Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után mennyi idő...

Ivartalanítás után mennyi idő alatt ürülnek ki a kutya szervezetéből a hormonok?

Figyelt kérdés
A kutyám múlt hét hétfőn lett ivartalanítva, és ma voltunk varratszedésen, de két napja nagyon lenyugodott, bújós lett, és hagyja és igényli, hogy simogassam(előtte nem volt oda érte) A dokit is megkérdeztem, de azt mondta, nincs semmi baja a kutyának, biztos a műtét viselte meg. De a műtét utáni napokban ugyanolyan volt, mint előtte! Ez csak tegnap kezdődött. Nem lehet köze a hormonokhoz?

2012. ápr. 23. 21:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyedenkènt vàltozik, de attòl is függ mennyi ideig volt ivaros. Az én kutyàm (kan) 6,5 hònaposan lett ivartalanítva. Benne épphogy elkezdtek egy kicsit dolgozni a hormonok. 1-2 hét alatt teljesen kimentek belőle, de már pár nap utàn is nyugodtabb lett sokkal.
2012. ápr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
kb. 3 hónap mire a szervezetéből kiürülnek.
2012. ápr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én olyan fél évet mondanék, mire teljesen átálik a szervezete, de ezt csak úgy hallottam valakitől, egyáltalán nem biztos, hogy biztos. :)
2012. ápr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
háát, nem tudom, kicsit ijesztő számomra ez az átállás. Ennek ellenére nem bántam meg az ivartalanítást, nagyon fontosnak tartom, csak nem gondoltam ekkora változásra. A domináns kan akitámból egy bújós cica lett, extra adag türelemmel.(eddig gyűlölte, ha fésültem a szőrét, most szó nélkül tűri, stb) 7 hónaposan lett ivartalanítva, ha ez számít. Persze, még csak pár nap telt el, és bármennyire változna meg, imádnám, de azért reménykedek, hogy mi lesz, hetek, hónapok múlva..
2012. ápr. 23. 23:22
 5/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
19%

Az én kutyám már egy éve ki van herélve. Most 7,5 éves.


A tüzelő szukákra még mindig rámászik, igaz nem olyan vehemenciával mint régebben. Ez egyáltalán nem baj.


Ő egy szangvinikus kutya volt. Most meg egy vértelen szar lett az ivartalanítás óta. Régebben jót játszott a kanokkal, most még azt sem. Hát ez van.


Csak a prosztata visszatérő gyulladása végett heréltettem, különben nem tettem volna.

2012. ápr. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
hát nem tudom, akármi történne a kutyámmal, sosem tudnék így beszélni róla. Az ivartalanítás fontosságáról pedig szerintem beszélünk itt eleget a gyiken, és ahogy azt első válaszadó is írta, az is meghatározó, hogy milyen életkorban történik az ivartalanítás.
2012. ápr. 23. 23:55
 7/12 zsuzsabazsa ***** válasza:
22%

Azért írtam így le mert így van . Ezen nincs mit szépíteni.


Attól még szeretem, Csak az bánt, hogy ilyen hülye betegséget kapott. Ha már túl vagy 7 db kutyán és egyik sem volt ivartalanítva csak ez az egy, akkor összehasonlítás képen elkeseredésre ad okot számomra. Itt csak a kanokra gondolok. A szukákat más lapra helyezem. Azok előtte és utána is ugyanolyan természetűek voltak.

2012. ápr. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Zsuzsabazsának:

Hát nekem nagyon fura, hogy így beszélsz a kutyádról. Teljesen mindegy, hogy ő már a hetedik kutyád, de attól még nem lesz az ember ilyen érzéketlennek tűnő...


Arra nem gondoltál, hogy azért nem olyan játékos mint ivartalanítás előtt mert már 7 és fél éves?

Akárhogy is nézzük, fiatalnak már semmiképpen nem nevezhető a kutyus.

2012. ápr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Vartus László ***** válasza:
100%

Mondjuk erre én is kíváncsi lennék, kerestem a neten is ezzel kapcsolatban, de nem találtam normális választ. Mi most fogadtunk örökbe két hete egy négy év körüli kan magyar vizslát, az örökbefogadás előtt ivartalanították, így a hormonok a kor miatt tovább tart míg kiürülnek.

Saját logikám is azt mondta ki, hogy akár hónapokig is elhúzódhat, de mivel normális cikket vagy írást nem találtam róla, ezért vizslattam a fórumokat. Viszont ha valaki tud pontosat, várom a kérdezővel együtt a választ.

2012. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
kölyökorban főleg ha még eleve alacsonyabb volt a hormonszint (4-6 hónapos korban) szinte azonnali a változás, idősebb kutyákat meg előbb meg kéne nevelni, lemozgatni és nem tüzelési időszakban kasztráltatni ha ez megvan akkor gyorsan végbemegy a folyamat náluk is, de ha például egy hiperaktív, félrenevelt, erejét fitogtató kant tesznek "kés alá", akár hosszú hónapokig is eltarthat az egész folyamat, tehát sok múlik azon, hogy milyen állapotba kerül a műtétre a kutyus
2012. ápr. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!