Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után tényleg...

Ivartalanítás után tényleg csökken a kutya energiaigénye?

Figyelt kérdés
Szukáról van szó.

2012. ápr. 21. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
nem.Még kannál sem
2012. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem. Az ivartalanítás neme gy agymosás a kutyának. Olyan ugyan olyan igényei lesznek és ugyan annyi.
2012. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted az energiaigényt? Kevesebbet kell e mozognia? Nem.

Kevesebbet kell kapnia enni? Igen. (általában, de ha nagyon nem hajlamos hízásra, akkor nem feltétlenül)

2012. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de én arra gondoltam, hogy hajlamos lesz e ugyanannyi kajától hízni, vagy sem. Mindenki azt mondta, hogy vigyázzak, mert a kutyák ilyenkor 30%-kal kevesebbel is beérik, ugyanannyi mozgás mellett.
2012. ápr. 21. 12:10
 5/10 A kérdező kommentje:

Vizsláról van szó, és eddig az volt a gond, hogy bármennyit evett, soványka volt. Persze rengeteget mozog és rendszeresen féregtelenítve van.

Én csak arra gondoltam, hogy hátha van remény arra, hogy picit "megasszonyosodik".

2012. ápr. 21. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, van rá esély, hogy egy kicsit husisabb lesz, hiszen leáll a hormontermelés...mint nőknél a klimax. Kérdezd meg anyukámat, azóta állandóan fogyókúrázik :D
2012. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás után lehetséges hogy kicsit kerekebbre 'formálhatod', de ez nem ugyanaz mint az energiaszint. Mivel a hormonok lesznek felbolygatva figyelni kell az elhízásra, de meg lehet találni az egyensúlyt, szóval előfordulhat hogy kerekebb lesz, de az energiaszintje nem fog csökkenni, ezt tapasztalat alapján mondom egy hiperaktív munkamániás Golden Retriever szuka mellett ;D
2012. ápr. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2012. ápr. 21. 12:50
 9/10 anonim ***** válasza:
a hormonok működése közben sok kalóriát elégetnek ha a kutya ivartalanítva van akkor kevesebb táplálék is elég neki, nekem a szukám a régi adagjának a 3/4 ét kapja az ivartalanítás óta és így se vékony pedig régen az egész adagtól is éppen csak nemvolt sovány
2012. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsóval teljesen egyetértek. Az enyém ivartalanítás előtt bármennyit is evett nem látszott rajta. Most ivartalanítás után, annak ellenére, hogy az adagját lecsökkentettem egy kicsivel, kissé meghízott. Most fele adagot adok neki a szokásosnál, kíváncsi vagyok mi történik. Egyébként a mozgás ugyanannyi mint előtte.
2012. ápr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!