Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a vízhez?

Hogyan szoktassam hozzá a vízhez?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves Dobermannunk, aki valamilyen oknál fogva irtózik a víztől.

Eddig nagy nehezen sikerült pórázon bekísérni a vízbe, de mostmár ha meglátja a pórázt menekül. Ma úgy fürdettem, hogy a pórázt kikötöttem egy fához és odavittem a kádját, aztán beletettem. Amikor már a vízben van kezelhető, de egy kézzel fogni kell, különben kiugrik...


Mit csináljak vele, hogy trükközés nélkül meg lehessen fürdetni?


2012. máj. 2. 15:22
 1/3 klopusz ***** válasza:

Szia!


Először is ajánlom a fürdetést jutalomfalattal összekötni. Persze nem biztos, hogy gyors sikert érsz el, az is lehet, hogy semmilyet.

Volt egy kutyám, "akit" élete 10 éve alatt nem lehetett megbarátkoztatni a vízzel, mindig három-emberes meló volt (egy fogta a fejénél, egy a farkánál, egy samponozott).


Az is jó lenne, ha a pórázt nem csak fürdetésnél látná, hanem megtudná, hogy a póráz jót is (séta, játék) jelenthet.


Sok sikert!

2012. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom. Szokott sétálni is, amikor van rá idő, de mostanában csak fürdeni jár pórázzal.
2012. máj. 2. 15:41
 3/3 anonim ***** válasza:
Fokozatosan kell hozzászoktatni a vízhez.Nagyon sok időre és türelemre lesz szükséged.Próbáld meg úgy,hogy először bevizezed a kezed és úgy simogatod és közben adod neki a jutalomfalatot.Ezt minden nap csinálod neki kb. 10percig olyan 5-6napon keresztül.Mikor már ezt szépen tűri akkor megpróbálhatod,hogy engedsz egy kis vizet a kádba(kb annyit,hogy csak a lábáig érjen a víz) és akkor megpróbálod beletenni óvatosan a lábait,közbe persze adod neki a jutalomfalatot.És így fokozatosan szoktasd hozzá a vízhez.
2012. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!