Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a vizslánka...

Hogy szoktassam le a vizslánkat az ugrálásról?

Figyelt kérdés
Már megőrülök tőle, ahogy kiteszem a lábamat a lakásból nem lehet mozdulni tőle mert akárhova fordulok mindenhol ott van, elállja az utat és ugrál mindenfele. Próbáltam már hogy finoman rálépkedni a hátsó lábaira, de rájött mit csinálok ezért azóta cikkcakkban ugrál. Azt is próbáltam már hogy rá hajolok, de akkor meg simán képen nyal. A legrosszabb az egészben, hogy mostmár nagy ritkán a skótjuhászom is ugrik, pedig ő aztán maga a megtestesült kimértség és nyugodtság, mégis ráragasztja ezt a rossz tulajdonságot a vizsla. Mit csináljak vele?? 7 éves már és mégis olyan mint egy fél éves hebrencs!
2009. jún. 24. 10:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
nem te vagy az aki május körül tette fel ezt a kérdést hogy hogyan torelélhatná a vizslát mert hogy nem hagyja békén az ő kutyáját? már pontosan nem emlékszem a kérdésre de valahogy ez volt a lényege!!!
2009. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Igen én voltam, az a kérdésem arra vonatkozott hogy hogyan vessek véget annak hogy a vizsla terrorizálja a skótjuhászomat. Ott nagyon sok hasznos tanácsot kaptam és sikerült minimálisra szorítani az ellenségeskedést, szerencsére a leírt dolgokat alkalmazva elérte nálam, hogy megértse, hol van a helye a másikkal szemben, és hogyan kell viselkedni.

Már csak ez az ugrálás idegesít de borzasztóan!

2009. jún. 24. 12:49
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk úgy sikerült hogy egyszerüen nem vettünk róla tudomást! Nálunk főként akkor csinálta mikor hazaértünk, ugye üdvözölt minket, meg mikor mi is kiléptünk az ajtón pl. reggel...

Németjuhászunk van, elég nagydarab már, pedig nincs 1 éves, és nem kellemes mikor ráugrik az emberre...

Mikor hazaértünk akkor is az volt az első hogy bementünk a lakásba, elsétálva mellette, először mindig egymást üdvözöltük párommal, és csak ha lenyugodott, és lefeküdt akkor jött a kutyus! Volt hogy rá se néztünk mikor hazaértünk, tudom durva, de a többi módszer nálunk sem vált be! Napközben is ugyanez! Egy idő után rájött hogy semmire nem megy az ugrálással, volt még egy két elkeseredett felugrok-de mégsem:-) próbálkozás, de kb 1-2 hónap alatt teljesen elhagyta! Nem tudom hogy ez egy 7éves kutyánál mükődik-e, biztos türelem és idő kell hozzá, de érdemes próbálkozni!


Sok sikert hozzá!

2009. jún. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Szia! Okés ezt kipróbálom, de a sajátomat ugye simogathatom azért? Nem akarom őt is büntetni azért mert a másik nemnormális.
2009. jún. 24. 15:10
 15/18 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező! Miért verjük itt a nyálunkat egyfolytában, ha el sem olvasod, meg sem érted amit írunk?! Elolvastad egyáltalán azt a nyamvadt cikket amit javasoltam? Nem hiszem, mert akkor nem irnál ilyen butaságot, hogy ezzel "bünteted" a kutyát! Igen, a saját kutyáddal is így kellene viselkedned! Mindig! Kivétel nélkül! És a következő kutyáiddal is. Értsd már meg végre, hogy nekik ez nem büntetés, hanem ez a természetes viselkedési módjuk egymás közt is!
2009. jún. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
60%
És nem a kutya a nemnormális, hanem rosszul neveltétek! A kutya teljesen normális reakciókat mutat a helytelen nevelésre. Kutyaiskola! Nem a kutyának, hanem neked!!!
2009. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
13:13-as! Képzeld kipróbáltam a dolgot és abbahagyta, egy darabig ugrált aztán látta hogy jövök megyek az udvaron de nem foglalkozok vele, és leült egy helybe és nézett rámfele!! Ilyet se láttam még :D köszönöm szépen a segítséged nagyon hasznos volt amit írtál, mostmár így csinálom mindig!! :)
2009. jún. 24. 17:40
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Örülök hogy sikerült!!!:-))

Szerintem is a saját kutyáddal is ugyanúgy kell viselkedned mint a vizslával, függetlenül attól hogy ő csinálja-e vagy nem! De teljesen egyenrangúnak kell tekintened mind a kettőt! Semmiben nem szabad kivételezni! Mert akkor visszatér a "rosszaság"! Meg azt úgysem tudod megcsinálni szerintem hogy a vizslán átnézel, a tiédet meg agyba főbe simogatod mikor kimész hozzájuk! Mert akkor meg a féltékenység lesz a hibaforrás! És amiatt fog rosszalkodni! Szomszédunknak volt vizslája és nála féltékenyebb állatot még nem láttam!:-) Persze ez nem jelenti azt hogy az összes az!:-)

De szerintem ha ezt következetesen betartod, akkor minden menni fog!

Én amúgy itt nagyon sok jó meglátást olvasok! Nagyon sok mindent innen értem el a kutyával, mert kutyasulira sajnos még nekünk sem tellett!:-(

De így is nagyon okos és ügyes!:-)

Kíváncsi vagyok hogy teljesen beválik-e a módszer hosszútávon, úgyhogy majd írd meg!

2009. jún. 25. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!