Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá leendő...

Hogyan szoktassam rá leendő beagle kiskutyámat arra, hogy szobatiszta legyen? Meddig ajánlott, hogy a lakásban végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
2008. ápr. 19. 00:51
 1/5 anonim válasza:
100%
nem tudom hogy kertes vagy panel házban élsz e.ha kertesben,akkor mikor bepiszkol akkor vidd oda és egy picit nyomd bele az orrát,aztán pedig rakd ki az udvarra!2-3 alkalom és már szólni fog ha kell neki!ha pedig panelben lax,akkor mindig ugyanabban az időben vidd le,sétálni és addig ne menjetek haza,amíg nem végzi el a dolgát 1-2 hét és hozzá lesz szokva hogy ugyanabban az időben lehet csak elvégeznie a dolgát!:)
2008. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
szerintem az enyhén durva, hogy belenyomatod az orrát, és utánna kilököd az udvarra............mégis csak te vagy a kutya szerető gazdija!!!!!!!
2008. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Orrát nem dugjuk sehova, azt ő nem érti, nem tudja összekötni, hogy ezt most miért kapta.2 másodpercen belül kell reagálni, mert azt még érti, később már nem.

Legegyszerűbb szerintem és nálam bevállt: kiskutya, ezért sokat alszik,. amikor felébred, akkor azonnal le kell vinni pisilni, megdicsérni, kicsit játszani vele, ahányszor megébred ezt annyiszor meg kell ismételni, ha megetetted akkor szintén, igy két napon belül megtanulja a rendet és utána már jelez ha menni kell.

Sok sikert: Kriszti

2008. ápr. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem már 9 hetesen szobatiszta volt. Hiszen [én is mint az első hozzászóló] amikor bepiszkolt rögtön rászóltam és kiraktam utána már állandóan az ajtóra rakta a lábát ha ki akart menni.:)
2009. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekünk 2 éves a beagle kutyánk, és már 8 hetes kora óta szobatiszta.Mivel panelban lakunk így van neki fent a lakásba egy alom,így könnyenelvégezheti a dolgát ha éppen nem vagyunk otthon.
2009. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!