Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezt szeretetből tette?

Ezt szeretetből tette?

Figyelt kérdés
Van egy német juhászom 2 éves...múltkor sétáltattam, mikor felénk rohant egy óriás schnauzer, a kutyám pórázát ösztönösen hosszabbítottam és a német juhász a schnauzer meg közém áll és minden gondolkodás nélkül neki ugrott.
2012. máj. 8. 19:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
ja igen, azt, hogy itt kezdődnek a bajok, arra értettem, hogy te bepánikoltál és a kutyádnak kellett döntenie...Legyél határozott, és "szedd össze" a kutyádat, ne kelljen már neki kibillennie és más állatokra támadnia.
2012. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ez esetben azért tette, mert a gazdája nem vezérként viselkedett, gyenge volt és határozatlan. Tégy egy kis rendet a rangsorban, erősítsd meg a pozíciókat. Nem azt mondom, hogy nem vagy vezér, hanem hogy nincs elég távolság a pozíciótok között.
2012. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
* pozícióitok
2012. máj. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
engem már támadott meg kutya, amikor is nem tudtam mit tenni, kutya nélkül voltam, és azóta teljesen pánikolok, amikor látok egy kutyát felém rohanni
2012. máj. 8. 21:16
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan úgy vélitek, egy munkakutyának meg kell várnia, hogy a gazdája mit mond?

Ösztönről hallottatok már?

Miért is kell egy nagytestű kutyának eszetlenül ismeretlenek felé rohanni?

A kérdező megijedt. A kutyája tökéletesen vette ezt a szitut.

Egyszerűen borzalmas már, hogy csak az folyik a csapból, hogy falkavezér, meg hátul kullogjon a kutya, meg egyél a táljából, különben nem tisztel, stb.

Még szerencsére vannak valódi kutyák, amelyekben a fajtájuk ösztöne nincs még jó mélyen eltemetve. Igaz, a tendencia sajnos arra felé mutat, hogy idővel a fajták csak külsejükben lesznek megkülönböztethetőek, mert belsőleg mind édi-bédi, mindenkit szerető, önálló gondolattal, mozdulattal nem rendelkező, minden ösztönt kiiktatva élő, kutyára hasonlító lények lesznek.

2012. máj. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Azért kíváncsi lennék, hogy a kutya akkor is ezt tette volna, ha a gazdája magabiztos, és fellép a kutya ellen?!
2012. máj. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

ma 22:24

azért kíváncsi vagyok, hogy akkor mit mondanál, ha a Te kutyádnak menne neki, csak úgy "ösztönből"

2012. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak nem menne neki "ösztönből", mert nem szokása idegenekhez heppi módon odarohanni.

Megtanulta, hogy nem illik.

2012. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

ma 22:26

Nyilván, ha a gazda kellő időben maga cselekszik, nincs reakció.

2012. máj. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az én kutyám sem bánt más kutyát, DE! nő vagyok és biztos én is megijednék ha egy idegen, nagytestű kutya rohanna felém, úgyhogy ha én is úgy látom hogy támadni akar, akkor a kutyám igenis védjen meg! Ettől még én vagyok a falkavezér, hiszen én utasítom a kutyát hogy támadjon. Olyan kutyám van, amit nem kell félteni, nekem biztos nagyobb bajom lenne ha egy kutya elkezdene marcangolni, azért a kutyák jobban tudnak verekedni.
2012. máj. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!