyát szeretnél, akkor szerintem még ne heréltesd ki. Még fejlődésben van, ha megvonjátok tőle a hormonokat, szukás alkatú lesz. Így van ez pl.: a lovaknál és a patkányoknál is (ezekkel az állatokkal több a tapasztalatom, azért említem meg őket), de az embereknél is. Ha gyerekkorban heréltek ki egy kisfiút a régi időkben, akkor lányos maradt, mert a herék tesztoszteront termelnek, ez a férfi nemi hormon. Ha ezt megvonják, az illető sokkal nőiesebb lesz. Szóval, én még várnék vele, és mikor szép kan kutya vált belőle, akkor vinném műteni.
2012. ápr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!