Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajtát válassza egy...

Melyik fajtát válassza egy 17éves lány, aki gazdirajongó, hűséges, védelmező kutyára vágyik?

Figyelt kérdés

Bármilyen méretű fajtájú jöhet,hely van,idő van...

Tapasztalatok is jöhetnek. Csak ilyen 100kilos kutyákat ne irjatok,mert én még a fele se vagyok:D


2012. máj. 7. 08:01
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
Ohh köszöönöm:) Nem akarok felelőtlenül kutyát választani,csak olyan fajta érdekel amiröl tudom hogy nekem való,vagy eltudnám képzelni magam mellé. Minek válasszak olyat ami tul sok-vagy esetleg tul kevés nekem?
2012. máj. 7. 09:50
 12/45 anonim ***** válasza:

vagy esetleg amerikai stafforshire terrier?

svájci fehérjuhászkutya (fehér németjuhász)

dobermann is nagyon szép,csak télen fázik kinnt.

2012. máj. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:

Nem szeretném amstaffot,a SVájcibol pedig nemtul jo állomány idehaza, amikkel tenyésztenek fele ideggyenge,félős,csunya a szőre,rosszak a fogai. Egészséges kutyát szeretnék ennyi pénzért,és hogy legalább 12évig hanem tovább boldog társam legyen.

Dobit is felirtam a listára,bár nekem valahogy a barnák jobban tetszenek mint az alapszínű feketék:)

De ezek a boxerek:DDDD

2012. máj. 7. 10:01
 14/45 anonim ***** válasza:

Amúgy én is valszeg dobermannt, vagy rotweillert választanék, ami igényli a foglalkozást de mégsem annyira mint egy belga juhász. Dobermannból szerintem is szebbek a vörösek. :)


Amúgy te szuka vagy kan kutyát akarsz? Ez csak ilyen mellékkérdést. :D

2012. máj. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:

ha már az egészségről van szó

egy boxer nagyon beteges,

télen fázik,nyáron meg hőbutát kapnak,ha nem vigyázol rájuk, 28-30 fok felett a rövid fejű kutyák a leghamarabb kapnak hőbutát,mint p boxer,bulldog,ezen kívül sok betegségre hajlamos.

dobermann is télen fázik,ha nem tudsz neki minimum 0 fokos helyet biztostani tönkreteszed az idegrendszerét.

svájciakról ezt még nem hallottam,akkor viszont munka németjuhász vagy ónémetjuhász és belga juhász.

2012. máj. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Én csakis kan párti vagyok,mert egy nőnek csak jobb egy kan,a férfiaknak meg legyen szuka. Nekem ő lesz az első kutyám,vagyis a "szerelmem",ami pedig mégse lehet szuka :)))
2012. máj. 7. 10:09
 17/45 anonim ***** válasza:

én dobermannt vennék a legszívesebebn vagy egy szép orosz fekete terriert vagy ó.snacit,tudom nem tőlem kérdezitek,de nekem ezek a legszebbek

boxer is szép,de nekem ő kicsi.

a 3 fajtából ami tetszik sajnos dobermann a legbetegebb,magyarországon is sok kutya sajnos elég korán 6 éves korában nem ritka hogy meghal,mert gyakori a szívbetegség vagy gyomorcsavarodás,de főleg szívbillentyű betegség.

a másik kettőt meg trimmelgetni kell 2-3 havonta mai egy éven 40.000 ft kiadás,ezért jutott nekem a munka németjuhász vagy ónémetjuhász,de nem kizárt hogy később veszek egy orosz fekete terriert :)

2012. máj. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:
Minden fajta lehet beteges ha nem vigyázol rá,vagyha rossz helyröl veszed,ha nem foglalkozol vele és kidobod a kertbe télen nyáron,igy persze. De nem igy tervezem:)
2012. máj. 7. 10:10
 19/45 anonim ***** válasza:

persze,de azt se feledd,látom nagyon sokat utána olvastál,de még nem volt kutyád

gyakorlati tudás is kell,nekem már volt 7 kutyám :D :P

persze ha kidobod a kertbe igen,de átlagba hamarabban megbetegszik mint pl egy schanuzer.

am meg fogod suliba hordani a kutyát? az nagyon hasznos.

2012. máj. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:

Nekem szuka kutyám van (lány vagyok én is :D ) és nekem is a szerelmem, pedig nem vagyok leszbi. :DDDD (első kutya szintén)

Én mondjuk szuka párti vagyok, szóval ha lehet a jövöben is csak szukám lesz.

2012. máj. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!