Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lehet altatni egy egeszeges...

El lehet altatni egy egeszeges kolyok kutyat?

Figyelt kérdés

Egy baratom,vagyis ezek utan mar csak ismerosom csalodott a fajtaban amitt vett,es el akarja vinni allatorvoshoz elaltatni szegeny kutyat.nem hallgat ram hogy legalabb menhelyre vigy ha mar nem szeretne.az a kerdesem hogy:

Az allatorvos koteles elaltani ha a gazda ugy szeretne?ha makk egeszseges is?


2012. ápr. 24. 13:23
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

*egeszseges

*vigye el

bocsi,gyorsan probaltam irni

2012. ápr. 24. 13:31
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Nem hinném. Egyetlen orvost sem fog találni, aki "csak" ezért elaltatná. Nyáron egy menhelyen vagyok önkéntes, és egy fickó hozott egy kutyát, hogy az orvosnál hagyták ott elaltatni, de semmi baja, úgyhogy az orvos küldte ki a menhelyre. Nem tudsz valakit, aki befogadná a kutyát?

Egyébként milyen fajta? Fajtamentésnél, tenyésztőnél lehet érdeklődni, hogy vennék-e be.

2012. ápr. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
70%
Nem fogják elaltatni. Hogy lehet ennyi esze valakinek, hogy még menhelyre sem hajlandó bevinni? Mennyi idős, milyen fajta?
2012. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

szuka pitbull.

a kutyat csak meg kene nevelni.amikor emlitettem a menhelyet akko az volt a valaz hogy az o kutyajat NEM nevelheti fel senki sem.DE o sem akarja.remelem nem talal valami hentesszeru allatorvost aki megis bevallalna.

habar ahogy banik szegeny kutyaval,vagy ahogy nem banik nem tudom melyik lenne jobb.en sajnos nem tudom befogadni,dehat nem is adna

2012. ápr. 24. 13:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
az ilyen embert altatnám el egy lapáttal
2012. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi a csalódása oka amúgy? Az, hogy Ő NEM NEVELTE a kutyát, és ezért a kutya nem hallgat rá? Plusz ezért a kutyát akarja elaltatni a SAJÁT HIBÁJA miatt? Amúgy meg úgy tudtam Magyarországon tilos a pitbull, egy háztartásban max 1 lehet, azt is be kell jelenteni és ivartalanítási kötelezettsége van, tehát nem lehetne ilyen kölyök kutyája... Én a helyedben jól felnyomnám legalább a fajtamentőknél, hogy milyen egy mocsok ember, hátha ők tudnak további szankciókat alkalmazni, mind a tulajdonos, mind a tenyésztő felé, és a kiskutyának pedig esélye lenne egy szebb jövőre.


[link]


Remélem cselekszel, mert ennek a kiskutyának az élete múlik rajtad!


Ha te nem szeretnél, írd meg privát üzenetbe a címét az illetőnek, és én megpróbálok kapcsolatba lépni a kutya érdekében valakivel.

2012. ápr. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Most neki is allok megirni az e-mail-t a fajtamentoknek.koszi a valaszokat.remelem meg tudjak menteni szegeny kutyat.

azt viszont nem tudom meggatolni hogy ezek utan ne lehessen kutyaja?

sokat akarok gondolom,de nem erdemel maga kore elolenyt.

2012. ápr. 24. 14:04
 8/14 anonim ***** válasza:

Mail helyett inkább keresd meg őket facebookon, ott sokkal gyorsabban reagálnak.

Kérdésre válaszolva nem lehet elaltatni ilyen okokból egészséges kutyát, de ha bemagyarázza az orvosnak hogy megtámadott valakit akkor igen. Az ilyen emberek miatt kéne bevezetni a kutyatartási engedélyt.

2012. ápr. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Pont a múltkor olvastam egy cikket, hogy valakit letartóztattak (egy nőt), mert ok nélkül akarta elaltatni a kutyáját az állatorvossal. Az állatorvos nem vállalta és jelentette az ügyet. Szóval nem, nem lehet. Úgy tudom a jogszabály szerint olyan kutyát nem lehet elaltatni, amelyiknek nincsenek fájdalmai és táplálkozásra képes. Kivéve menhelyeken és sintér telepeken. (ott értelemszerűen nem érvényesek ilyen szabályok.) Ja és kivétel azok a macskák vagy kistestű kutyák, akik olyan gazdafüggőségben szenvednek, amelyik lelki betegséget okoz nekik. Kerestem most ezt a cikket, de nem találtam.
2012. ápr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem
2012. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!