Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a menhely, ahol?

Melyik az a menhely, ahol?

Figyelt kérdés

Ahol viszonylag jó dolguk van a kutyáknak, macskáknak. Valamennyire ismerik is őket. Tehát ha azt mondják, hogy pl. macskákkal barátságos, akkor valóban az.

És nem kötnek bele, hogy albérletben lakom.

Nagyon szeretnék egy kutyát, tk-s kutyust nem engedhetek meg most magamnak. Albérletben lakom, a tulaj külföldön van még jónéhány évig. Neki nem okozna problémát a kutya, megengedi, de írásos engedélyt nem írna.



2012. máj. 5. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az albérlet minden menhelynél gond.

Menj az illatosra, (vagy más gyepire) ott nem kérdeznek

2012. máj. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
háááát, én ugy halottam, pont egy ismerőstől, aki az Illatosról fogadott be kutyát, akire több jelentkező volt, hogy tesztet kellett kitölteni, vállalni az ivartalanitást, és aki a legjobban megfelelt, az kapta a kutyust.
2012. máj. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
dehogy, az illatosról örülnek ha viszel.
2012. máj. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Őrbottyáni Equus Állatotthon. Már a neve is tükrözi, hogy ez nem menhely, hanem egy valódi otthon az állatoknak!

A tulaj lányával ugyanolyan fajta kutyusunk van, így ismertem meg őket, innen a GYIK-ről. Hétfőn voltunk náluk látogatóban. Van egy pár kutyus, aki kennelben van különböző okokból (idősebbek, vagy nem annyira jönnek ki más kutyákkal vagy olyan szintű ÖV van bennük, hogy tényleg muszáj külön zárni őket), de a kutyák 90%-a a családdal van egy udvarban. Van egy hátsó kertjük, a legtöbb kutyus itt van, ide ki szoktak ülni, foglalkoznak velük, gyakorlatilag családtagként kezelik őket is. Vannak mentett cicáik is, így pontosan tudják, melyik kutyus fogadja el őket, melyik nem. Azt hiszem, mindent elmond róluk, hogy amikor ott voltunk, pont vittek el tőlük egy kutyust, 1,5 évet volt náluk, megsiratták. Kisebbtől a legnagyobbig vannak náluk kutyusuk. Vannak egész fiatalok is (én beleszerettem egy 7-8 hónap körüli kistestű keverék kislányba, elütötte az autó, vemhes volt, meghaltak a kölykei, de egy iszonyatosan szeretetéhes kutyus, végig az ölünkben ült, osztotta a puszikat, ő szobatiszta is), szívem szerint hazahoztam volna, de 2 kutyának kicsi a panelunk, főleg, hogy a sajátom nagytestű. Minden kutyus ivartalanítva, chipezve, szerződéssel fogadható örökbe.

Nagyon ajánlom őket :)

2012. máj. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fajtamentőknél ideiglenes befogadónál vannak a kutyusok, jól kiismerik, nevelik, rehabilitálják őket. A mudi fajtamentőknél például ott van Menta, egy problémamentes, pusziosztó tünemény, a macskákat, kacsákat sem bántja. Vagy Cinka. Lehetőleg olyan fajtát keress, ami nem vadászkutya, mert ezeknek erős a vadászösztönük. A juhászkutya fajták általában minden állattal jól kijönnek. Az is jó, ha nem egy divatfajta, amit minden sarkon szaporítanak, mert akkor lehet, hogy tetemes orvosi költségekre számítasz később.

A mudi fajtamentőknél (és másoknál is) van arra lehetőséged, hogy ideiglenes befogadónak jelentkezel, minden költséget állnak. Aztán ha nagyon egy hullámhosszon vagy a kutyával, pont neked való, akár végleg befogadhatod -elég gyakori eset :)

2012. máj. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az albérlet - legyen szó akármelyik egyesületről/menhelyről/otthonról, tehát nem gyepi - mindenhol probléma.
2012. máj. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

szia!


Ajánlanám a nyíregyházi Állatbarát Alapítványt, ott tényleg nem kérdeznek semmit, csak vigyed már a kutyát...pedig menhely, nem gyepi.

Csak az a baj, hogy ott ketrecekben vannak a kuttyok, és nem igazán ismerik őket úgy, ahogyan azt te elvárnád.

2012. máj. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még jó, hogy csak a neve szimpatikus!!!!
2012. máj. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!