Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyánk?

Miért viselkedik így a kutyánk?

Figyelt kérdés

A kutyusunk egy 7 éves középuszkár.

Engem kb. 1 éve ismer, mivel a párom fiának a kutyája és egy éve költöztünk össze.

A kutyus annyira elkezdett hozzám ragaszkodni, hg félek hg esetleg a gyerek (15 éves) időnként mérgébe bántja.

A kutyus nekem egy pisszenésre jön ha elengedem a lakótelepen a gyerekhez nem akar odamenni.

Ha fenn vagyunk a lakásba mindig a lábam mellett ül vagy fekszik. Nem igazán mozdul mellőlem. Ha a lakásba mászkálok jön velem. Mikor hazaérek nyüszögve ugrál rám annyira örül. Egyszer-csak gondol egyet és felugrik az ölembe ahg ülök a széken. A saját párom nem csaphat a fenekemre mert a kutya abba a percbe véd (vicsorog,morog, és csipkedi a párom).

Tegnap sétálni sem akart menni a gyerekkel. Ott ült mellettem és nézet rám nyüszögött nekem ugrált rám. Nem igazán értem a viselkedését. Sokat szeretgetem és mikor főzök olyankor pár fini falatot is adok neki. De ez a ragaszkodást akkor sem értem. Szerintetek bántja otthon valaki? Vagy miért csinálja ezt? Olyan mintha valamit mondani szeretne, csak én nem értem. Amúgy nagyon okos értelmes a kutyus.



2012. ápr. 24. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A falkavezérség lesz a probléma, olvasd át ezt a cikket, meg még néhány könyvet a témában (Cesar Millant, Jan Fennelt javaslom), és keress szakembert vagy jó kutyaiskolát is, aki segít. Ez a probléma a kutyához való hozzáállásod módosítását igényli, amit nehéz itt pár sorban elmondani.

2012. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%

Az uszkár egy nagyon jó természetű, okos fajta.

Szerintem a kutya benned talált egy olyan „falkavezért” akire fel tud nézni, ezért rád hallgat. Egy határozott gazdi el tudja érni a saját kutyájánál, hogy őt tekintse vezérnek, és ne mást. Gondolom a kisfiú nem ilyen.

De vannak olyan emberek, akik alapból olyan határozottságot, biztonságot sugallnak, ami miatt a kutyák szót fogadnak és tisztelik őket.

Van egy barátnőm, akinek van egy kan golden retriever van. A barátnőm bármennyire is próbál parancsolni neki, nem igazán tud, mert nem egy határozott ember. A múltkor találkozott egy másik kan (nagyon fiatal) goldival, és azonnal próbált fölé kerekedni. Fölé hajolt, morgott rá. A barátnőm szólt neki, de olyan bénán… nem akartam, hogy verekedés legyen, ezért ráparancsoltam a kutyájára, és azonnal eljött onnan.


Szóval azt gondolom, hogy a kutya szemében van tekintélyed, az viszont nagyon nem megnyugtató, hogy véd Téged. Ezen mindenképp változtatni kell. Amint morog, azonnal tedd őt le, fordulj el tőle.

2012. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy követ téged, ugrál rád, bevéd, nem akar magadra hagyni - mind mind annak a jele, hogy alatta vagy a rangsorban és a kutyán most egy óriási teher van, mert úgy érzi, mint falkavezérnek, védenie kell téged, ezért ragaszkodik annyira hozzád. Persze szeret is...


Amit az első válaszoló belinkelt, kezdjétek el mindannyian csinálni!

2012. ápr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy Alexandra írta. Ez nem ragaszkodás, hanem birtoklás.
2012. ápr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt más gond van! A tulajdonának tekint téged, tehát te sem vagy falkavezér!Neked kell megreguláznod!Kérj segítséget!
2012. ápr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Értem... Azért is kérdezgetek, mert én alapjáraton nem vagyok egy nagy kutya nevelő... Mindig is macskám volt...

Szóval nem nagyon értek hozzá...

De ha ő lenne a falkavezér és én alatta vagyok a rangsorban akkor nekem miért fogad szót?

2012. ápr. 24. 12:11
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyél falkavezér! A kutya ragaszkodik hozzád, mert te foglalkozol vele a legtöbbet. Mivel nem voltál elég szigorú, ezért túlzásba vitte, elkezdett falkavezérként viselkedni. Vedd át tőle ezt a szerepet.
2012. ápr. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az engedelmesség és a falkavezérség nem feltétlenül függ össze. Anyósomnak is magyarázzuk, hogy a kutya rangosorában ő a kutya alatt van, változtasson. Nem teszi persze, de ettől a kutya még neki is szót fogad.
2012. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es válaszoló. Miért legyek a kutyával szigorú ha szót fogad nekem?

Ne adjak neki nasit? vagy mit értesz szigor alatt?

2012. ápr. 24. 12:20
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne engedd, hogy felugráljon rád!

A vicsorgást és a morgást se engedjétek neki!

2012. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!