Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vs. Yorki?

Amstaff vs. Yorki?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 19. 20:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Melyiket valasszd?eg es a fold.

nagy kulombseg van a ketto kozot,eggyik 2 kilos a masik 40.

ha egy kezdo fiatal gazdi vagy akkor yorki.ha tudsz kmenyen banni a kutyaval,es sok idod van a nevelesre,igenyeire akkor amsaff.

2012. ápr. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Amstaff cuki kölyök ként de amúgy elég vérebnek tűnik...A Yorki cuki de ha kertes házba laksz és házvédő/patkány,egér fogó kutya kell akkor nem ajánlom!Panelba meg ha lány vagy és babusgatod akkor jó :D Én tacskó párti vagyok :)
2012. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Yorki simán legyőzi az Amstaffot. A Yorki rendkívül rafinált kutya. Hagyja, hogy az amstaff a szájába vegye, majd mikor a véreb már nyeregben érzi magát, egyszer csak azon kapja magát, hogy a yorki megakadt a torkán, és megfullad. A yorki meg jól kineveti. :)
2012. ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A yorki nyerne, nem kérdés.
2012. ápr. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 andi931019 válasza:
Szia! Tényleg különböző a két kutya fajta. A Staffival sokat kell foglalkozni, hogy jól nevelt legyen. De megéri! Ismerni kell a fajta sajátosságait és fajtához értő ember kell hozzá, de mindenféleképpen olyan aki tapasztalt kutyatartó. Gyerekek mellé kitűnő! A yorki szerintem egy semmilyen kutya,túl van tenyésztve, sok egészségügyi gond van vele de tény hogy aranyos. Igazából te tudod mennyi időd van a kutyusoddal foglalkozni, nyilván egy nagy testű kutyának sokkal több mozgás kell mint egy kis pár kilósnak :)
2012. ápr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5 azzal tisztában vagy, hogy az amstaff már legalább akkora divatkutya, mint a yorki?

A méretnek pedig semmi köze a mozgásigényhez, egy tacskónak sokkal nagyobb mozgásigénye van pl., mint egy bullmasztiffnak.

2012. ápr. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 andi931019 válasza:
Igen divat kutya sajnos. Azért mondom mert tényleg sokszor elrontják a nevelését.(bár minden kutyánál megvan az esélye) Lehet hogy rosszul fogalmaztam itt általánosságban beszéltem. Nyilván például egy Foxterriernek nagyobb mozgásigénye van mint egy Bordeux-i dognak! De ez már a kutyafajtának a sajátossága. Gondolom úgyis utána néz állat igényeinek! :D
2012. ápr. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Hát induljunk ki abból, hogy kb 3 napja olvastam az újságban,hogy egy amstaff megharapta egy kislány arcát....tehát ha nem értesz a kutyákhoz (mint a példában a gazdi)akkor egyik kutyát sem. A Yorki Napoleon komplexusban szenved (mint a legtöbb kis termetű kutya) és kiprovokálja a nagyobbakból (mint az Amstaff) az agresszív viselkedést.

Mindkét kutyához ész kell. NE szabad hgy a fejedre nőjön. Kinézetre és viselkedésben is nagy különbségeket mutatnak így csak jóformán az a kérdés, hogy melyik tetszik jobban?

2012. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A négyesen tök jót röhögtem :D
2012. ápr. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyébként, van fogalmatok a "véreb" szó jelentéséről??? Ugye, hogy nincs!
2012. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!