Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kaparnak a kutyák...

Miért kaparnak a kutyák kakilás után?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 14:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
De otthon te vagy az egyedüli, akinek kaparhat, kedves utolsó. Sétánál viszont szólhat ez bármelyik kutyának. És ha már az ösztönnél tarunk, a hágást hagyod, hagytad? Ez is ugyanúgy dominancia pl, amit nem szabad hagyni, pedig ösztön. (mint írtam, a domináns fedezésre gondolok)
2012. ápr. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
És tiltsam le a jelölővizelést is és szoktassam át a kant az ülve pisilésre ,mert az ÉN KERTEMET ne tekintse saját területének a kutya ,azt csak én pisilhetem körbe? Eszement túlzás ami ma megy kutyafronton... Nem szokott meghágni a kutya ,ha ez volt a kérdés:D És tudja hol a helye,szót fogad ilyen felesleges tiltások nélkül is ,pedig nem egyszerű eset egy kan rottweiler.
2012. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
De iegn, én más kutyák között is rászólok, bár ő nem is nagyon szokott kaparni. Mert van az a fajta dominálás, amikor közben téged néz, hogy 'nézd csak, látod, neked csinálom?!' olyankor az a kutyák között is neked szól. Van, amikor meg csak úgy csinálja, hogy a többi kutyán kerekedjen felül. De én ezt sem engedem, mert ha rám néz, ha nem, az én jelenlétemben nem dominálhat le más kutyákat. A farkasok közt sincs olyan, hogy a falka legalsó, kis hatalmú tagja meghág valakit, hogy nézd, feletted vagyok, mert ott helyben kinyírja őt a vezér. Max sunyiban csinálja, a vezér jelenlétében nem meri, nem szabad.
2012. ápr. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem rászólás nélkül ülve pisil az ivaros kanom...
2012. ápr. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%
Én erre egyáltalán nem lennék büszke,hogy a kan kutyám ülve pisil, de én nem vagyok híve ennek a ma divatos kutyanevelésnek, ilyenfajta elnyomás nélkül is szeret és tisztel a kutyám.
2012. ápr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

'De otthon te vagy az egyedüli, akinek kaparhat, kedves utolsó.'

Köszönöm szépen, de tisztában vagyok vele.

2012. ápr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Érdekes, nekem rászólás nélkül ülve pisil az ivaros kanom..."


Büszke lehetsz rá..

2012. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy akkora baj lenne az ha tudja, hogy az udvar nem az ő területe. Tekintve hogy nem ÖV kutya, hanem családi.
2012. ápr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nekem egy elég domináns, 4 éves roti-nj keverék ivaros kanom van, aki teljesen engedelmes, kontrollálható kutya!

Sokszor az udvarban is kapar pisilés után...nagydolgot nagyon ritkán produkál a kertben...a sétákon annál gyakrabban :D ott is sokszor kapar utána. Kutyák közt magát kihúzva, peckesen, farkát fent tartva közlekedik, de a meghágás eszébe sem jut!!! Tudja, hogy akkor "kinyírom". Már a hosszú szemtől-szembe állást sem hagyom neki, a fejét nem szokta a másik kutya nyakára, marjára tenni, csak nagyon-nagyon kivételes esetben, amikor félig játéknak álcázza pl szuka kutyákkal :)


Én vagyok a kivétel azok közül, akik a saját módszerüket istenítik...alkalmazom a klikkeres pozitív megerősítést, a falkavezéri szabályokat, de a hagyományos pórázrántás is, amit azonnal jutalom és dicséret követ...

Néhány modern kiképző és pl. Cesar is hangsúlyozza, hogy az utcán pórázon sétálva, vagy kutyák közt a kutya farka nem lehet túl magas állásban, mert azzal is már dominál, nem moroghat játékból sem, stb...szerintem ez már azért túlzás...a kutya elsősorban a nonverbális jeleket használja, tehát attól, hogy egy kutya játékos testtartásban, játék közben morog, attól a másik, kommunikálni tudó (!) kutya felismeri, hogy nem gyilkolni akar a másik, csak játszani...és ha az ember elvárja, hogy a kutyája állandóan abban a "nyugodt-megadó" állapotban legyen, melyben a farok alacsonyan áll, akkor a kutya megtört lesz...tapasztalat: saját kutyámnál egy időben korrigáltam minden olyan állapotot utcán és kutyák közt is, amikor a farka "domináns" állásban volt, a legkisebb morgást is letiltottam, nem engedtem elfajulni...az lett a vége, hogy a seggemben állt, nem mert kapcsolatot teremteni kutyákkal...most ott tartunk végre, hogy a kiállásával mutatja, hogy ő domináns, de nem mászik más kutyára, pózolgat, de nem megy tovább, és amikor rávicsorognak, akkor vicsorogva-morogva LEFORDUL a másik kutyáról. Tavaly év végén volt, hogy pár hét alatt többször került bunyóba, önhibáján kívül, és az ő hibájából is...akkor kapott egy kemény büntit, azóta ismét ok a dolog...

2012. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!