Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi juhászkutya mennyire...

Kaukázusi juhászkutya mennyire nyugodt fajta?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan igazán nyugodt kutyát, persze sétálni vinném meg minden, tudom hogy etetni kell stb, de mennyire nyugodt? Mert nem akarom hogy állandóan összeugráljon mindent és menjen mint a golyó. Vagy a kaukázusi nagyon "puskából-kilőtt-golyó" fajta?

2012. ápr. 25. 20:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
85%
persze nem úgy értettem,muszály van mozgásra,és kell is sétáltatni,inkább úgy fogalmaznék nem őt a legkönyebb sétáltatni a fajták közül :)
2012. ápr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergire esetleg gondoltál már?Főleg ott,ahol idegenek-jönnek mennek és nyugodtabb kutyit szeretnél,lehet,jobban járnál vele.Persze,a mozgásigényük nekik is megvan,sétáltatni ugyanúgy kell és ők is hatalmas macik,akiknek már a látványa is elég,hogy elrettentse a nem kívánatos személyeket.Ellenben a kauhoz képest könnyebben kezelhető és előbb ajánlanám kevésbé domináns/tapasztalt gazdihoz,mint egy kaut.Az ugrálással egyébként minden kutya próbálkozik,le kell szoktatni róla,a,,megy mint a golyó"pedig hangulat-és helyzetfüggő.Ők lomhábbak,mint pl egy border collie vagy egy puli,mudi,de nyilván nekik is vannak pillanataik,amikor felpörögnek és rohangálni,játszani,kicsit tombolni szeretnének.
2012. ápr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem, még nem gondoltam leonbergire. Megnéztem neten, ez is szép kutyus (igaz, még mindig jobban tetszik a kaukázusi). De azt is figyelembe kell vennem, hogy honnan tudok venni kutyust. neten szétnéztem, és kaukázusit ezerszer könnyebben találok. Ha leonbergi lenne a környéken, talán azt vennék, de még meglátom. Mert egy bizonyos távlatig elmegy a kutyusért, de nem fogom keresztül utazni az országot hogy pl Zalaegerszegről szerezzek kutyust, ha ott van.

De még várom a választ a 6. vagy 7. válaszolótól, aki a sok kérdést tette fel nekem. :) Meg mások is írhatnak még!

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. ápr. 26. 15:02
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

kaukázusit azért szerzel be könnyen, mert boldog-boldogtalan szaporítja. de pont az ilyen kutyákat kell messziről elkerülni!

a fajtában sajnos gyakori a csípőízületi diszplázia, és az entrópium, nem beszélve arról, hogy ezeknek az olcsón kapható, tk nélküli kutyáknak esetleg távolról sincs közük a fajtához, így nem tudni, milyen lesz majd a karakterük. ha esetleg tk-es szaporítóról van is szó ott is fennáll az a veszély, hogy a kutya idegileg gyenge (sajnos ez is gyakori).


szóval ne az alapján vegyél kutyát, hogy melyik van közelebb, hisz tizenx évre keresel társat! azt nézd, hogy hol szűrnek dp-re (már itt kiesik a "tenyésztők" zöme a rostán), aztán nézd meg az állományukat, beszélgess a tenyésztőkkel, hogy milyen irányt preferálnak.

de ugyanezt javaslom akkor is, ha a leonbergi mellett döntesz.

még egyszer mondom: ne vedd fél vállról a diszpláziát, akár 2-3 évesen is megnyomorodhat miatta egy kutya...

2012. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
80%

Sok ember írta azt amit most én is leírok.

A Kaukázusi nem egy kedves,nyugodt, kutya... Munkakutya!!!!

ennyi!

Válassz inkább Leonbergert! De fajtatisztát, és jó tenyésztőtől, akkor hosszú évekre egy jó barátod lesz, aki nem mellesleg jó megjelenésű, és nem akar majd bejönni a szomszéd...!

2012. ápr. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsesz, hogy csak most írok, de nem mindig vagyok gépközelben. A 6. vagyok. :)


Elolvastam az összes hozzászólást és válaszaidat amik a kérdéseim után következnek, és arra gondoltam, hogy Neked/ Nektek egy Tibeti Masztiff lenne a legideálisabb választás. :)

Szerintem ő simán nevezhető nyugodtabbnak egy Kaukázisaval összehasonlítva, de az igazat megvallva neki is kell egy erős jellemű gazdi, aki következetesen és türelemmel neveli, tanítja.


Na mit szólsz? Ha valamiért nem tetszik, írd meg, megpróbálunk másikat keresni, ha már a Kaukázusiról ennyire lebeszéltek. :)

2012. ápr. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
20%
A kauázusi az a fajta, amelyik felfalja a saját gazdáját. Bocs, de ez igaz. Agresszív kutya, tény, hogy nevelés kérdése is, de ilyenek a gényjei. Ha meg nyugodtat akarsz (ami ráadásul nem bántja a gazdáját), dogokat, masztifokat ajánlok.
2012. máj. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
A kaukázusi nem eszi meg a gazdáját :-) A nem megfelelően tartott, nevelt, gondozott, szaporított kutya eszi meg a gazdáját. Még a pincsi is, csak az kisebbet harap ki belőled!
2012. júl. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Támogatlak a döntésedben. Nem értek egyet a hozzászólókkal. Én a kaukázusi juhászkutyámmal egy nagyon jó barátra tettem szert, szinte mondhatom, hogy ő a legfontosabb nekem, és tudom, hogy az életét adná értem. Könnyen kezelhető, nyugodt, nem agresszív, nem harapós, sajnos néha túl nyugodt, mert beenged majdnem mindenkit, ezen kívül szeretetéhes, bírja a szeretgetést, és lehet sétáltatni. Egészen kicsi korától szoktattam a pórázhoz és az idegen környezethez, kutyákhoz meg emberekhez. Nem harapott meg még senkit. Az utcabeliek nagyon szeretik. Ha érzi a rossz szándékot akkor nagyon tud ugatni, de rendre lehet inteni. Meg hát az a dolga, hogy őrizzen. Viszont fél nappal előre megérzi a vihart és ilyenkor nagyon fél, bemenekül az autó alá, autóba, házba, ahova tud, pedig van óla, amit szeret is, de ilyenkor nem elég neki. Ezt ki fogja nőni? Nagyobb állatoktól fél, macskákat szereti (nekem is van), lovakat már szokja. Nem bánnám, ha nem félne tőlük, mert szeretnék lovat. Amúgy 2 éves és olyan, mintha a fiam lenne, nagyon szeretem.

2012. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!