Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kutya egymás mellett,...

Két kutya egymás mellett, hogy fog megférni?

Figyelt kérdés
Egy amerikai staffordshire terrier, és egy puli kölyök fog nemsokára a házhoz érkezni. Mivel anyósomékkal lakunk, mindketten más fajtát szeretnénk, így az a döntés született, hogy mindkettőt megvesszük. Nem tudom, jó ötlet e? Két kanról van szó... mindkettő kölyök még. 8-10 hetesek. Véleményeket kérnék szépen:)
2012. ápr. 27. 07:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
ismerösöméknél két kan kutya van, akkor sincs gond ha vendégség idején viszem az ivartalanitott szukámat.. évek ota együtt vannak, jóbarátok.... ha mindkettő kölyök akkor szépen elfognak játszani
2012. ápr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Két kölyöknél tuti nem lesz gond, könnyű lesz összeszoktatni őket.

Nekünk úgy lett két kutyánk, hogy az egyik ismerősünk megkért, hogy fogadjunk be egy kiskutyát, mert a munkahelyén lévő raktárban születtek, és nem tud a cég velük mit kezdeni. Befogadtuk, félve mert a másik kutyánk akkor volt 13 éves.

És nagyon jól összeszoktak! Az öreg kutya is szinte megfiatalodott a kölyök jelenlététől! Azt hiszem, sokkal jobb a kutyáknak, ha ketten vannak egy udvaron :)

2012. ápr. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2 kölyöknélnem gond,akkor sem lesz ja nagyoklesznek. Egy eset veszélyes,ha ivaros szuka van a közelben. De ezt is ki lehet védeni, ha időben ivartalanítjátok őket.
2012. ápr. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem akarjuk ivartalanítani egyiket sem, szuka azonban csak sétáltatáskor kerül a közelükbe, és a kettőt külön szeretnénk sétálni vinni. A az amstaff-nak ugyebár jóval nagyobb a mozgásigénye. Szerintetek ez így megoldható lesz? vagy a puli is vágyni fog majd?
2012. ápr. 27. 08:10
 5/16 anonim ***** válasza:
Lehet,h a puli is menni akar majd,de én most az első kérdéseden gondolkodtam el.Az amerikai staffordshire terrier (én úgy olvastam)"Kissé dominánsan viselkedhet más kutyák felett."Nem tudom,h meg férnek-e majd egymás mellett,ha nem az az előbb elmondottak miatt lesz.
2012. ápr. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

" A az amstaff-nak ugyebár jóval nagyobb a mozgásigénye. Szerintetek ez így megoldható lesz? vagy a puli is vágyni fog majd?" - Te ezt hogy találtad ki? Nem értem, hogy az emberek mi alapján mérik le, hogy melyik kutyának mekkora a mozgásigénye? A barátnőm a pulijával rengeteget mozog, minden nap mennek 2-3 órát, hétvégente pedig 6-7 órás túrákat tesznek.

Szerintem igen buta ötlet az, hogy külön hordjátok őket sétálni, és az egyiket több időre.

2012. ápr. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha mindkettő ilyen kicsi, nemhiszem, hogy gond lenne. Nekünk, rotti, és westie van, mind kettő kölyök, nagyon jól kijönnek egymással...:)
2012. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
izé...a puli mozgásigénye kb kétszer, ha nem háromszor akkora mint az amstaffé.
2012. ápr. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, a puliról nem sokat tudok, sőt...Az amstaff viszont nagy kedvencem volt mindig is. De ha a puli is ennyire szeret mozogni, akkor a sétáltatással sem lesz gond, csak a dominanciájuk miatt aggódom kicsit...
2012. ápr. 27. 09:14
 10/16 anonim ***** válasza:
és miért nem lesznek ivartalanítva? neked lenne egyszerűbb (meg nekik is)
2012. ápr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!