Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiképzéssel kapcsolatban...

Kutyakiképzéssel kapcsolatban kérdés?

Figyelt kérdés
A kutyám olyan szinten áll hogy simán tehetne BH vizsgát, itthon úgy dolgozik, de idegen területen semmit nem csinál, pedig kis kora óta járunk kiképzésre, mégis ott a sok ember és kutya miatt "lefagy" és ezért nem tudunk vizsgát tenni. Mit tehetnénk?
2012. ápr. 23. 14:44
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Vele is az van h játékért olyan engedelmességit csinál h az állam leesik amúgy meg nagyon flegma rám se néz csak mögöttem kullog...
2012. ápr. 23. 15:47
 12/17 anonim ***** válasza:

önbizalom hiányos kutya!

amikor egy domináns ember a közelébe ér ( pl: kiképző)megérzi a főnök jelenlétét,és félni kezd.

szerintem neked kellene megváltoznod!

bánj vele másként, legyél néha keményebb, néha pedig hagyd rosszalkodni !

dícsérd sokat, jutalmazd, növeld az önbizalmát, de soha-soha ne sajnáld, soha ne hagyd rá a dolgokat!

szocializál újból, vidd idegen helyekre, és mindíg legyen éhes nálad pedig mindíg legyen kaja!

soha ne szidd, de büntesd,azonnal!

ezeket a dolgokat azonnal kezd el, ja és ha még nem olvastad, olvasd el JAN FENNEL KÖNYVÉT, a neten le tudod tölteni ,talán 100 oldal az egész ,képekkel :)

szerintem van egy kicsi falkavezéri, vagy inkább dominanciális probléma!

ja ,és te nem vagy számára annyira érdekes !

ezen kell változtatni!.

te légy neki az isten !

ezért is írtam, ...neked kell megváltoznod,!

( hazaérsz...nem köszönsz,sőt észre sem veszed a kutyádat !!!stb,stb

olvass tanulj, és 2-3 héten belül képes leszel megváltoztatni !


( melegben nem javaslom a bh-vizsgát:) a kutyák melegben rosszabbul működnek :_)

de ősszel ..símán indulhatsz.

2012. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem is az a gondolatom mint az egyik válaszolónak. hogy a pályán te is stresszes vagy és ez átragad a blökire.


Persze a sulin gyakorlásnál használj te is játékot, de ez a felgyorsítására is jó, hogy ne kullogjon.

A multkor néztem egy videót BH-vizsga volt. Úgy kullogott a kutya és a gazdája, hogy menet közben meglehetett volna műteni mindkettőt. Gondoltam a vizsgáztató is megőszül mire befejezik a feladatot.


Itt egy videó, hogy milyen ütemben, vagyis mennyire együtt, kell hogy dolgozzatok te és a kutyád.

Itt viszont már nem lehet a segítségedre a játék. De a gyakorlásnál igen. De nem csak a játék a fontos azt hidd el, hanem a te saját személyed főleg. Fel kell, hogy nőjetek egymáshoz.


[link]

2012. ápr. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus tünete az eseted annak, amikor nem tudja a gazda megfelelő ütemben elvonni a motivációt.

Nagyon sokan beleesnek abba a hibába, hogy a kutya "tökéletesen" megcsinálja a feladatokat és onnantól szinte semmi jutalmazással el is várják tőle. Tréningen igenis, kell a jutalmazás is. Ezzel lehet elérni, hogy a kutya a jutalom adása nélkül is képes lesz jókedvűen dolgozni. De a nehéz az, hogy a gazda felismerje, mikor lesz a kutya képes a hosszan tartó figyelemre jutalom nélkül is.

2012. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves 14. válaszoló!

Nekem is ugyanez a problémám...fokozatosan kellene elhagyni a jutalmat, és véletlenszerűen jutalmazni minden gyakorláson...

2012. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ma 11:59

Úgy kellene, bizony.

A gond ott szokott lenni, hogy a gazda nem ismeri fel a kutya jelzéseinél, meddig lehet húzni az időt a jutalmazás nélküli idővel.Sokszor siettetné a haladást.Ilyenkor kell erő ahhoz, hogy ne sajnáljon visszalépni egy kicsit.

2012. ápr. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Elméletben annyira egyszerű...de amikor ott vagyok, nagyon ritkán sikerül akkor abba hagyni a gyakorlást, amikor a legjobban megy! "Csak még egyszer, még egyszer, hogy rögzüljön ez a tökéletes végrehajtás"...persze a tökéletes után csak rosszabb jön :D

Nehéz tudatosnak maradni a gyakorlatban...

2012. ápr. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!