Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Epilepsziás a kutyám? (elaltat...

Epilepsziás a kutyám? (elaltatásról szó sem lehet! )

Figyelt kérdés

Az első epilepszia-gyanús rohama februárban volt, a következő 5 hét múlva (két roham egy nap alatt), majd 4 hét múlva (három roham két nap alatt), három hét múlva (tegnapelőtt és tegnap) öt és hat (összesen 11 !!) rohama volt.

Előfordulhat, hogy valami más okozza a gondot?

Javulhat-e, lehet-e kezelni valamivel?

Az itteni (ukrajnai) állatorvosok (anélkül, hogy megnézték volna) csak az elaltatást ajánlották.

Ha lehet valamivel enyhíteni a tüneteket, kérlek írjátok meg.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. máj. 9. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer kellene neki, attól bár teljesen meg nem szüntethető a betegség, de enyhül. Epilepsziás kutyát nem szoktak elaltatni, kérjétek meg az állatorvost, hogy írjon fel gyógyszert rá.
2012. máj. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

dr. Kiss Gabriella


1045. Budapest Tó. u 70

E-mail: favorit.allatkorhaz@chello.hu

Tel: 360-0334

Sűrgős esetben: 06-20-994-3157

Rendelési idő:Hétfő, Szerda, Péntek: 9.00-12.00

Kedd, Csütörtök: 16.00-20.00


Írj neki, hátha tud segíteni, nagyon régóta kezel epilepsziás kutyákat.

2012. máj. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

:.-(

Szegény kutyusod akkor biztos epilepsziás. A mienkre az első rohama után (amikor még azt sem tudtam mi az epilepszia), addig próbáltam másra gyanakodni, hogy talán a nagy kánikula, talán félrenyelés, talán beütötte magát,stb... De amikor másoknak meséltem, hogy mi történt, hogy rángatózott és utána hopp felállt és elindult, szaglászott, éhes volt... abból mindenki vágta, hogy epilepszia. :-(

Félévvel később jött a következő roham, majd aznap még egy pár. Azóta megint rendeben van, és rettegek a következőtől...


Doki azt mondta, ha nagyon sűrűvé válnak a rohamok, akkor van valami tabletta, de ez sem biztos megoldás. Nyugatózni kell a kutyát és ha azt elkezdi az ember, akkor nem szabad kihagyni, mert különben ismét jön a roham és akkor már sokkal könnyebben.

ha pedig tényleg nagyon gyakori, akkor nincs más, mit az altatás, mert se az ember nem tud állandóan a kutya mellett lenni, de a kutyának se jó ami vele történik. Ezt nem lehet bírni sokáig. Sajnos.

Azt hiszem nálatok lehet eljön a nyugtatózás ideje, ha továbbra is ilyen gyakori lesz. :.-(

2012. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:

Miért kéne elaltatni? Az epilepszia kezelhető. Ok, a nagyon súlyos esetek nem nagyon, de azért ahogy nézem, vannak szünetek a rohamok között.


A mi kutyánk is epilepsziás, bár ritkábban rohamozott mint a tiéd. 250 mg-os "Sertan"-ból kell napi felet adni neki (egy szelet felvágottban), és így szinten lehet tartani. Valószínűleg a tiednek többet kell adni, de ilyenért nem kell elaltatni!

2012. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sevenal nevű gyógyszert szoktak emlegetni, rákerestem,

Itt valaki ír is epilepsziás ktyájáról blogot: [link]

2012. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Alapból a rohamok nem egyenlő az epilepsziával okozhatják vírusos, baktériumos fertőzések valamint szervi rendellenességek ezért nagyon alaposan ki kell vizsgálni!

Vannak epilepsziás központok kutyáknak szerte az országban

[link]

2012. máj. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos nálunk az állatok kezelése nagyon primitív szinten áll. A leggyakoribb kezelés az elaltatás, kényszervágás!

Még a törzskönyvezett, "hivatásos" vadászkutyáknál is max. a védőoltást végzik el (ami kötelező, és ezért nagyon drága, kb. másfél-kéthavi átlagkereset), de amint valami probléma adódók, ott már véget ér a "tudomány":

2012. máj. 10. 06:31
 8/8 A kérdező kommentje:

Június és július végén ismét többnapos rohamai voltak a kutyámnak.

Egy állatorvos, aki valószínűleg többször kezelt epilepsziás kutyát, ajánlott egy konvulex nevű gyógyszert (500 mg-os kapszulában, folyadék, egyébként embereknél használják).

Inzulinos injekciós tűvel felszívtam, csak így tudtam adagolni. 20-25 kg-os kutyámnak egy kapszula 3 napi adag.

Attól kezdve a rohamok megszűntek...

Sajnos, (mint azt az állatorvos őszintén megmondta, azoknál az állatoknál, amelyeknél ilyen súlyos szintű a betegség,) december 1.-én ismét elkezdődtek a rohamok, és december 3.-án délben (akkor már a rohamok 2-3 percenként ismétlődtek) a kezeink között elhunyt...

Ezt csak azért írtam le, talán valakinek, akinek nem ilyen súlyos beteg a kutyája, talán tudtam segíteni.

Nekünk (a feleségemnek és nekem) nagyon hiányzik, tényleg nagy űrt hagyott maga után...

2012. dec. 4. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!