Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Malamut kölyök 35 ezer ft-ért....

Malamut kölyök 35 ezer ft-ért. Törzskönyvet nem adnak hozzá, szerintem egyértelműen szaporító. Érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 15:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Hol találtad a hirdetést? Megmondom akkor! De elképzelhető! A szaporító nem akar költeni a kutyákra, a tk. ált. 5-15ezer ft-tól kezdődik, és legalább 2 hét mire megérkezik, de ő ezt nem akarja kivárni,kiváltani, hanem minél inkább túl akar adni rajta.
2010. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Én tuti nem vennék ilyen embertől kutyát... A kutya is lehet "hibás". És itt arra gondolok, hogy nem tudni, kik a felmenői és akár komoly öröklődő betegsége(i) is könnyen előfordulhatnak..


Az eredeti, törzskönyves kutya sokkal drágább, de hidd el, megéri. :)

2010. okt. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én vok az előző, kimaradt még:

kérdezz rá hogy vannak-e oltásai/legalább 2 kell legyen,érvényes regisztrált oltási könyvvel/ 2-3 féreghajtása/ami persze nem bizonyatható,így mondhatnak bármit, chip esetleg/ami már kötelező ha eladnak kutyát vagy ha ajádnékoznak!/ Ha vmelyike hiányzik,akkor lehet alkudni, ill akkor, ha megézed a kutyust és a körülményeket. Nincs-e köldöksérve, amit műteni kell,de jó esetben 6hós koráig elmúlhat.

2010. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
vagyis 15:28, és 15:32-es/közben írtak/:)
2010. okt. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem érdemes.
2010. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyáltalán azt nem tudom, érdemes-e malamutot választani. Rokonomék szeretnének ilyen kutyát, ismerőstől. Vérmérsékletileg nem tudom megfelelő lenne-e. Hatalmas kertjük van, szaladgálhatna, ezzel nincs gond. Viszont van egy kis tacskójuk, illetve több macskájuk, nem tudom velük hogy jönne ki egy malamut. Van valakinek tapasztalata?
2010. okt. 6. 15:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezt így nehéz megmondani. Az, hogy másokkal hogy jön ki sokmindentől függ. Neveléstől, az adott egyed vérmérsékletétől és a másik kutyától is akivel ki kell jönnie. Azt meg mindenkinek magának kell tudnia, hogy neki milyen kutya való!

A malamut is diszpláziára hajlamos fajta, én nem kockáztatnék feleslegesen egy olcsó kutyával.

2010. okt. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Értelmes, viszonylag önálló természetű fajta, barátságos és hűséges, ugyanakkor méltóságteljes is; megvan a saját akarata, s olykor domináns módon viselkedik. A szolgalelkűség távol áll a természetétől. Általában igen magabiztos és kiegyensúlyozott kutya. Józan és szívós, bundája minden időben kellő védelmet nyújt. Az alaszkai malamut nem szeret egyedül lenni. Általában nem jön ki a gyerekekkel (csecsemőket meg is marhat), és mindenki mással is elég barátságos, így házőrzőnek teljesen alkalmatlan. A vele azonos nemű más kutyákkal szemben domináns módon viselkedhet. Gazdájának tisztában kell lennie ezzel, már egészen kicsi korától kezdve el kell vennie a kutya kedvét az idegen kutyákkal szembeni domináns viselkedéstől. Macskát nem érdemes vele egy házban tartani, hacsak a kutya kölyökkora óta hozzá nem szokott e háziállat jelenlétéhez - ez utóbbi esetben gond nélkül együtt élhetnek. Mivel a malamut vadászösztöne még igen erős, nem árt a szocializációja során minél többféle állattal megismertetni, még a szarvasmarhákkal is."


A kérdésre válaszolva 35ért én nem vennék.

2010. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

35ezer egyáltalán nem olcsó

ha tetszik a kicsi, és a szülők is rendben vannak akkor szerintem mindenképpen vedd meg, bár énsokallaoom a 35ezret

2010. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem javaslom a dolgot. Az ilyen kölykök sokszor mala-husky keverékek, amit fajtatisztának adnak el. De ha még fajtatiszta lenne is, nagyon nagy veszélyt jelent a diszplázia és egyéb öröklődő megbetegedés, amire a kedves ismerősödnek inge-gatyája rámehet. Nem szokták a laikusok elhinni, de egy kutyán nem a törzskönyv kerül sokba. Az 5500 forint, és ebben az árban a mikrochip is benne van.
2010. okt. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!