Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi legyen a kutyám neve?

Mi legyen a kutyám neve?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! Tudom hogy tömérdek ilyen kérdés van de azért örülnék ha írna akinek van ötlete !:)

Fogok kapni egy kan svájci fehér juhászkutyát és nem tudom mi legyen a neve.. Szerintetek?


2012. máj. 3. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard elnevezni előre. Majd ha nálad lesz és megismerted a jellemét ahhoz válassz egy nevet neki. Vagy a törzskönyvi neve is adhat támpontot :)
2012. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Legyen Swiss White Blöki,

becézve Szvisszi!

2012. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyébként mi az Első válaszoló módszerét alkalmaztuk, de nem volt a legszerencsésebb.

Tehát megvolt a kutya, napokat volt már nálunk, és nem tudtunk jó nevet kitalálni neki. Ezért így-úgy becézgettük. Hasonlított a feje bizonyos szögből egy kiscsirkére, akkor Csibének szólítgattuk, néha bárányszerűnek tűnt, akkor Barikáztuk, mikor belemászott valami koszba az udvaron, akkor Szutykost mondtunk neki. Nos, ugye milyen gáz mind a három? Márpedig legtöbben ilyenek alapján tartanak meg egy-egy nevet. Végül csak kitaláltunk neki egy rendes kutyanevet (most ide nem írom le), és azon szólítjuk, arra hallgat. De ha nagyon babusgatjuk már így idős kora ellenére is, akkor néha előjön az a Csibe-becézgetés, szóval ezért nem jó szerintem a módszer.

Gyűjts össze pár nevet, ami tetszik is és nem ciki, és ha meglátod a kutyát, tudni fogod melyik jó hozzá, vagy keresgélsz tovább.

2012. máj. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !Tényleg, az előző kutyusom neve is a törzskönyvéből volt becézve ez eszembe sem jutott! Úgy szeretném ahogy a 3. válaszoló írta tehát összegyűjteni pár nevet és onnan választani.:)

Várom még a válaszokat :)

2012. máj. 3. 13:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Swiss White tetszik !:) köszönöm
2012. máj. 3. 13:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Rövid nevet válassz neki. A Swiss szép név lenne. :)
2012. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bendegúz!:)
2012. máj. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen a Swiss ötletes és tetszik is :)

A Bendegúz a legjobb barátnőm cicája így ez a név mindig rá emlékeztetne de köszönöm a választ !:D

2012. máj. 3. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!