Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek fajtatiszta?

Szerintetek fajtatiszta?

Figyelt kérdés

Kaptam a szomszédomtól egy német juhász kutyát aki most 9 hónapos. Vittük állatorvoshoz az állatorvos rögtön a törzs könyvét kérte, mi mondtuk hogy olyan neki nincs és nagyon csodálkozva nézett.

Ha tényleg fajta tiszta azt honnan lehet megtudni?

Mutatok egy pár képet róla:


[link]


[link]


[link]


[link]


Válaszokat előre is köszönöm! :)


2012. ápr. 17. 21:34
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
30%

szia!


Felesleges most ivartalanítani! Majd ha megnő, megerősödik a testalkata, kanos kiállása lesz.


Amúgy, ha valaki tud bánni egy kannal, a dominánsabbal is, és nem tud a kutya szökni, vagy szukához menni, akkor nem szükséges az ivartalanítás. Ez megváltoztatja a jellemét a kutyának, pont olyan, mint amikor valaki nem tud lovagolni egy csődör lovat, és ahelyett, hogy kancát venne, inkább kiherélteti...felesleges...


Ha valaki szuka alkatú, jellemű kutyát akar, akkor vegyen szukát! Ne egy kant rontson el olyanná...


Hozzáteszem, hogy mindig kanjaim voltak, és soha nem jártak félre...Csak tudni kell velük bánni, meg kell őket nevelni, nem olyan nagy dolog az!

2012. ápr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
49%
az ember a jelleme miatt választ kan, vagy szuka kutyát. ha kiskorban ivartalanitják, akkor ez nagy eséllyel elveszik. Semmi nem marad a fajtára jellemző viselkedésből. Innentől akár bármilyen kutyát lehet választani. én sem javaslom, és egyetértek az utolsó hozzászólóval.
2012. ápr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem változik meg számottevően egy kutya jelleme az ivartalanítással. A kanomat 5 éves ivartalanították, de csak azért mert nem tenyészállat és megőrült a tüzelési időszakban. Azóta nem hízott, nem lett lustább (sőt talán többet játszik), ugyan úgy megvan benne a dominancia és minden más kankutyás dolog. De nem őrül meg, ha egy tüzelő nőstény van a közelébe.

A szuka dettó ugyan ez. Bár mind a kettővel bevártam a teljes nemi értettséget, vállalva a kockázatokat. De ami nem tenyészállat, annak felesleges idegbaj a tüzelés stb... Szerintem.

2012. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
62%
a felnóttkori ivartalanitás már persze , hogy nem változtat egy kutya jellemén sem, de most egy fejlődésben levőről beszélünk.
2012. ápr. 22. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik, hogy ez a kutya tényleg vér tiszta német juhász.
2012. máj. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a pofiján kicsit úgy tűnik, mintha nem lenne teljesen tiszta NJ. Talán nagyszülők nem voltak teljesen fajtatiszták. De minden esetre nagyon édes. :)


Egy tenyésztő. :)

2012. júl. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%

lusta voltam elolvasna amit az ivartalanításról írtak de tényleg meg kell várni, hogy a kutya teljesen kifejlődjön, mint csontozatilag, alkatilag, szóval nézzen úgy ki mint egy felnőtt kutya, ugyan is ha ivartalanítod kis korában tegyük fel 6 hónaposan akkor nem tud rendesen ki fejődni.


van egy rokonunk aki kb 5-6 hónaposan ivartalanította a kutyáját (kan kutya)


és megállt a növekedésben, meg tökre eltorzult... agyilag okos meg minden őrzi a házat, fog meg minden de nagyon gnóm lett szerencsétlen kutya egy kan sparlaninac(jugoszláv farkas ölő)

2012. júl. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
62%

előző vagyok kinézetre 99% hogy fajtiszta, szép kutyus !!!! :))))


vigyázz rá ! fagy fordítva.....:)

2012. júl. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
58%
megnyugodhatsz, ez a kutya FAJTISZTA! azért mert nincs törzskönyve, attól még nem jelenti azt, hogy nem az. a könyv csak arra való, hogy a tenyésztés estén igazolhasd a blökit, különben meg tiszta pénzkidobás csak a villogásért. nem öt fillér egy olyan tetves könyv. az állatorvos meg felnyomhatja magának. ő az oltási könyvel foglalkozzon inkább
2012. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!

Ment mindenkinek a zöld kéz!! :)

2012. júl. 20. 18:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!