Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves Olvasók! Milyen kutyát...

Kedves Olvasók! Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan egy éve hogy itt hagyott a 14 Közép schnauzerem :(

Most egy 1 éves yorki ivaros szukánk van valamint a 4 éves Brit cicusunk aki kinti benti. A kertünk kb 2000m2 magas kerítés van de az utca amiben lakunk eléggé forgalmas. Ezért olyan kutyát szeretnék aki nem ugat minden járókelőre de megvédené a házat ( bár tudom hogy egy betörő ha be akar törni egy kutya nem akadályozza meg) A kutyusra lenne napi 3 órám reggel este sétálnék vele és természetesen kutyasuliba is vinném . Nem tudom hogy kutyaovi szükséges e ? Családtag lenne nem munkakutya de le lenne fárasztva testileg és szellemileg is. Nagytestű kutyust szeretnék akit ha meglátnak akár kerten belül is nem az jut eszükbe hogy milyen édes kutya simogassuk meg (sajnos szembe szomszédunk KÁJ-ával ezt teszik :')) szeretném ha könnyen tanítható lenne de főlleg rám hallgatna a családból bár ez gondolom nevelés kérdése. A kutyus alapból kinti lenne de ha olyan helyzet van természetesen bejöhet.Szeretnék vele rendszeresen kocogni de nem lenne annyi időm mint ami egy collie-nak kell :/ Eddig a svájci fehér juhászon, a hovawarton , groenedaelen gondolkodtam bár a gröni talán túl aktív és azt halottam hogy nem olyan jó őrző :S Ja és még annyi hogy szeretném vinni kocogni de elég sok a nem túl bíztató kinézetű alak a környéken.. Kicsit hosszú lett de azt hiszem mindent leírtam :)

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket !:)



2012. ápr. 24. 10:24
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy most fogjuk vinni a szukát ivartalanítani.
2012. ápr. 24. 10:26
 2/15 anonim ***** válasza:

hát azt írtad schnauzered volt, szerintem az most is ideális én nagyon szeretem őket (de ismered :) egy óriás schnauzer szerintem megfelelő lenne.... szerintem a fenti leírás alapján tudnám ajánlani a berni pásztort...

de menj el egy menhelyre is én azt ajánlom..

2012. ápr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Imádtam is nagyon de szeretnék valamilyen más típusú kutyussal is élményeket szerezni :)A bernin én is gondolkodtam de az egyik barátnőmnek az van és kb 2 éves korától szó szerint kiszemelt magának egy sarkot és azóta se látni máshol durmol egész nap . Nem tudom hogy ez jellemző e a fajtára deazért élénkebb kutyát szeretnék :)

Köszönöm a választ !

2012. ápr. 24. 10:47
 4/15 anonim ***** válasza:

'de nem lenne annyi időm mint ami egy collie-nak kell'

A collie-nak tökéletesen megfelel a napi 3 óra mozgatás, sőt... Viszont igaz, hogy nagyon szereti az ember közelségét. A foglalkozásokon kívül ő tökéletesen megelégszik azzal, ha a gazdi mellett lehet (pl. pihenhet egy helyen, ahonnan szemmel tudja tartani a gazdit). Viszont nem egy házőrző típus, és ha van mit ugatni, azt ugatja. És hát szerintem az embernek azonnal az jut az eszébe róla, hogy 'milyen édes kutya simogassuk meg'. :)

Amiket írtál, azok közül szerintem a hovawart lenne jó választás. Nagy a mozgásigénye, de 3 óra megfelel neki.

A kutyaovi talán a legfontosabb. (Én talán fontosabbnak is tartom, mint az engedelmes képzést.) A kutyáknak fontos a kölyökkori szocializáció, meg kell tanulniuk kommunikálni egymással és Téged is megtanítanak sok mindenre.

2012. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
a leírtak alapján bármelyiket választhatod, amiken gondolkozol(én a svájci fehér juhászt választanám, de a hovawart is jó választás lehet), de ha a járókelők egy KÁJ-t simogatnak, mert milyen édes(nekem eszembe se jutna egy idegen KÁJ-t kerítés mögött simogatni!), akkor ezeknél a kutyáknál is meg fogják tenni..
2012. ápr. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én meg ba shar-peit ajánlom.Igaz, ez a fajta nagyon kényes,Dél-Kínából származik,és rengeteg szeretetet,törődést igényel,de duplán visszaadja.
2012. ápr. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat !

Collie-ról azt hittem többet kell vele foglalkozni, ő volt akit nagyon rég óta szerettem volna de ez elrettentett mert suli mellett féltem hogy nem tudom megadni neki amit érdemel és nem akartam hogy szegényke megőrüljön itthon :/

Mondjuk a szomszéd KÁJ jámbor boci és tényleg elég rettenthetetlenek errefelé a járókelők.:') A hovawart és a svájci azért tetszenek mert talán még annyira nem divatkutyák és nincs az a túltenyésztettség .. Van valakinek esetleg tapasztalata velük ? A hoviról halottam hogy védi a házat a svájcit pedig nem rég fedeztem fel de bele is szerettem ! Még várom a válaszokat és az eddigieket mind nagyon köszönöm mennek a zöld kezek :))

2012. ápr. 24. 11:39
 8/15 anonim ***** válasza:
Esetleg ír farkaskutya? Csak Akkor ugat ha kell, viszont jó őv kutya, és már a látszata is elrendíti a betolakodókat. A farkaskutyák közül ez az egyetlen, ami könnyen nevelhető és tanítható, gazdája kenyérre tudja kenni :). Úgy mondanám hogy ő egy szelíd vad, persze jó értelemben ;).
2012. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
ÓÓ még nem is halottam róla de ahogy megnéztem annyira a shancim jutott eszembe :O Köszönöm a választ !:)
2012. ápr. 24. 19:17
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen, kicsit tényleg olyan a külleme. És jelleméről mit gondolsz? Mert azért elég távol állnak egymástól... ;)
2012. ápr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!