Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a vizslánka...

Hogy szoktassam le a vizslánkat az ugrálásról?

Figyelt kérdés
Már megőrülök tőle, ahogy kiteszem a lábamat a lakásból nem lehet mozdulni tőle mert akárhova fordulok mindenhol ott van, elállja az utat és ugrál mindenfele. Próbáltam már hogy finoman rálépkedni a hátsó lábaira, de rájött mit csinálok ezért azóta cikkcakkban ugrál. Azt is próbáltam már hogy rá hajolok, de akkor meg simán képen nyal. A legrosszabb az egészben, hogy mostmár nagy ritkán a skótjuhászom is ugrik, pedig ő aztán maga a megtestesült kimértség és nyugodtság, mégis ráragasztja ezt a rossz tulajdonságot a vizsla. Mit csináljak vele?? 7 éves már és mégis olyan mint egy fél éves hebrencs!
2009. jún. 24. 10:09
1 2
 1/18 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:
73%
Szia! Nem tudom van-e elég időd rá, hogy kutyakiképzésre járjatok? Igaz Ő már nem kiskorú, mert 9-10 hós korban szokták vinni a kutyusokat. Ez a vizsla természetéhez hozzátartozik. Nagyon édesek tudnak lenni a libegő nagy fülükkel mikor ugrálnak, de most a leszoktatásról van szó. Próbálj meg beszélni egy kiképzővel. Ő biztosan tud segíteni! Sok sikert kívánok! Üdv!
2009. jún. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Volt kiképzőnél, a bátyám 30ezret fizetett ki rá, csak azt érte el vele hogy a kutya mindent megtett a kiképzőnek, de nekünk már nem, a kiképzőnek is csak azért mert verte és nem is tudtunk róla.


Kiképzőhöz NEM visszük. Én diák vagyok, nekem nincs rá pénzem, a szüleim nem foglalkoznak ilyesmivel, a bátyám meg munkanélküli. Itthon akarom leszoktatni az ugrálásról, VERÉS NÉLKÜL.

2009. jún. 24. 11:03
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
szia a kutyat semmiképpen ne verd meg a későbbiekben akár lelki okokat is okaozhat neki ha bántod én nem tudnák egy kutyát se megütni...
2009. jún. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%

Először is, legyél te a falkavezér! Tartsd be az itt leírtakat:

Hogyan legyek falkavezér?

[link]

Nagyon lényeges, hogy ne csak te viselkedj ennek megfelelően, hanem minden családtag, mindenki, aki csak kapcsolatba kerül nálatok a kutyával! Az itt leírtakon belül kiemelt jelentőségű a "hazaérkezés", ami gyakorolható akkor is, ha a lakásból lépsz ki az udvarra. Egyszerűen ne vegyél tudomást a kutyáról, viselkedj úgy, mintha ő nem is létezne. Ez eleinte nehéz lesz, főleg amikor éppen rád ugrik, de ha mindent betartotok, akkor idővel javulni fog a helyzet. Ez sok munka lesz, de olyan varázsszót senki sem fog tudni mondani, amitől a kutya pikk-pakk leszokik erről.


Mellesleg a kutyakiképző alatt nem azt kell érteni, akinek odaadod a kutyát és az majd "megjavítja" harmincezerért. A te kutyád, a te dolgod a nevelése. Sőt, általában a gazdinak van szüksége a kutyaiskolára, nem is a kutyának. Neked kell megtanulnod kommunikálni a kutyával. Vannak olyan helyek, ahova alkalomszerűen is lehet menni, mondjuk minden hétvégén egyszer, kb. 800 forint/alkalom. Te a kiképzőtől megtanulsz "kutyául", a kutyád meg amellett, hogy agyilag lefárasztod, szocializálódik a többi kutya társaságában.


Gondolom a kutyákat naponta legalább másfél-két órára elviszi valaki sétálni, és ilyenkor találkozhatnak másik kutyákkal, jól le vannak fárasztva, stb. Igaz?! Mindkettő munkakutya, feladatot kell nekik adni!

2009. jún. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Az én kutyám is nagyon ugrálós volt:) Őt másfél éves korára teljesen sikerült erről lenevelni. Mi így csináltuk:

Amikor bementem hozzá és elkezdet ugrálni rögtön leguggoltam megsimogattam, kicsit hagytam hagy bújon, üdvözöljön, aztán mentem tovább. Ha továbbra is ugrált határozottan rászóltam hogy NEM, majd azonnal hátatfordítok (karbateszem a kezem, nem nézek rá) és nem figyelek rá. Ha lenyugszik azzonnal dícséret. Későbbb amikor már tudta a feksziket (bárhol, bármikor azzonnal első szóra) amint elkezdett volna ugrálni, rögtön lefektettem. Addig kell feküdnie amíg le nem nyugszik, ha kell egymás után újra és újra.

