Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya megeszi a saját ürülékét...

Kutya megeszi a saját ürülékét, miért?

Figyelt kérdés
Sokan azt írják válaszul hogy azért eszi meg mert vitamin hiánya van a kutyának.A kérdésem az lenne, hogy melyik ez a vitamin amit az ürülékből tud hasznosítani? Mert elméletileg az ürülék ugye salakanyag amit a szervezet már nem tudott feldolgozni.Van ebben egyáltalán valami igazság? Vagy ez is csak egy városi legenda mint pl. hogy egy szuka kutyának ellenie kell életében legalább egyszer.(És most nem a kölyökkori rossz szokásra gondolok amit kinő a kutya, hanem mondjuk mikor egy 4 éves kutya eszi az ürüléket)

2012. máj. 1. 21:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csak logikusan próbálok gondolkodni: kétlem, hogy lenne olyan vitamin, amit a kutya kiszagol a saját ürülékében, és elég finomnak találja ahhoz, hogy visszaegye, azt meg pláne, hogy másodszorra megemésztődne benne. De erről szerintem inkább az állatorvosodat kérdezd, biztos tudja ennek a kémiai hátterét, mármint hogy lehetséges-e ilyen egyáltalán.
2012. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is hasonló következtetésre jutottam, de mikor ezt válaszoltam valakinek többen is lehurrogtak.Személy szerint az ízfokozókat tartom "hibásnak" e rossz dolog kialakulása miatt, mert azt lehet hogy kiszagolja a kutya az ürülékében ezért finomnak tűnhet számára és megeszi.
2012. máj. 1. 21:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért eszik a kutyák a kakit?


A kutyák szeretik felfedezni a környezetüket, és minden potenciális ételforrást, ez a kiskutyák esetében még jobban kihagysúlyozódik. A szuka kutyák például kötelességüknek érzik feltakarítani a végterméket a kölykök után. Ugyanakkor, a legtöbb kutya késztetést érez arra, hogy a területét tisztán tartsa, főleg egy olyan eset után, amikor kikapott, mert nem jó helyre végezte el a dolgát.


Egy táplálékban szegény étrend, vagy egy olyan kutyaeledel, amelyet a gyomra nem tud könnyen megemészteni, arra késztetheti, hogy másodjára is megpróbálkozzon az elfogyasztásával. Egy olyan háztartásban ahol macska is van, ennek az ürülékét is megeheti, mivel ez sokkal ízletesebb, mint saját végterméke. Ugyanakkor a macska ürüléke több proteint tartalmaz, mint a kutyaeledel, magyarul: táplálóbb.



kakilo-kutyus

Nem illik ilyenkor nézni



Veszélyes ez a szokás?


Az egész az emberi értékrend körül forog, mivel mi gusztustalannak tartjuk ezt a szokást. Egyébként normális esetben nem veszélyes. A legtöbb gazdi betegségektől, fertőzésektől tart, de az egészséges, beoltott kutyák nincsenek veszélynek kitéve. Bár néhány gilisztafélét tartalmazhat az ürülék, ezek elpusztulnak a kötelező éves oltások beadásával, és ennek a veszélye akkor is fennáll, ha kedvenced csak szaglászik vagy kóstolgat.

2012. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!