Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Kisgyerekek mellé...

Kutyások! Kisgyerekek mellé milyen kutyát javasoltok? Tekintélyt parancsoló, házőrző tipusra gondolok.

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 12:29
1 2 3 4 5
 1/48 IGCM ***** válasza:

Attól függ mennyire értesz a kutyákhoz,mennyi időd lenne rá foglalkozni vele,mennyi pénzed van,vinnéd-e kutyasuliba?:D

Ha ezekre válaszólsz akkor szívesen ajánlok fajtát.

2011. márc. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
Nekem bernim van egy másfél éves fiú mellett. Őrangyalként megy a gyerek mellett,imádja, együtt alszanak. És szerintem házörzőnek se rossz,eleve a mérete miatt.
2011. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
57%
Alapvetően az a gond, hogy két ellentétes vonást keresel a kutyában. Sajnos nem igazán van olyan, amelyik a betörőt szétszedi, de a gyerekkel jámboran elvan. Jelzőkutya jó lehet, valamilyen nagyobb testű pásztor: berni pl.
2011. márc. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Pénz nemszámit,időm lenne amikor a gyerekek oviban vannak,kert nagy van.Kutyasuli...hát nemtudom van e a környéken de ha nem boldogulnék egyedül biztos hogy keresnék egy kutyasulit is.Volt egy kis keverék kutyám,meg a nagymaméknál sokat foglalkoztam a vadászkutyájukkal én is(magyar vizsla).Sokat olvastam kutyákról kiskoromban is,mindig érdekelt a téma.
2011. márc. 22. 12:34
 5/48 IGCM ***** válasza:

Ez jó amit leírtál,én a kukázusit ajánlanám.Megbízható védő kutya és szereti a gyerekekt,de! érteni kell hozzájuk,ha soakt utánuk ovlasol és felveszed egytenyésztővel a kapcsolatot mit hogyan kell akkor nem lesz baj.Kimozgatni pedig kitudpd amíg a kcisi koviban vannak,engedelmességet pedig otthon is tudsz vele gyakorolni,max elolvasol még egy-két kutyakönyvet :D

Persze a berni pásztor is nagyon jó választás lehet.

2011. márc. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
71%

csak itt az a bibi, vehettek ti akármilyen vérebet, a mai világban már semmit sem ér a kutya rosszakarók ellen. Ezt rendőr ismerősöm meg mondta, millió egy módszer van már a kutyák leszerelésére sajnos:(

De, hogy válaszoljak is. Németjuhász, Berni pásztor is nagyon családszerető.

A cane corso-t csak félve jegyzem meg, mert nehéz nevelni, és kemény kezű gazdára van szüksége, és rengeteget kell vele foglalkozni. De ez a fajta még a saját gazdájával szemben is képes megvédeni a gyerkőcöket, tapasztalatból mondom:)

egyszerre lehet belőle kemény házőrzőt, és kiváló dadát nevelni:) de mondom, ezt csak érdekességként írtam inkább, bár nem ismerlek titeket, hogy mennyire vagytok keménykezű gazdik:)


22L

2011. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 A kérdező kommentje:

Egyébként a Rotweilerről mi a véleményetek?

Ha néha be lenne csukva a kutya(mondjuk napi pár óra) egy számára ideális kennelbe,azt szabad?Nem lenne rá rossz hatással?

2011. márc. 22. 12:39
 8/48 anonim ***** válasza:
0%
személy szerint a rotit nem merném bevállalni gyerek mellé. Szomszédunk kisfiának leharapta a fél fülét a rotijuk, és tanított kutya volt pedig...
2011. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:

A bernis válaszoló vagyok. Én nem mernék se rotit,se kaukázusit bevállalni. Dolgoztam menhelyen,és rengeteg kaut hoztak be. Nagyon kell érteni a kutyákhoz,és nagyon határozottnak kell lenni velük.

Egyébként sajnos tényleg igaz, hogy a rosszfiúk ellen nem ér semmit a legjobb kutya. Párom rendőr,és sokszor meséli,hogy kemény ÖV-s kutyákat mérgeztek meg,vagy ütöttek,fújtak le,és pakolták ki a házat. Nálunk 2 kutya van,de éjjelre inkább beengedjük a lakásba őket,és bekapcsoljuk a riasztót,nehogy bajuk legyen.

2011. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:
Huh,akkor azt hanyagoljuk.Mármint a rotit.A berni pásztor nagyon szép,régtől tetszik.A kaukázusi az nem nagyon kattant?Nekem volt egy ismerősümnek,és azzt mondta hogy egyszer megtámadta őt,de hogy ez állitolag náluk fajtajelleg,jól meg kell verni utána,és hogy akkor többet nem lesz baj.... A kemény kezuség mit jelent egy kutyánál? A labradorrol mi a véleményetek?
2011. márc. 22. 12:50
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!