Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyakiállításra lehet ivartal...

Kutyakiállításra lehet ivartalanított kutyát vinni?

Figyelt kérdés

Husky kan kutyusról lenne szó, és amint eléri az egy évet, ivartalanítani szeretném, csak nem tudom hogy így is lehet-e kiállításra vinni..:/

Még valami, mennyi idős kortól lehet kiállításra kutyust vinni?

Előre is köszi!


2012. ápr. 30. 18:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem lehet ivartalanított kutyával nevezni, mert értelmetlen. A kiállítás a kutya tenyészértékeét méri, ivartalanított kutyának meg nincs tenyészértéke. Hiába ő a legszebb, értelme nem volna. Hobbi osztály az más, az csak olyan, mint egy sima szépségverseny. Oda keverék kutyák is nevezhetők.
2012. ápr. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kan kutya esetében a másik ok, amiért nem lehet kiheréltet vinni, mert a bíró azt is megvizsgálja, rendesen le van -e szállva, nincs -e valami komoly baj vele, ugyanis ez is öröklődik. Ha kiállítási terveid vannak, inkább ne ivartalanítsd, lehet adatni neki bizonyos időközönként hormonokra kiható injekciót, aminek a hatása hasonló, mint a herélésnek, visszafogja azoknak a hormonoknak a termelődését, amitől kanokra jellemző lesz a kutya viselkedése.
2012. ápr. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Rendben, értem. Köszönöm az utolsó 2 válaszolónak. :)

Ment a zöld.

2012. ápr. 30. 22:33
 14/17 A kérdező kommentje:
Az injekciót az állatorvos beadja ugye? Tudom, elég értelmetlen és alapvető kérdés, de már volt alkalmam olyan orvossal találkozni, aki velem akarta beadatni a veszettség elleni oltást...
2012. ápr. 30. 22:35
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, orvos adja be! Nem tudom pontosan, mennyi időközönként kell járni, de majd elmondják. Ivartalaníttatni ráérsz akkor is, ha küllemileg, jellemileg nem felel meg az elvárásoknak, de ha fajtájának kiváló egyede, kár lenne egyenlőre, egy hozzá passzoló szukával továbbörökíthetné a génjeit, neked nem is kell tenyésztőnek lenned, csak tenyésszemlére vinni, és fedezési jegyet adnod.
2012. máj. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mielőtt bele ölsz egy csomó pénzt a kiállításokra való nevezésekbe meg utazásba esetleg szállásra, kérdezd meg a kutyusod tenyésztőjét hogy szerinte van e értelme, mert nyilván azért Ő jobban ismeri a fajtát mint te, ez most nem sértés! :)

Ettől függetlenül elviheted kiállításra.

A hormonos injekciókról én nem sok jót hallottam eddig, szukáknál pl gennyes méhgyulladást okozhat stb....Szóval mielőtt beadatnád azért járd körbe a dolgot, és kérdezd meg az állatorvost, hogy szerinte is van e értelme. A mi állatorvosunk tuti hogy lebeszélne róla.

2012. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Persze, a tenyésztő 100%-ig jobban ismeri ezt a fajtát, nekem ez lesz az első ilyen fajta kutyám. Nagyon sokat kérdeztem már tőle, és mindig új és új dolgokat tudok meg a fajtáról. Utána is olvastam, milyen gondozásra van szüksége stb., de azért aki ezzel foglalkozik több éve, évtizede, az csak jobban tudja mit igényel ez a kutya...

Hát, akkor majd elmegyek a dokihoz, megkérdezem hogy mit javasol, mert nem szeretném ha idő előtt valami baja, betegsége lenne.

Köszönöm a segítségeteket!

2012. máj. 1. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!