Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet erre mondani?...

Mit lehet erre mondani? (ivartalanítás)

Figyelt kérdés

7 hónapos havanese kutyám van és folyton azt hallom, hogy le kellene hoznom tőle egy almot a jövőben. Látni kellene hogy néznek rám, mikor mondom, hogy ivartalanítva lesz és nem szándékozom elletni.


Mindenféle választ kaptam már erre. Minek kell ivartalaníttatni? Sokkal jobb, ha előtte ellik egyet. Ma pedig valaki azzal jött, mikor mondtam, hogy a betegségeket akarom elkerülni, hogy több ezer éve ellenek a kutyák és semmi bajuk. De igazából bármit mondok mindenre kapok valami ellnérvet.


Az a baj, hogy én úgy gondolom, hogy senkinek semmi köze hozzá, hogy ivartalaníttatom-e vagy sem, de ha ezt mondanám, akkor rögtön én vagyok a bunkó. Csak engem találnak meg ezekkel a kellemes kérdésekkel, vagy másokat is lenéznek amiért ivartalaníttat? Ti hogy kezelitek ezeket?


2012. máj. 12. 17:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szerintem, ha azt mondanám, hogy még nincs tenyészszemléje, akkor még hülyébben néznének rám, hogy hát az meg mi a francnak kell?:P Már én is próbálok nem reagálni ilyenekre, de néha betelik a pohár és próbálok legalább egy embert jobb belátásra bírni. Pl. van a környékünkön egy labrador és vizsla keverék 1,5 éves szuka kutya. Az egy dolog, hogy neveletlen és a gazdái cérna hangon szólnak neki, hogy nem szabad az ember hasába lépni, de pár hete kiderült, hogy elletni akarják, mert milyen jó anya lesz. Erre inkább nem mondtam semmit, de mikor kiderült, hogy én meg ivartalaníttatni fogom, akkor rögtön nekem estek, hogy miért sürgetem ennyire, legalább az első tüzelést várjam meg, ha már annyira akarom. Na erre besokaltam és elkezdtem magyarázni, hogy semmi sem történik, ha a tüzelés előtt ivartalaníttatom, de állította, hogy neki már volt ivartalanított kutya (betegség miatt kellett) és mennyire elhízott és biztos ez hatalmas megrázkódtatás nekik. Azt már pláne hiába magyaráztam, hogy az ivartalanítás után kevesebb mennyiségű étel is elég a kutyának, mivel a szervezete jobban tudja hasznosítani a tápanyagokat, szóval ezért hízott el az ő kutyája is. Amúgy a héten elkezdett tüzelni a kutyám, de azt az elégedett vigyort látni kellett volna, mikor megtudták!:P Ja és ugyanezek az emberek mondták, hogy milyen butaság a kutyának zöldséget adni, mert húsevő lévén nem tudja megemészteni.:S
2012. máj. 12. 22:27
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tk-s egyértelmű az ivartalanítás. A sok hülyével meg nem kell leállni vitatkozni...az én 18 kg- husky kutyámra azt mondják, hogy nem Husky.mert nem kék a szeme...már a szemem sem rebben az efféle "észérvek" hallatán...mindig mindenre van válasz.
2012. máj. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Igy ahogy irtad. Fogalmuk sincs, mi az a tenyészszemle, és ,hogy ne tünjenek hülyének a szemedben, ezért nem fognak okoskodni:))) Amugy meg nagyon egyszerű, amig nincs tenyésszemle, addig tilos.
2012. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!