Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire várható el egy 3...

Mennyire várható el egy 3 hónapos kutyától, hogy szótfogadjon?

Figyelt kérdés
Itthon már tudja a Gyere ide!, Ül!, Marad!, Nem szabad!, parancsokat de kint már nem nagyon hallgat rám. Ez akkor gond, ha felurgik egy kisgyerekre (persze örömből simiért), és megijed, de mikor rászólok meg sem hallja. Vagy ha felvesz valamit a földről és hívom hogy kivegyem a szájából inkább elfut egy-két métert. Szóval ez még nála elnézhető vagy szót kellene fogadnia?
2009. jún. 21. 17:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elnézhető de fogd keményen.

Ha ilyet csinál akkor a nyakánál a bőrt fog meg mint az anyukája, és rángasd meg egy kicsit.

Mondd neki, hogy nem szabad! Erőteljesen, de azért ne úgy, hogy ne jöjjön elő a köv két napban :)

Légy vele türelmes és következetes.

2009. jún. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én is valami ilyesmire gondoltam, csak az a baj, hogy pontosan tudja, hogy rosszat csinált és mikor odamennék meggrabancolni elfut mert tudja hogy bünti lesz. Nem verem, csak szidom, esetleg kiabálok, vagy megcsapom egy zörgős borítékkal a fenekét. Szóval éppen megszidnám, de nem engedi megfogni magát hanem rohangál körülöttem, ugrál, néha ugat, meg morog, egyszóval bepörög. És mire megfogom már úgysem tudja miért grabancolom meg (bár ekkor megérdemelné azért mert nem jött oda a hívásra)

Meg az a legnagyobb bajom, hogy egy ilyen eset után hamar elfogy a türelmem, de próbálkozom:)

2009. jún. 21. 17:38
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A KUTYA NEM TUDJA HOGY ROSSZAT TETT!!!


A hangszínedből tudja hogy bünti lesz ezért nem megy oda hozzád, és ezért rémül meg.


3 hónaposan még egyáltalán nem elvárható a feltétlen engedelmesség, és ha büntetsz, a későbbiekben sem lesz az, mert a saját dolgodat nehezíted!


A kölyökkutyát csak a legindokoltabb esetben büntetjük, ha rajtakaptuk!! Soha nem kergetjük hogy büntethessünk és nem hívjuk oda hozzánk azért hogy meggrabancolhassuk mert ezzel azt tanítjuk neki hogy amint a közelünkben van kikap! Ezzel gyakorlatilag a későbbiekben megvalósíthatatlanná tesszük saját magunk számára a behívás tanítását!


A tanítás eszköze a jutalmazás. Ha a szájában van valami aminek nem kellene, akkor ajánlj fel neki valamit, amit szabad a szájába vennie, mondjuk egy jutalomfalatot. Mutasd neki tedd az orrához, vagy a táljába (lényeg hogy felismerje hogy az étel)aztán amint leteszi a nem kívánatos dolgot, mond a parancsszót "tedd le" és add a falatot. Ezt ismételd addig amíg meg nem tanulja...


Ha az ember kicsit figyel rájön, hogy nem is kell tanítani, csak kihasználni a helyzeteket mint pl. itt is, egy a kutya által önként elvégzett feladathoz társítunk egy parancsot. ugyanígy az ültetés, fektetés behívás, mind mind olyan dolog amit a kutya magától is végrehajt, nekünk csak résen kell lenni és társítani a parancsot valamint megerősíteni azt jutalommal.


És ott megjegyezném, hogy a kutya gondolkodása tökéletesen lineális tehát az eseményeket sorban kapcsolja össze, pl. ha rosszat tesz odahívjuk és kikap, az kutyául annyi: odamentem erre megvertek ergo a fene se megy oda többet! :)


Mindig úgy kell alakítani a helyzeteket hogy a kutyának megérje azt tenni amit kérünk tőle. A motivált kutya bizonyítottan jobban és megbízhatóbban teljesít, akár idegen környezetben is minta szigorral tanított! Hidd el én ezzel foglalkozom!


Bármi egyéb kérdésed van írj mail nyugodtan!

2009. jún. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!