Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatnám le erről...

Hogyan szoktathatnám le erről a kutyáimat?

Figyelt kérdés

Mostanában, amikor elmegy valaki itthonról, a kutyáink eszeveszett ugatásba és vonyításba kezdenek a kapuban. Még a szomszéd utcából is hallani.

Az "öreget" még sosem hallottam vonyítani, néha utánam vakkantott kettőt és kész. Amióta a "pici" megvan és rákezdett erre, azóta ő is utánozza, szirénára, gázos, fagyis kocsira, mindenre válaszolniuk kell. Ez még tűrhető, de amikor elmegyünk itthonról, az katasztrófa. Olyan hisztit csapnak, hogy néha komolyan tartok attól, hogy mikor unja ezt meg valamelyik szomszéd (volt már rá példa, hogy patkánymérget találtunk az udvarban).

Ha itthon vagyok rájuk tudok szólni, hogy hagyják abba, de amikor megyek el még is mit tehetnék? Nincs ötletem, kérlek segítsetek. Új keletű probléma, kb egy hónapja csinálták, előtte soha!



2012. máj. 11. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:

a neve : szeparációs stressz .

nézz utána ,és alkalmazd ,amit majd megtanulsz !

( illetve ,ez még egy jó játék, amivel a frusztrációjukat kiélhetik )

2012. máj. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A megoldás egyszerűbb mint gondolnád:

Séta, séta, séta és esetleg séta!

Hogyha lefárasztod a kutyáidat fizikailag és szellemileg is, nem lesz már erejük sem ugatni. Ha meg otthon vagy akkor le kell állítani őket, és remélni hogy nem ugatnak ha nem vagy otthon. De ha lemozgatod őket akkor növeled az esélyeidet.

2012. máj. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mozgunk rendesen. Kora estefelé mindig játszunk egy nagyot, szerencsére elég jól egymásra éreztünk, tudom mivel lehet gyorsan lefárasztani őket, utána kis pihi és megyünk hármasban futni. (Fél óra futás, fél óra séta) Hétvégenként eljárunk egy-egy nagy erdei sétára, éjszakánként alszanak is mint a tejbetök, nincs gond. Csak nem értem, hogy ezt miért most kezdték. Kb egy hónapja max tényleg, és így is csak akkor ha gyalog megyek el. Ha autóval, akkor semmi. Egyszerűen nem értem. Tart ez náluk 5 percig koksz hangerőn, utána hallgatnak, tehát nincsenek stresszben amíg haza nem ér az, aki elment. (kifigyeltem az ablakból, amikor anyu ment el itthonról)
2012. máj. 12. 01:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem arról van szó, hogy az egyik kutyád átvette a másik viselkedést. A nagy kérdés melyik csinálja a cirkuszt, és melyik utánozza? Ha tehetitek próbáljátok meg elkülöníteni őket (ez alatt azt értem, hogy egyiket átvinni a rokonokhoz 2-3 napra). Erre azért lenne szükség, hogy meglássad ki a probléma igazi forrása. Azt követően lehetne nekiállni a "gyógyításnak", de ezt egyedül nem fogod megoldani, szakértő segítségét kellene kérned. Úgy hiszem, a pici átvette az irányítást, neki vannak lelki gondjai. A szeparációs szorongás nem megy el egyik napról a másikra, és nem könnyű házi praktikával megoldani.
2012. máj. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyértelműen a pici kezdi mindig, utána kezd csak rá a nagyobb.
2012. máj. 12. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!