Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Hogyan győzzem meg?

Segítség! Hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Ismerősöm 4 hetes kiskutyát akar magához venni szaporítótól. Szeretném meggyőzni, hogy a kiskutyát csak 8-10 hetes korban szabad elválasztani az anyjától, de én nem tudom a szakszavakat, keresek olyan cikket, amiben ezt (ennek fontosságát) bővebben kifejtik és elég meggyőző, vagyis leírja a kockázatokat, a kutya viselkedésére tett negatív változásokat a korai elválasztással kapcsolatban.


Előre is köszönöm!


2012. máj. 12. 11:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

7-8 hetesen hozza el leghamarabb a kutyát.

ha 4 hetesen adják vagy 6 hetesen az tuti szaporító egy jó tenyésztő 7,5-8 hetesnél korábban nem adja oda a kutyáit...

mond meg neki hogy ha 7-8 hétnél korábban hozza kutyáját egy idegroncs és agresszív hülye kutya lesz,nekünk ajándékba adtak egy tacskót ő 6 hetes volt,mondtam hogy ne hozzák nekünk,de idehozták és hát nem dobtuk ki az utcára ,tiszta ideggyenge és agresszív kutya lett..

2012. máj. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ezeket már mind mondtam neki, de hajthatatlan, szerinte ezek jó tenyésztők, hiába mondom, hogy nem. Hiába mondom, hogy a kiskutyának rossz a fejlődése szempontjából, ha ilyen korán elhozzák, azzal válaszol, hogy az állatorvos szerint már 4 hetesen el lehet hozni. :@


Ok, ebben igaza is van, egészségügyileg tényleg elválasztható már 4 hetesen is, de személyiségfejlődés szempontjából meg nem jó, sőt, rossz, de azt mondja ez nem így van, mert így legalább minél korábban "összeszokik vele a kiskutya". :@ A kutyának aztán oly mindegy, egy kutya akár 8 évesen is simán összeszokik egy gazdával vagy új falkával. Nem?



Az idegeimre megy, ha valaki ilyen akaratos és "süket".

2012. máj. 12. 15:07
 13/13 Catz ***** válasza:

Akár 8 évesen is, persez.

4 hetesen szinte kínzás elválasztani. Sokkal nehezebb lesz neki kommunikációt megtanulnia, hiszen 4 hét hátrányba kerül. Mert gondolom ismerösöd nem fogja pont 2-3-4 hónapos kölykök közé fogja vinni.


Öntelt hólyag az ismerösöd, ha nem bírja ki azt a pár hetet, aztán a kutya az elsö 2 évében menhelyre fog kerülni, mert tele lesz viselkedés problémákkal és szeparációs szorongással...

2012. máj. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!