Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkikat nem lehet túl sokat...

Yorkikat nem lehet túl sokat futtatni?

Figyelt kérdés

Nővérem nem hagyja, hogy túl sokat labdázzak a yorkijával, mert fél, hogy ha túl sokat fut, leáll a szíve.

Egyébként még a széltől is óvja és még az is baj, ha mélyebb hangtónussal rászólok, mert azt mondja, megharagszik.



2012. ápr. 27. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor világosítsd fel a tudatlan nővéred, hogy a yorki is terrier és kell nekik a mozgás.

Ismerősöm pl. hegyi túrákra viszi a kutyát és nem ölben!

Ok, nem 30-40km-es kirándulások, de a mozgás mindenképp kell neki.


Másrészről az ilyen kutyákból lesznek harapós, elkényeztetett szőrpamacsok akiket a legtöbb ember utál.

Egy kutya nem haragszik meg, ő egy kutya, a legalul van a család rangsorában a helye.

Nem gyerek/barátpótlék, ezt tartsa szem előtt a leányzó!

2012. ápr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok


Úgy értem az olyan kutyákból lesznek harapós szőrpamacsok akiket így kezelnek.

Egy yorksire terrier is lehet kezes, engedelmes kutya, de akkor nem így kell a neveléséhez hozzáállni.

2012. ápr. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én futni járok a yorkimmal, heti 3 alkalommal 4-5 kilómétert...
2012. ápr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A yorki egy terrier. Pörgős, enyhén makacs kutya. Mindene a mozgás. Nem tudom, honnan van a kutya, de ha tenyésztőtől vettétek törzskönyvvel, akkor nem kell attól tartani, hogy a futástól leáll a szíve. Te sem halsz bele, hogyha lefutsz 5 km-t, a kutyának ráadásul még igénye is van erre. Ha egészségügyileg minden rendben van, akkor nem kell ennyire félteni. A nővérednek pedig a legjobb az lenne, hogyha beiratkozna kutyasuliba. Igen, ez most furán hangzott, de a kutyaiskolában tulajdonképpen a gazdikat tanítják meg "kutyául". Nem lesz jó vége, ha továbbra is 'neveli' a kutyát.
2012. ápr. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Úristen, dehogy áll le a szíve XD

Ne haragudj de pont az ilyen gazdik miatt mint a nővéred szólják le a yorkikat...

Lételemük a mozgás. A labda meg pláne :) Legalábbis az enyémnek. Ha elfárad akkor úgysem hozzá már vissza a labdát és leheveredik valahol pihhenni. Olyan nincs egy kutyánál hogy "túl sok mozgás".

Megharagszik? Ha megfelelően van nevelve nem megharagszik hanem megtanulja hogy rosszat csinált. Ha dicséred magas hang, ha megszidod mély hang. Nem fog tudni yorkit nevelni ha soha nem szidja meg. Egy olyan engedetlen kutyája lesz aki teljesen a fejére fog nőni.

2012. máj. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!