Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlagosan mennyit kell fizetni...

Átlagosan mennyit kell fizetni egy bichon havanese kiskutyáért?

Figyelt kérdés

arra gondolok: 6hetesen hozzuk el,addig kapott oltásokat megkapja.... chippelve,féregtelenitve lesz. ez összesen 30.000 ft-ba kerül. ezek kívül az oltások mennyibe kerülnek?és a kozmetika tápok? egy évben erre mindenre mennyit kell fizetni?

Bocsi ha a megfogalmazás kicsit érthetetlen,csak sietek... a válaszokat előre is köszönöm!! :)



2012. ápr. 23. 19:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy 30 ezer forintos kutyára, akit 6 hetesen hozol el? Nos, ha abból indulok ki, hogy minden bizonnyal nem tenyésztő, hanem csak egy szaporító, aki kizárt, hogy megcsináltatta a szülők egészségügyi szűréseit...valószínűleg elég sokat az elkövetkező években.

De szerintem egy kistestű kölyökkutya első fél éve olyan 50-60 ezerbe kerül minimum. Az enyémnek 100 körül volt.

2012. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%

6 hetesen még az anyjával van a helye 2 hétig. 6 hetesen kapja az első oltását.

30.000Ft egy jó minőségű kutyáért kevés. Minimum 60.000Ft (de ez tényleg nagyon minimum ár.....)

Kölyökkori oltások úgy 5-6.000Ft körül vannak. Kozmetika kozmetikustól függ táp meg az, hogy milyen minőségűt veszel. De egy valamire való táp kilója 350/kg körül kezdődik.

2012. ápr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Egy évben 100.000Ft-on felül van.
2012. ápr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, De baráti áron adják,amúgy meg 50-60.000 között van. és azt mondták hogy minden kutyákat 6 hetesen adtak el,s mindegyiket el is vitték,s semmi bajuk nem lett. :/ :)
2012. ápr. 23. 19:22
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Értem. De 6 hetesen még az anyjával kell lennie! 8 hetesen lehet őket elválasztani az anyjuktól.

Az ilyen hamar elválasztott kutyákból lesznek néha a viselkedésproblémás kutyák. Ilyenkor még az anyjától és a testvéreitől tanulja a társas viselkedést. + ilyenkor időnkét meg egyszer-egyszer szopni is szoktak.

2012. ápr. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Először is 6 hetesen nem szabad még elválasztani az anyjától, minimum 8 hetes korában kerülhet csak hozzád. Addig jobb esetben már 2 oltása meg kell, hogy legyen.


Tenyésztőnél egy havanese kutya nem 30.000.- Ft, hanem 60-70 ezertől kezdődik és ahogy írtam 8 hetes kora előtt nem fogja odaadni neked a kutyust, oltva féregtelenítve, chippelve, törzskönyvvel (nem opció, hog nem kéred, mindenképpen adni fog).


Nekem is havanese kutyám van és ahova mi hordjuk (Érdre), minden oltás 2900 .- Ft, de azért általában ennél csak több szokott lenni. Mivel a leírtak alapján szaporítótól vásárolsz bele kell kalkulálni, hogy lehet nem lesz szerencséd és egy beteges kutyát kapsz, amire akár több százezreket is költhetsz, hogy meggyóguljon. Kívánom, hogy ne legyél ilyen szerencsétlen, de mindenképpen benne van a pakliban. Ezen kívül az ivartalanítás is 15-20 ezer Ft.


A kozmetika ára kozmetikustól is függ, de én néztem már vidéken és Budapesten is az árakat és amiket én láttam hasonló árban, 4000.- Ft körül voltak (viszont ebben fürdetés, nyírás, körömvágás és fültisztítás is benne van).


A táp ára attól függ, hogy milyen kategóriájút akarsz venni. Végeláthatatlan lehetőséged van, de ha lehet ne pedigree és társait vedd, mert az a lehető legrosszabb. Mi Acana tápot adunk a miénknek, amiből 1200.- Ft 1 kg. Ettől vannak olcsóbbak és drágábbak is. Viszont egy havanese a jobb tápokból csak napi 60-70 g-ot eszik, úgyhogy általában sokáig elég, ha nagyobb kiszerelést veszel.

2012. ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy most csak(!) 30 ezret fizetsz, de valószínű a gatyád rámegy a hátralévő életében, mivel gondolom nincsenek a szülőknek semmilyen szűrési eredményei. Mit gondolsz miért adja oda 6 hetesen? Mert nem akarja tovább etetni, plusz oltatni, féreghajtani, soroljam?

Egy kölyök kutyának minimum 8 hetes koráig az anyja és a testvérei mellett a helye!

Baráti ár...haha így akar megszabadulni a valószínűleg beteg kölyköktől.

2012. ápr. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

kedves utolsó!!!

1. baráti áron adják!!!!

2. tenyésztő és nem szaporító!!!!

3. ők mondták hogy 6 hetesen lehet elhozni!!!!


te elolvastad egyáltalán amit irtam?? -.-

2012. ápr. 23. 19:30
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Egy tenyésztő nem adja oda 6 hetesen!

2. Egy tenyésztő nem ad el törzskönyv nélküli kutyát!

2012. ápr. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Tenyésztő nem ad oda 6 hetesen kutyát. Ezek szaporítók.
2012. ápr. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!