Fontos h amikor a kutyával foglalkozol mindig határozott de kedves hangsúlyal beszélj, ha viszont rosszat csinál levitt hangsúlyal "pattogósan" ad a parancsot. Sokat segít ha naponta gyakoroltok egy negyedóráig fegyelmező gyakorlatokat (ezeket könyvből is megtaníthatod csak türelem kell hozzá)

Az olyan kutyakiképzés ahol a gazda nem vesz részt a tanításban semmit nem ér, sőt általában csak ront (pl nálatok is verték a kutyát) Ha esetleg van kutyás ismerősőd aki ért ezekhez a dolgokhoz, megkérheted h mutassa meg gyakorlatban.

Hát hírtelen ennyi:) Sok sikert és ne add fel egy 7 éves kutyát is lehet tanítani. A vizslák meg amúgy is jó fejek, könnyen tanulnak;)

2009. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hát mondtam én egy szóval is hogy verem a kutyát? Leírtam hogy VERÉS NÉLKÜL akarom leszoktatni, erre írja valaki hogy ne verjem a kutyát... ááá....


11:31-es: nem kell gúnyosan írnod, ha hiszed ha nem minden nap viszem őket sétáltatni!! Az enyém rendkivül kiegyensúlyozott, fegyelmezett kutya, teljesen szociális, a legkisebb yorkitól egészen a német dogig minden kutyával barátságos, és ha rámorognak, ráugatnak, egyszerüen odébb áll. Ő az én kutyám, az én kezemben volt kicsi kölyök korától kezdve. Tesóm nem lakott itthon, nem foglalkozott a kutyával, azért adta oda kiképzőbe is mert nem volt se ideje sem kedve foglalkozni a vizslával. Amióta hazaköltözött, megint én fürdetem, én foglalkozok vele, én viszem sétálni. Teljesen antiszociális a kutya, nem vihetem ki a térre ahol találkozik másik kutyákkal, mert zokszó nélkül nekiront mindennek és mindenkinek.

Ne engem állítsatok be rossznak. Én csak szeretném helyrehozni ami ellett rontva rajta. Pedig nem is lenne kötelességem mert nem az én kutyám!

2009. jún. 24. 11:52
 7/18 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

Szia! A 10:58-as vagyok. Ha leírtad vna, hogy már vtok kiképzőnél, és az verte a kutyát. Tuti h nem ajánlottam vna! Én is elítélem az ilyen durva állatkínzókat! Ezt az "embert" fel kellene jelenteni, mert az állat verésével pont az ellenkezőjét érte el. És főleg, hogy nem voltatok jelen!



A kiképzőhöz én magam jártam a kutyával együtt, és én tanítottam be arra amit a kiképző mondott. Többen is voltunk. Így nem a kiképzőnek engedelmeskedett, hanem nekem. Falkába voltunk, ami a lényeg. Ja, és megírták helyettem a választ, arra utalva, hogy Te már kommnetáltad a válaszomat. Így már könnyű volt nekik.



Nem tudtam, h diák vagy, mvel nem írtad, azt sem, h nincs rá pénzetek. Szépen levettétek a pontjaimat a hiányosan megfogalmazott kérdés miatt. Na Csá! Még annyit, h nagy-nagy türelemmel el tudod fogadtatni magadat a vizslával. Ha rászólsz, h Ülj! Miután ezt megtette, simogasd meg dicsérd is: - okos kutya! Ha ugrani készül újra ismételd el vele, és határozottan "Nem szabad"! Felkiáltással tiltsd az ugrálástól. Remélem sikerül. Sok sikert hozzá!

2009. jún. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Senki sem állított be téged rossznak. Én leírtam, hogy szerintem mit csináljatok, a többi a ti dolgotok, nem különösebben érdekel. Arról sem én tehetek, hogy a tesód tojik a kutyájára, nem az én tesóm, nem az én bajom, nem nekem kell renberaknom nálatok a dolgokat. A döntés a felelősség és a munka is a tied, úgyhogy hajrá!
2009. jún. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sosem pontozok lefele, mindenkinek zöld kezet nyomtam, választól függetlenül, mert örülök hogy egyáltalán kapok válaszokat.
2009. jún. 24. 12:17
 10/18 Szabó Éva Györgyi ***** válasza:

10:58-as vagyok.


Nem Neked írtam, h lepontoztál, hanem a többieknek. Én nem haragszom, csak kicsit rosszul esett, mert eddig még mindig jók voltak a válaszaim. Szép napot!

2009. jún. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!