Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ilyen ügyben mit...

Szerintetek ilyen ügyben mit lehet tenni? Lehet jogi útra terelni? ( többi lent )

Figyelt kérdés
Pár napja megbetegedett 2 kutyám.Rögtön orvost hívtam hozzájuk és a doki azt mondta, hogy parvo. Me4gmérte a lázát de olyan szinten hogy tiszta vér volt illetve utána rögtön véres széklet is jött. A kutya úgy visított a kezembe mint az előtt soha pedig az elléseknél folyamatosan hozzá vannak szokva a hőmérőzéshez. Van éppen 3 7 hetes csivavám és éppen ezen a héten kapták volna meg a parvo ellenit. Erre parvo gyanús kutyákra még ráoltott a parvo virussal és természetesen gyorsan be is chipelte illetve az útlevelet megcsinálta nekik hol ott mondtam, hogy várjuk meg a jövő hetet úgy is akkor vinnék a piciket... De erősködött. 2 növendék kutyámat is rögtön leoltott ismét parvoval. 2 nap alatt 50.000 Ft-ot fizettem ki és a kutyáim a kihűlés szélén voltak.Sajnos éppen érettségiztem úgyhogy páromék vitték őket mikor mondtam, hogy vigyük át másik városba. Kiderült, hogy bélhurutjuk van és természetesen a dokinál már nem is volt véres a lázmérő és egy hangjuk sem volt. 3 nap telt el és minden rendben van. Viszont itt hagyta az előző doki az ampullákat és sima K-vitamin és kalcium injekciót adott nekik ami ugye mérgezés ellen van véletlen se parvó ellen. És ebből 4-et adott be amitől rosszabbul lettek a kutyák... Direkt félre kezelés miatt nem lehet valahol ezt jelenteni? Hiszen mint tudjuk hogy egészségtelen, vagy parvo gyanús kutyára nem oltunk....
2012. máj. 10. 20:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Fú de ásnám ezt az aljadék dokit.
2012. máj. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálam az állatorvos azt csinálja, amit én mondok. ha egyszer azt mondom, hogy nem oltunk, akkor nem oltunk. Állj a sarkadra!!!!!
2012. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Tudom nem ez volt a kérdés, de a kutyáid törzskönyvesek?
2012. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én ezt nem hagynám annyiban a helyedben, mondjuk sajnos ott és akkor sem szabadott volna mindenbe beleegyezned, amit mond. Ami az injekciókat illeti, ha így történt az több, mint durva, félrevezetett téged, anyagilag megkárosított. Ha nem parvó elleni oltást adott be, akkor a kutyákat nem veszélyeztette, de amit csinált, több mint etikátlan, ez csalás, amiért felelősségre vonható. Amúgy oltás beadásakor a kutyus kis sárga könyvébe be kell ragasztani a készítményről levett matricát, h később is követhető legyen, mikor mit kapott a kutya. Ez nálatok nem így történt? Ha igen, mi szerepel a matricán?
2012. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem..agyba főbe szaporítok és közbe 100.000-eket költök a kutyákra. Természetesen igen tk-sak. A kicsiket tuti parvoval oltotta le benne van az oltási könyvbe. De a nagy kutyáknak a betegségre beadott oltásokat sehol nem tüntette fel. Ezt is csak onnan tudom, hogy itt hagyta nálam az ampullákat és elvittem a másik dokihoz. Sajnos mint mondtam érettségiztem nem voltam ott mikor megkapták az oltásokat de utána telefonba elküldtem melegebb égtájra...
2012. máj. 10. 21:20
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, csak azért kérdeztem, mert érettségiző korosztály nem igazán foglalkozik komolyan a tenyésztéssel.
2012. máj. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
14 évesen már kiállításokra jártam és 2 kemény nyarat végig melóztam. Most már 19 évesen elértem hogy van 4 kutyám és le is hoztam az első almot. Próbálok mindent megadni nekik suli mellett folyamatosan melózom.
2012. máj. 10. 21:33
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves 6. válaszoló akkor te semmit nem tudsz a kuytás világról, nem egy és nem kettő 18 év körüli és az alatti tenyésztő van az országban akik vér profik, nem értem miért kell rögtön vádaskodni!


Amúgy szerintem ezt az állatorvosi kamarának is nyugodtan jelentheted, hiszen visszaélt azzal hogy "tudatlan vagy" és ki is használt téged!

2012. máj. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem, tényleg nem értek a tenyésztéshez, és a "kutyás világhoz"

Én a kutyázás egy "másik oldala" vagyok, nálam most is épp 3 ideiglenes kutya vár gazdára, köztük egy csivava...csupán ezért kérdeztem.

2012. máj. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Engem is be akartak csapni, itt a kérdésem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2666197-szeri..


Szörnyű, hogy mik vannak! Én nem tettem semmit, de már bánom, legalább én is elküldtem volna melegebb éghajlatra!

2012. máj. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!