Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik lehet az a nagytestű...

Melyik lehet az a nagytestű kutyafajta, ami kis mozgásigényű és emberközpontú?

Figyelt kérdés
Tudnának javasolni olyan fajtákat, amik minimum 30 kilósak, jól viselik a benti lakást, nem túl mozgékonyak és gyermekbarátok? Tudom hogy túl sok kérés egyszerre, de hátha... Beteg gyerek mellé kellene. Folyamatosan figyeljük a menhelyeket is, de a nagytestű kutyák jelentős része általában a kezelhetetlen láncon tartott házőrző.
2012. máj. 7. 21:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%
Gondolom azért, mert mivel egy beteg gyerek mellé és lakásba szeretne, így elég nagy felelőtlenség lenne egy kérdőjeles múltú és származású kutyát hazavinni. A fajta tulajdonságairól sem lehet semmilyen fogalma, mivel ki tudja, milyen keverékek! Ezért nem választottam én sem menhelyről.
2012. máj. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Berni pásztor?
2012. máj. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

bobtail,briard (bár neki sok séta kell és kutyasuli)

bernáthegyi,újfunlandi,leonbergi,berni pásztor,landseer.

angol bulldog,

most hirtelen ennyi jutot eszembe,de ezek mind jó gyerek mellé játszópajtásnak emellett kevés a mozgásigényük,kivéve az első kettőnek,főleg a briardnak sok sétára van szüksége.

és nagyon emberközpontúak,családi kutyák.

2012. máj. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szombaton látogassatok el a Noé Állatotthonba. Fogtok találni megfelelő kutyát, az tuti!
2012. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszoló sok jó fajtát felsorolt: bernáthegyi, újfunlandi, leonbergi, bernipásztor, landseer.

Az angol bulldogot nem ismerem, bár gyerekek mellé nem biztos hogy jó.

A bobtail egy jó kutya, bár ha nem kezelik megfelelően domináns és vad lehet!

A briard.. nekünk is az van, nem jó gyerekek mellé, vadabb fajta kutyák és nem tudják a határt, nem tudnak finoman játszani, csipkelődős fajták.

És mint ahogy az előttem lévő is mondta sok mozgáz és kutyasuli kell neki!

Én nem vennék ilyen fajtát gyerek mellé!

Bár minden fajtában vannak külön egyedek, de én inkább a leonbergit és a bernipásztort ajánlom! Hűségesek a családjukkal szemben!

2012. máj. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Áhh, a labrador mozgásigénye az átlagon felül van. Azt nem ajánlom, ha nincs rá min 3 órátok. Én is a leonbergit ajánlom, van tenyésztő ismerősöm, ő sokat mesélt a fajtáról. Nagyon lusta, imádja az embereket, elég csendes, és nagyon jó hozzájuk bújni :).
2012. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem zárkózom el a menhelyi kutyustól sem, de amiket belinkeltél mind közepes testalkatúak. Megnézem a bobtailt és az újfundlandit. Egyébként dogok nem nyáladzanak sokat? Vagy ez is csak mende-monda.
2012. máj. 8. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!