Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen nem viszik a kutyákat...

Télen nem viszik a kutyákat sétálni?

Figyelt kérdés
Télen sose láttam embereket kutyát sétáltatni, most kezdenek előbújni a gazdik a kutyusokkal. De télen nem viszik el őket sétálni?

2012. ápr. 29. 17:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
dehogynem. csak legtöbbször reggel még sötétben és este már sötétben sétálnak. és nem látod.
2012. ápr. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A lustábbja csak, ha muszáj és nyúlfarknyi időre. De sokan télen is túráznak,nagyokat sétálnak a kutyáikkal.
2012. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
53%
Évek óta tapasztalom, hogy télen hétvégente a havas időkben, és tavasztól-késő őszig a jó időkben megsokszorozódik a kutyasétáltatók száma a Duna-parton. A kemény-mag télen-nyáron, esőben-hóban-szélben, hidegben-kánikulában sétáltat...de a fent említett esetekben kiszabadulnak a szabadba a szobakutyások, akik általában csak a házat sétálják körbe, most pedig kikérik maguknak, ha a kutyák szabadon bóklásznak, ne adja Isten, megszaglássza cukimukikájukat...a kerti kutyások, akik ilyenkor rendszeresen sétáltatnak, de az év többi részében egyáltalán nem, ezért a kutyájuk nem behívható és antiszoc, veszélyes...de ha szólunk, hogy fogja meg a kutyáját, akkor nem tud eleget tenni a kérésnek...ez a két réteg keseríti meg az életünket a parton...
2012. ápr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én hidegbe is rendszeresen szoktam, csak nem viszem le a vízpartra mert a kutyám képes belemenni a jéghideg vízbe amibe viszont nem kéne neki mert ízületes és akkor újra kiújulhat. Egyébként rendszeresen sétáltatom a kutyámat minden nap reggel ki engedem a kertbe ameddig megkajálok addig ő elvégzi a dolgát és kb fél órával később már dobom is neki a pórázt hogy hozza ide hozzám ő odahozza rácsatolom és mehetünk is. Este ugyanígy szoktam, de most a szokásos este 6 órai sétát át tettük fél 8 ra mert akkor enyhébb idő van meg akkor nincs már nagy forgalom se.
2012. ápr. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Akinek kutyája van az télen is viszi sétálni. Miért gondolod, hogy télen nem kell pisilni/kakilni nekik? Max. nem több órás sétálásra, hanem rövidebb ideig vannak kint. Igen, a jó időben az emberek többsége sétál, és viszi a kutyáját is.
2012. ápr. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
tuti falunk laksz és azért nem látsz télen kutyasétáltaókat! de a városokba szoktál !:D
2012. ápr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 VBeata81 ***** válasza:
Itt nálunk a panelrengetegben télen is sétáltatnak a gazdik, bár az tény, hogy jó időben többet vannak kint.
2012. ápr. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Dehogynem, a kutyám lakásban van tartva, így természetesen ugyanúgy viszem őt sétálni.

De azért más az, amikor télen -20 fokban kell fölkelni, és lemenni a sötétben, hóban...olyankor a kutyámat is úgy kell kiimádkozni az ágyból, és csak 5-10 percet sétálunk. De ma reggel 6-tól negyed 7-ig voltunk kint, és most is megyünk nemsokára egy másfél órás sétára.

Télen is, és ilyenkor is ugyanúgy napi 4 (vagy 5) séta van beiktatva, csak télen rövidebbek.

2012. ápr. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
˙javítás: ma reggel 6-tól negyed 8-ig voltunk kint.
2012. ápr. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én is viszem. Sőt ő nagyon is élvezi a telet, mivel husky. Szánt is szoktam vele húzatni pl. mikor megyünk boltba ő húzza haza a csomagot, vagy pedig az unokahugom meg öcsém szokta húzni. A gyerekek is élvezik és a kutyus is.:D

Egyébként télen én se nagyon látok mást, most többen vannak sokkal, de én faluban lakom és lehet ezért.

2012. ápr. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!