Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a "szörnyen...

Hogyan tanítsam a "szörnyen rossz" kutyámat?

Figyelt kérdés

Húsvétra kaptam egy kutyát.Borzasztó rossz : Kiássa a virágokat, mindent szétrág és semmire sem tudom megtanítani.

Ma egész napra egyedül hagytuk itthon és mikor hazaértünk a kutyám szétrombolta a sziklakertet és a kaktuszokat is megrágta. Mindennap sétálok, játszok, foglalkozok vele de tanulásra egyszerűen képtelen:( Mondanom sem kell hogy anyának elege van belőle

Kérlek segítsetek!



2012. máj. 1. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen fajta kutya?

Mennyit mozgatod naponta?

2012. máj. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És mennyi idős? Gondolom nagyon kis fiatalka. :)
2012. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős sétáltok?Szerintem kevés a séta neki és ezért unalmában rombol.Sétálj vele többet,esetleg futhattok is,labdázzatok,próbáld minnél jobban lefárasztani.
2012. máj. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
idős=időt
2012. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát szerintem keverék az előző gazdája útálja a kutyákat nem is foglalkozott vele és igen minden este megyünk futni, délután sétálni ja és mindennap játszok vele de nem fárad el vagyik kb 10percig aztán megint beindul...
2012. máj. 1. 20:41
 6/10 A kérdező kommentje:
ja és nem tudom mennyi idős a törzskönyvét az előző gazdája kidobta -.-" az állatorvos szerint 8 hónapos lehet
2012. máj. 1. 20:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Az oltási könyvre gondolsz? Mindenképp vidd lutyasuliba, ha tudod.
2012. máj. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nézd, alapvetően az az aranyszabály kutyatartásban, hogy mielőtt belefogsz, döntsd el, mit akarsz jobban, szép kertet, vagy kutyát, és ha a kert győz, akkor ne tarts kutyát, vagy csak elkerített részen, vagy bent a lakásban, és csak felügyelettel engedd ki.

Ha nem tudod semmire megtanítani, az sajnos nem a kutya hibája :) Vidd kutyasuliba, olvass szakkönyveket, mert valószínűleg a tanítás lesz a megoldás, a rombolás tipikusan olyan tevékenység, amit unatkozó kutyák csinálnak, tehát feladatok kellenek neki, amiket tanítás nélkül nem tudsz neki adni. Nem csak fizikai elfoglaltságra van ám szüksége az ebnek :)

2012. máj. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Illetve házhoz is hívhatsz szakembert, az otthoni problémák megoldásában ők sokszor praktikusabbak, vagy nagyon jó (=drága) suliba kell vinned ahhoz, hogy megtanuld, hogyan bánj vele otthon.
2012. máj. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
oké köszi
2012. máj. 2. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!