Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány kutyátok van és milyen...

Hány kutyátok van és milyen idősek? Tudtok minddel foglalkozni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 07:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Három kutyim van,egy 8 éves erdélyi kopó,egy kb 5 éves kuvasz keverék és egy 11 éves collie.Mindannyiukkal foglalkozni kell,ez nyilvánvaló,hiszen egyrészt imádom őket és a lehető legjobbat szeretném nekik,másrészt felelősséget vállaltam értük egy életre.Itt a foglalkozást mire érted pontosan?Ápolni pl egyszerre szoktam őket,ha úgy látom szükségesnek,hogy fésülni kell,akkor fésülöm a többieket is(bár a kopót nem nagyon kell:))

Labdázni szintúgy mindhárman imádnak,sokszor,,az idős hölgy"még lekörözi a két fiatalabb,,fiút",alig győzöm kifárasztani,de ha labdázunk,akkor mindenkinek dobálom a sajátját.Sétával már más a helyzet,ha hosszabb túrát tervezek,bár imád sétálni,a collie-t már nem viszem,mert nagyon kifáradna.Kisebb viszont sétákra együtt megyünk(négyen),illetve bicikli mellett is csak a két fiút futtatom.Nagyjából azt mondhatom,ugyanannyira részesülnek mindenből.(Kivéve,ha teljesen külön program van,pl kopó kutyusommal agility,másikukkal kiállítás,stb)

2012. máj. 4. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is 3 kutyusunk van mint az előző válaszolónak. :)

Egy Bernáthegyi - golden retriever mix ő 2 éves.

Egy kis palotapincsi ő is 2 éves ( 14 nap van köztük )

És egy nem rég jött menhelyi kutyus egy kuvasz keverék ő 4 éves.

Ha az ápolásra úgy gondolsz hogy a szőrét meg egyebet akkor mi úgy csináljuk a palotaminki megy kozmetikába a nagyobbakat pedig otthon fésűjük, fürdetjük és egyebek.

Ha pedig úgy hogy foglalkozni velük az más tészta.

A palotát a szomszéddal sétáltatom a nagyokat együtt egyedül. Miután visszaérek a nagyokkal mennek a helyükre akkor viszem a kicsit vagy fordítva. :)

Külön udvarban élnek de minden délután együtt vannak és akkor együtt is sétálnak. Ha túrázni megyünk vagy hosszabb sétákra oda a kicsi nem jön mert nem nagyon bírná :)

De így nyáron mindig együtt vannak akkor csak estére vannak külön. De van amikor pl. a palotapincsi "napja" van délelőtt akkor vele vagyok ( persze a nagyok séta meg akkor elvannak foglalva ). A múltkor 4 kutyusunk volt és akkor is jutott rájuk idő mindegyikre . :)

2012. máj. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 egység :)

Egyelőre ennyi fér bele a keretbe, de később szeretnék kettőt.

2012. máj. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem jelenleg egy, de majd szeretnék mellé még legalább egyet, de ő csak akkor jöhet, ha elköltözünk, mert jelenleg nincs hely panelban sajnos. :/


2 éves lesz júniusban, keverék.


Mi párommal megosztjuk a vele való foglalkozást, de ha több kutyám lesz akkor úgy fogom beosztani az időmet, hogy mindegyikre legyen időm. Anélkül be sem vállalnám. :)

2012. máj. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, úgy gondoltam hogy sétáltatás és tanítgatás esetleg :) Nem tudom hogy bevállalhatnánk-e esetleg többet (jelenleg egy kutyusunk van) mert nem tudom hogy milyen lehet több kutyát egyszerre sétáltatni vagy egyedül kutyasuliba vinni (bár ez utóbbit gondolom nem is engedik)
2012. máj. 4. 08:49
 6/8 anonim ***** válasza:
két németjuhász, 3 és 6 hónaposak. napi 1-1 órát külön-külön is foglalkozunk velük, 1-1,5 órát pedig kettővel együtt:séta, labdázás, ilyenek.mivel emellett elég sokat kell dolgoznunk is, este 9-10-ig is eltart a kuyásprogram, de mivel napközben úgyis hatalmaas a meleg mostanában ilyenkor este vannak elemükben.még egy kutyát nem akarnánk, de nem is férne bele több az időnkbe se a pénztárcánkba.így is azaz érzésem sokszor, hogy még többet kellene velük foglalakozni....
2012. máj. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag is és időben is tudtok neki(k)minden szükségeset biztosítani,miért ne?Persze,valamilyen szinten megoszlik a figyelem,de nem lehet egyszerre egyet simogatni,szeretgetni,úgyis ott bújik a másik :) Ápolás,séta közös,ha jól vannak nevelve,egyszerre egy falkányi is sétáltatható,ez pedig csak rajtatok múlik.Sőt,merem állítani,hogy bár alapvetően az ember az elsődleges társ,a falkavezér(jobb esetben)ettől függetlenül nekik is jó,ha van még egy fajtársuk körülöttük.Sokszor örömmel látom és megnyugtat,hogy ha éppen nem tudok velük eleget foglalkozni(4000 m2 a kert,tehát azért jönnek-mennek,mozognak rendesen)akkor egymással játszanak,birkóznak,figyelik a másikat,mit csinál,gyakran együtt járják a kertet is,tehát nincsenek egyedül akkor sem,amikor épp nekünk dolguk van.Ha megengedhetitek magatoknak,hajrá :)
2012. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

1 kutyám van, roti-nj keverék, 4 éves lesz vasárnap.

Rengeteget foglalkozok vele, egy-két ismerősön szerint túl sokat is, ami még 2 kutyának is elég lenne :)

Szeretnék minimum 1, de inkább 2 kutyát mellé, de jelenleg lehetetlen...anyagiak :(

2012. máj. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!