Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megy a hasa a kutyámnak,...

Ha megy a hasa a kutyámnak, széntabletta? Továbbá kölyök probléma is van.

Figyelt kérdés

Ha a kutyámnak adok egy széntablettát az megfogja fogni a hasát? Mert hát nem túl esztétikus összefosott lakásba hazatérni!

Valamint lassan egy hónapja ellett és a kölykök el lettek tőle véve (a jajj állatkínzó szöveggel jövőknek azt üzenem,hogy kellett volna még több kutya a menhelyre?), valamint nem betervezett vemhesség volt, sutyiba fel csinálta egy korcs kan a tk-s kutyánk. Tegnap odaadtam neki egy plüss macit,amit ha megnyomunk a hasánál elkezd énekelni. Erre a kutya nagyon halkan elkezdett nyüszíteni és a hasához tette a macit. Ha abbahagyja a zenélést rá kb. 10 másodpercre már csócsálja,mint a többi plüss állatát, ez normális?


2012. ápr. 24. 09:56
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Igen fiatal. A tenyésztő szeretne tőle egy almot majd. A két éves kor még akkor volt kitűzve mikor még nem ütött be a baj, lehet kifogja tolni 3 éves korára. Mi már nem vagyunk biztosak benne,hogy szeretnénk magunknak is egy almot (első alom a tenyésztőé)
2012. ápr. 24. 10:26
 12/23 A kérdező kommentje:

# 10/11 Időpont ma 10:25


Oké, értem Én. Te egy maximálisan felelősségteljes hibát nem ejtő ember vagy. Oké értem Én.

2012. ápr. 24. 10:27
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok benne 100%-ig biztos, de nekem nagyon úgy rémlik, hogy ebben az esetben nem fejlődik tovább normálisan a kutya. Így nem tudom mi lenne a tenyészszemlével, kiállításokkal (ha jártok), nem tudom egyáltalán tenyészszemlén megfelelne-e a kutya...
2012. ápr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%

Valóban rizikós a fiatal kori vemhesség, de nem lehet 100%-osan kijelenteni, hogy nem lesz belőle tenyészkutya. Egy normálisan tartott kutya esetében (úgy gondolom, hogy ez jelen esetben így van) valószínűleg semmi akadálya nem lesz a tenyésztésbe vételnek.

Hibáztak a gazdik. Talán azt is ki lehet jelenteni, hogy felelőtlenek voltak. Elkövettek egy hibát. Amit többet nem fognak, mivel tanultak belőle. Mégsem gondolom őket felelőtlennek. Megbízható helyről vásároltak egy szép szukát, tartják a kapcsolatot a tenyésztővel, valamint a kutyának meglesznek a kötelező szűrései, a tenyészszemléje is.

Az eredeti kérdésre visszatérve:

hasmenés esetén 1-2 nap diétára fogom a kutyát. Ha elmúlik, akkor jó, ha nem, akkor doki. A széntabletta tényleg csak tüneti kezelésre jó, ha nagyobb baj van a háttérben, akkor csak később derül ki. És akkor már az is lehet, hogy súlyosabb lesz a gond.

2012. ápr. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat.
2012. ápr. 24. 11:28
 16/23 anonim ***** válasza:
csak nekem nem veszi be a gyomrom, hogy mi lett a kölykökkel??
2012. ápr. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
52%
olvass vissza az 1. oldalon, nekem sem vette be!
2012. ápr. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

A széntabletta mint írták csak tüneti kezelésre jó, ráadásul azt ugyan ki nem lehet mosni semmiből vagy csak nagyon nehezen ha még amellett is menni fog a hasa (mi már jártunk így). Hasmenésnél én egy napig nem adok enni semmit a kutyának (ha nagyon híg, ha csak laza a széklete akkor fele táp-fele rizs) másnap húslevesbe főtt rizst, harmadik naptól meg adom mellé a tápot. Eddig ez minden kutyámnál jól bevált, ha a 3.nap végén is megy még a hasa akkor nem várok tovább megyünk a dokihoz.

Nem tesz jót neki, ha azt a plüsst kölyökként kezeli, inkább vedd el tőle az ilyen játékot. Sőt ilyenkor az összes játékot el szokták venni a kutyától, biztosítsatok neki több mozgást és kevesebbet tutujgassátok, mint általában, kb úgy kell kezelni, mintha álvemhes lenne.

2012. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Hasmenésre én is azt mondom mint az előttem szólók.

És igen ezt úgy kell kezelni nagyjából, mint az állvemhességet.


Különben tényleg mindenki követ el hibákat, de ez egy kicsit azért több egy egyszerű hibánál. Ezzel a hibával több élőlény életét is sikerült tönkre tenned. (Mi történhetett a kölykökkel?!) Nem véletlenül mondja/írja mindenki, hogy a kutya tartás felelősséggel jár! Ez egy olyan dolog, amiben nem szabad ilyen súlyos hibákat elkövetni!


Különben csak szerintem hangzik ez ("egy korcs kan a tk-s kutyánk") egy kicsit úgy mintha a te fajtatiszta kutyád felsőbbrendű lenne mint szerencsétlen KEVERÉK kan?

2012. ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

14-es vagyok. Látom sokaknak nem tetszik, hogy nem 'barmoztam' le a Kérdezőt.

Nem szabad ilyen hibákat elkövetni. Egyetértünk. De megtörtént. A kiskutyák gondolom le lettek altatva. Nem jogunk eldönteni, hogy ez helyes-e, vagy nem. Az én álláspontom az, hogy inkább legyenek újszülötten lealtatva, minthogy az egész életükben szenvedjenek valami hülye gazda mellett. Ettől függetlenül nem tudnám megtenni a kölykökkel, mondjuk nálam nem is született még egy 'véletlen alom' se.

A 'korcs kan'-ozással kapcsolatban egyetértek. Lekezelőnek tűnik. Remélem nem úgy gondolta a Kérdező, ahogy azt leírnia sikerült.

2012. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!