Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiképzéssel kapcsolatban...

Kutyakiképzéssel kapcsolatban kérdés?

Figyelt kérdés
A kutyám olyan szinten áll hogy simán tehetne BH vizsgát, itthon úgy dolgozik, de idegen területen semmit nem csinál, pedig kis kora óta járunk kiképzésre, mégis ott a sok ember és kutya miatt "lefagy" és ezért nem tudunk vizsgát tenni. Mit tehetnénk?
2012. ápr. 23. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A kiképződ mit mond?
2012. ápr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt hogy ilyen a természete...
2012. ápr. 23. 14:57
 3/17 anonim ***** válasza:
Mennyit viszed sétálni, kutyák közé?
2012. ápr. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sokat, régen minden nap jártunk...
2012. ápr. 23. 15:05
 5/17 anonim ***** válasza:

Hm. Ez nagyon érdekes, ilyenről még nem hallottam.

Tehát mentek sétálni, játszik is más kutyákkal, találkozik más emberekkel, folyamatosan érik az ingerek, csak a suliban blokkol le.


Azt próbáltad már esetleg, hogy kimentek pl. egy mezőre, ahol csak ti vagytok. Először szokja meg azt, hogy nem otthon van és ott elkezded csinálni vele a feladatokat. Ha megy, akkor máshova viszed, vagy kihívjátok oda az egyik kutyás ismerősötöket és így fokozatosan növelni/bővíteni a számára "zavaró" tényezőket.

2012. ápr. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ezeket csináltuk, és csinálja is, csak ha látja hogy ez egy kiképző hely, bepánikol, mintha lámpalázas lenne, hogy elvárom tőle a feladatot...
2012. ápr. 23. 15:15
 7/17 anonim ***** válasza:
Most egy ideig nem kellene a pályán, az iskolában semmit dolgozni vele. Csak játék ezerrel a pálya területén.
2012. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem te is stresszelsz és ezt megérzi a kutyád is, így rá is átragad.


Nekem más kapcsán volt ilyen problémám, de szintén picit féltem és olyankor átragadt a kutyára is. Ma már dolgozom rajta és úgy tűnik, hogy ahogy kezdem én is leküzdeni a dolgot, a kutyám is nyugodt olyankor.

2012. ápr. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amúgy pozitív megerősítést használtok? A kutyasuli milyen beállítottságú? Nem lehet, hogy túl sok negatív élmény érte ott?
2012. ápr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha ez a probléma csak a kiképző területen lép fel, akkor első körben fel kell oldani OTT a kutyát!!! Tehát pár alkalommal ne gyakorolni menjetek, hanem játszani, enni, bandázni (ha engedik). A kutyának fontos most, hogy csak pozitív élményei legyenek az adott helyen. Ha láthatóan jól érzi már magát a pályán, akkor fokozatosan kezdj vele dolgozni, tehát először csak egy ültetés, majd nagy játék, simi, kaja...köv. alkalommal pár lépés lábnál követés...aztán kis menetelés, fektetés...mindig csak egy keveset...aztán fokozatosan növelni a feladatok számát...így el lehet jutni oda, hogy örömmel dolgozzon ott is. Valószínűnek tartom, hogy túlnyomtad, túlterhelted a kutyát, nem kapott elég intenzív motivációt, jutalmat!


Ugyanez jelenleg a problémám nekem is a kutyámmal annyi különbséggel, hogy nem járunk rendszeresen kutyasuliba, csak egy-egy verseny-vizsga előtt voltunk 1-2 alkalommal gyakorolni.

Októberben BH1-en elég jókedvű volt, de nem annyira lelkes, mint gyakorláson...tudom, izgultam :D

Decemberben egy másik helyszínen, K99-es Engedelmes 5-ös vizsgán eszméletlen kedvvel dolgozott végig...igaz, hogy a menetelése második felénél lanyhult a kedve, de ez kiképzési hiányosság...

Aztán most márciusban túl sokszor, túl keményen és nem elég intenzív jutalmazással dolgoztattam...BH2-n be is rántottam a pórázba, hát kullogott is rendesen...aztán Engedelmes 7-en már jobb kedve volt, de még mindig eléggé figyelmetlen és kedvetlen volt a szokotthoz képest, holott barátnőmmel játékért olyan fegyelmezőt vágott le, hogy csak lestem...

Tehát most én is azt csinálom, hogy JÁTÉK közben kérek tőle 1-2 dolgot, de a 90%-a JÁTÉK a dolognak...mert ha a kedve, motiváltsága magas, akkor tudja a dolgokat pontosan és gyorsan...

2012. ápr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!