Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » El lehet altatni egy egeszeges...

El lehet altatni egy egeszeges kolyok kutyat?

Figyelt kérdés

Egy baratom,vagyis ezek utan mar csak ismerosom csalodott a fajtaban amitt vett,es el akarja vinni allatorvoshoz elaltatni szegeny kutyat.nem hallgat ram hogy legalabb menhelyre vigy ha mar nem szeretne.az a kerdesem hogy:

Az allatorvos koteles elaltani ha a gazda ugy szeretne?ha makk egeszseges is?


2012. ápr. 24. 13:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Akkor tessenek kapaszkodni.


Anyám szoszédjában van egy szuka puli, aki minden évben ellik (már csak ellett, mert 4 évnyi szájtépés után végre ivartalanították). Az utolsó (tavaly március) alomból nem sikerült két kutyust elpasszolni. Próbáltam nekik égen-földön gazdit keresni, de nem kapkodtak utánuk. Mikor végre tárgyaltam valakivel, közben próbáltam fuvart szervezni a kutyáknak Miskolcról Tatabányára, akkor a "kedves gazdik" elvitték a kutyákat a helyi állatklinikára, ahol elaltatták őket. A menhely már hónapok óta nemet mondott, mert teltház van, gyepire nem akarták, ehelyett inkább megölték őket. Sírva ordítottam.


[link]

2012. ápr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, de sajnos egy csomó orvos megteszi. Pesten lehet, hogy nem, de kisebb városokba, falvakban biztosan találni egyet, aki vállalja.
2012. ápr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A törvény szerint ha jól tudom, akkor az állat életének indokolatlan kioltása tilos. De hogy mi minősül indokolatlannak, az meg jogértelmezési kérdés, tehát az ügyvédek elcsámcsoghatnak rajta hónapokig is adott esetben... Sok állatorvos megcsinálja, ha megfizetik, és általában egyáltalán nem lesz ügy belőle, az a szomorú igazság.
2012. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nah, sikerült felvenni a kapcsolatot a fajtamentőkkel? Hogy áll a kiskutya sorsa?
2012. ápr. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!