Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudassam a kutyámmal,...

Hogyan tudassam a kutyámmal, hogy ha megnyomom az elektromos nyakörvet az én vagyok? Pl behívásnál: nem figyel rám, ha szólok neki, megnyomom a rezgőt erre kinéz maga mellé oldalra, hogy honnan is jött ez. Hogyan ismertessem meg vele?

Figyelt kérdés

Igazából behívható kutya, csak biztos ami biztos alapon szeretném ha megtanulná és 10000%-ig jöjjön ha hívom.


Okoskodó, negatív, menj kutyaiskolába stb emberkék kíméljenek. Nem mindenki lakik Bp-en ahol 100 kiváló kutyasuli van. Azért kérek itt tanácsot mert ez az oldal erre van.


Köszönöm


2012. máj. 11. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg hogy tudja hogy tőled jön a rossz érzés.Ugyan úgy kondicionálni kellene mint a klikkernél, hogy megtanulja ha nem csinálja amit mondasz jön a rezgés.
2012. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell vele megértetni, ez az eszköz nem arra való, hogy tudja, kitől jött a rezgés.

Pontosan mi a célod a rezgetéssel? Ha jól értem, egyáltalán nem kellemetlen a kutyának a dolog, csak felfigyel rá, akkor viszont fegyelmezésre nem használható, figyelemfelkeltésnek pedig elég kell hogy legyen a hangod. Ha nem elég, rakj rá hosszú pórázt, vagy azonnal fordíts hátat és fuss el minden egyes alkalommal, akkor is, amikor figyel, így fog rájönni, hogy ott hagyod, ha nem indul el abban a pillanatban, ahogy szólsz.

2012. máj. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Abban a pillanatban szólnod kell, hogy hozzám.
2012. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ne abban a pillanatban hívd, hanem picivel elõtte és ha nem jön akkor nyomod a gombot. Az meg nen gond ha nem tudja kitõl jön az áram. De a leírás szerint nem is kéne elektromosoznod.


UI.: vidéken is van sok kuttyasuli.

2012. máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!