Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Furminator addig szedi ki a...

A Furminator addig szedi ki a szőrt amíg van a kutyán, vagy csak addig amíg az magától kijön?

Figyelt kérdés
Vettem egy furminatort, és nem tudom h nekem kell magamtól abbahagynom a fésülést, vagy egyszer csak nem lesz már benne szőr? 100 éve fésülöm és mindig tele van :/
2012. ápr. 24. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
45%

Olyan sosincs h nem lesz már benne, de egy idő után látványosan fogy a fésűben a szőrszálak száma. Milyen kutyid van amúgy?


A kozmetikában általában egy goldit szoktunk furminátorozni, ha vedlik, akkor kb 50-60 perc és két furminátor kell, h minimális legyen az elhalt szőrök száma.

2012. ápr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Német juhász a rövidszőrű változat.
2012. ápr. 24. 16:30
 3/13 anonim ***** válasza:
A furminátor vágja is a szőrt, ezért vigyázni kell vele. Hetente 1x, max. 2x használd.
2012. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én egyszer addig furmináltam a kutyámat, míg végül teljesen tönkretette a szőrét. Utána persze a hagyományos fésűvel is meg kellett fésülnöm, mert sajna pont a lényeget nem szedte ki belőle, a téli elhalt aljszőrzetet. Mindnenesetre több hónapba telt, mire helyreállt a szőre, azóta csak a macskán mertem használni a furminátort. Teljesen összetörte a hullámos hosszúszőrű kutyám szőrét, mint amikor a díszítő szalagot meghúzzuk az olló élén. :(
2012. ápr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

A furminatornak van egy verziója a rövid és egy a hosszú szőrű kutyákra. Vszont nálunk csak a rövidet lehet kapni, így jóhogy tönkrevágta a szőrét.


Én maximálisan meg vagyok vele elégedve, és aki eddig használta, az is csak dícsérni tudta.

2012. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én nekem hosszúszőrűre van, de az baj ha minden oldalról húzom, vagy csak egy irányból lehet?
2012. ápr. 24. 16:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Szőriránynak megfelelően kell használni.
2012. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát akkor az anyjuk 3,14csáját, mert a reklám filmben hosszúszőrű kutyán mutogatták és az meggyőző volt. Meg végülis a házicicán is működik, sőt a húgom maine coon cicáján is ami szintén hosszúszőrű, csak épp a kutyámon nem merem alkalmazni. A cicákhoz meg kicsit nagy az XL méret. :)
2012. ápr. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Furminátornak is van sajnos hamisított változata, ami roncsolja a szőrt! Vigyázzatok vele.

A szőr növekedésével megegyező irányban kell húzni, én is tapasztaltam, hogy kefélem-kefélem, még mindig jön, még mindig jön. Ez a kefe már az elhalt, de még ki nem lazult szőröket is eltávolítja, ezért tűnik úgy, hogy soha nem lesz vége.

2012. ápr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt a különbség:


[link]

2012. ápr. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!