Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell a bullterrier...

Hogyan kell a bullterrier kiskutyát nevelni?

Figyelt kérdés
Van egy másfél hónapos kutyusom, kíváncsi vagyok ilyen kutyatulajdonosok véleményére! Volt gond később vele, harapott meg valakit, mivel kell etetni?stb..
2009. jún. 21. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha kellemes családi környezetben nő fel,és tényleg szeretik,akkor semmiféle probléma nem merülhet föl a későbbiekben.A következetes nevelés fontos.Nem konkrétan bullterrierem van,de hasonló típusú terrier a drágám.
2009. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek a fajta kutyusok tudnak lenni a legodaadóbbak,legszeretőbbek,legjámborabbak megfelelő tartás,bánás mellett!Náluk csupaszívebb teremtés aligha van,a "zord" külső jámbor belsőt takar!:) Azomban fogd szigorúan,neveld rendesen,mégiscsak egy termetileg nagy kutyáról van szó,légy TE a falkavezér!!:)
2009. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egy csomó bultit ismerek a környéken és mind bűbáj nyugodt, kutyaszerető mókmikik.

Nagyon kevés esetben ütközik ki a "rossz vér", és az is csak akkor, ha rosszul neveled sokat szídod, elkényezteted.

Haladj az arany középúton: Vmit jól csinál jutalom, vmit nem csinál: próbáld újra, vmi rosszat tesz, nézd levegőnek, mikor ezt teszi, vmi nagyon rosszat tesz, legyintsd meg az orrát és csúnyán beszélj hozzá, névjegyet hagy a lakásban: ne szídd meg, inkább vidd le többször. Ilyesmik.

Fő a türelem.

2009. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha rosszul nevelitek akkor lehet hogy a későbbiekben baj lesz ha rendesen nevelitek szeretni fogjátok akkor semmi baj nem lesz amúgy ő az első kutyátok? mindenképpen jó minősegü táppal etesd!!! és a legfontosabb mindig legyen előtte friss víz de gondolom ezt te is tudod...ha valami rosszat csinál akor ne béntsetok csak szóljatok rá...de tudnák én még órákig írni neked,, ha valamit nem tudsz akkor szólj és segítek benne privit is küldhetsz music.girl@freemail.hu

sok sikert a kutyushoz!!!

2009. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Szívélyes kötelék építést mindenképpen csinálj vele, még ha nem is képzed nagyon.

1. hazajövetelkor 5 percig mintha ott se lenne, a falkavezének bármikor joga van elmenni, és hazajönni

2. mikor megeteted, tegyél úgy mintha ennél a táljából, csak utána add oda neki

3. ha húzza próázt és neveletlenkedik állítsd meg a sétát, csak akkor induljatok el, ha tisztelettudóan jön melletted...

Jan Fennel: Kutyapszichológia-tanuljunk meg kutyául

Sok könyvtárban megvan.

2009. jún. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érdemes egy jó sulit keresni,ilyen pl.Budapesten és Kecskeméten a Cerberos Kutyaiskola.Mi is oda járunk a bullterrierünkkel.

Erőszakos,makacs kutyák egyébként,sok következetesség és türelem kell hozzájuk.

2009. jún. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Először is leszögezném hogy a kutyapszichológiás könyvet valami beteges kisebbségi komplexussal küzdő f@sz írta. Brutáliss..

Fontos, hogy a kutya tudja ki a főnök, sőt ennél a fajtánál az egyik legfontosabb, de hogy ne üdvözöljem a kutyámat mikor hazaérek?? Ez beteges. Sokkal alapvetőbb dolgokkal is el lehet ezt írni. A mindennapi beszédstílussal, ami szeretetteljes de kissé parancsoló, a szemezéssel, amit időközönként be kell iktatni és amit te nyersz meg. A feladatok végrehajtatásával és a szeretetteljes jutalmazással. Következetességgel, tanítással, stb stb stb. De nem azzal, hogy nem üdvözlöd a kutyád ha hazaérsz. Tudom. Pitbullom van. És szófogadó:) És én vagyok a falkavezér.

Sok magyar amstaff oldal van, én azokon szörföltem sokat, mert a bullterrier, az amstaff, és a pit egykutya:) ugyan úgy kell őket nevelni.

2009. jún. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
nekem egy 2 és fél hónapos mini bullterrier kiskutyám van, de elég "rossz". mindig harapdálja az emberek lábát, felugrál, tépi a ruhákat az embereken. hiába szólok rá, vagy koppintok az orrára, mintha meg se történt volna és folytatja tovább. nem tudom, hogy ez normális-e ennyi idős korban, vagy ha nem teszek ellene akkor ez később rosszabb lesz-e vagy kinövi. remélem az én kutyusom is nyugodt és szófogadó lesz, mint azoké akik előttem írtak :)
2010. ápr. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!