Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor honnan érdemes...

Most akkor honnan érdemes kutyát venni? Teljesen összezavarodtam már?

Figyelt kérdés
Van aki azt mondja mindenképp csak kennelből, van aki azt, h fogadj örökbe menhelyről, van aki azt h fajtamentőknél keresgélj. De a szaporítóktól mindenki óv, de honnan tudom h kik azok? Mármint van egy rakás hirdetés eladó kiskutyákról pár tízezer ft-ért vagy akár ingyen, akkor ők mind szaporítós kutyák? Szeretnék egészséges kutyát venni, és gondolom a kennelek a legmegbízhatóbbak, viszont ott a szülők különböző "eredményei" eléggé befolyásolják az árat. Nem akarok azért több 100ezret kiadni mert a anya megnyert 500ezer versenyt. Nekem ezek nem számítanak.
2012. máj. 4. 17:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Még barna is van a közvetítettek között ;)
2012. máj. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én tenyésztek, van olyan kutyám aki már 6 ország championja de ez inkább az én szórakozás amellett h persze drágák a kutyák, de így elismerik az embert a kutyás világban ez a tenyésztőnek szól nem annyira a gazinak aki hobbira veszi, inkább annak aki szintén tenyésztésre.
2012. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szaporítók kutyái kerülnek állatkereskedésekbe. Vagy hozz menhelyről (bár én a fajtatiszta, törzskönyvezett kutyák oldalán állok, és a menhelyi is lehet szaporítótól, ha az állatkereskedésben senki se vette meg), vagy vegyél kennelből. Könnyű meghatározni, melyik van kennelből, ha kérsz hozzá törzskönyvet. Drágább így egy kutya, de kiállításokon is részt vehet. Fajtamentőktől is vehetsz, ha csak kedvencnek szeretnéd.
2012. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Egy olcsó kutya később sokkal többe kerülhet akár havonta, mint egy törzskönyves kölyök vételára, pláne egy ennyire felkapott (vagyis minden sarkon szaporított) fajtánál. Egy ismerősöm goldene már két évesen majdnem lebénult a diszpláziától, rengeteget költött a kezelésekre, gyógyszerekre. Elérte ugyan azt, hogy akár egy órás sétákat is kibír a kutya, de sosem lesz a régi. Az összes(!) alomtestvérén kijött a betegség csak később, de az a mocsok szaporító csak gyártja tovább a beteg szülőktől az olcsó kiskutyákat... És a kutyán ez általában nem látszik fiatalon, pár év múlva derül ki. Nem akarok a menhelyek, fajtamentők ellen beszélni, de ha az anyagi helyzeted nem a legjobb, én nem ajánlom, mert a náluk lévő kutyák javarészt szaporítottak, később kijöhet valami betegség, főleg diszplázia, és akkor mit csinálsz? Persze, lehet szerencséd is, és megmentesz egy életet, de mérlegelj. Én nem merném bevállalni, mert nem tudnék havonta egy vagyont az orvosnál hagyni, és mi lesz a kutyámmal? Jó, tudom, még így is lehet baj, de azért egy szűrt szülőktől származó, megfelelő párosításból született kutyánál ez a veszély minimális.


Tenyésztőtől lehet ám hobbi célra is kutyát venni, úgy jóval olcsóbb, olyan 70-80 ezer forint körül már lehet kapni, általában ivartalanítási kötelezettséggel, de természetesen ugyanúgy törzskönyvvel, chippel, oltásokkal.

2012. máj. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!