Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első párzás után is lehetne...

Az első párzás után is lehetnek kölykök? (lent bővebben)

Figyelt kérdés

Nekem van egy 1 éves kan kutyám és a szomszéd kutyája 4(éves) tüzelt és átengedték a szuka kutyát az enyémhez,hogy a szukának jót fog tenni a szülés.Én nem voltam itthon,meg hát nem az Én hibám mivel Ők engedték át a kutyámhoz ,mert ha az én kutyám ment volna átakot oké én hibám.De a lényeg, ügye én nem voltam ott és nem tudom,hogy összeragadtak-e meg ilyenek.És most lehetséges,hogy lesznek kiskutyák?És ha leszenek,hogy keressek nekik JÓ gazdikat,mivel nem áll szándékomba szaporítóna lenni és mikor meghallotam,hogy kiskutyák leszenk elsülyettem volna a pokolba :/ .De ha kell akor mostmár benti kutya lesz egy ideig amíg nem gyűjtöm össze a zsebpénzem,hogy ivartalanítsam.Nagyon sajnálom mind a két kutyát,hogy ilyen hülye voltam,de ha már megtörtént akor inkább intézketdni akarok és utána lehet osztani,de inkább jó gazdikat találjanak (persze ha lesznek kiskutyák)

13 éves lány kéri tanácsaitokat.


2009. jún. 25. 21:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem jobb megelőzni a bajt, beszélni kéne a szomszédotokkal. Kérd a szüleid segítségét, ha esetleg rájuk jobban hallgatnak. Világosítsd fel a 1,5 millió kidobott, gazdátlan kutyáról, a megunt kölykökről, az érőn felül működő mehelyekről, valamint akár ki is nyomtathatsz állatorvosi cikkeket, miszerint NEM kell a szukának szülnie. Próbáld meg őket rábeszélni az ivartalaníttatásra. Én alaposan megmondanám a magamét azért is, hogy az engedélyemmel csináltak ilyet.

2009. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
*engedélyem nékül
2009. jún. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Igen már elmondtan nekik mindent még képeket is mutattam,de annyira makacsok és azt mondák,hogy jó helyet fognak nekik találni meg ilyenek.És még azt mondták,hogy milyen sz@r gazda vagyok,hogy nem foglalkozom a kutyámmal,mert,hogy Ők mennyit vannak a kutyájukkal ésnéha annyira sajnálják az Én kutyámat meg ilyenek.Anya az elakar velük beszélni holnap nekem meg elegem van már.Most is majd mineki írni,fogja,hogy hogy lehetek ilyen gazdi meg ilyenek,de az a baj,hogy Én még azt se tudtam,hogy tüzel a kutya mert ha tudtam volna akor mondtam volna vlamit a szomszédnak,hogy véletlen se kerüljenek eggyüt,mert fertőz a kutyám vagy hasonló,nekem azt mondták májusban szokott tüzelni erre meg háát.Egyépként akor van esély,hogy lesznek kölykök?

egyépként 1 hónapot végig dolgozok 6-kor kelek és meglesz a pénz az ivartalanításra.

2009. jún. 25. 22:07
 4/30 anonim ***** válasza:

Sajnos lehetnek kölykök:( (mekkora b@rom szomszédotok van:O)

De téged csak becsülni tudlak, amiért így gondolkodsz! (pláne 13 évesen) Gyűjtögess csak szorgalmasan és mutasd meg nekik hogy igenis Te vagy a jó, felelőségteljes gazdi:)

2009. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Gyűjteni fogok :)

Most van 10 ezer forintom 1 évig gyűjtöttem ahozz mennyi kell még mert ha pár ezer forint akor azt elkérem apától.Ha ívartalanítom akor jobban fog hozzám kötödni mármint mikor jelen lesz egy szuka kutya?

Ohh a kölykök hát remélem nem lesznek de ha lesznek akor majd megprobálok jó helyet találni nekik ami a mai világban elég nehéz lesz,de az biztos,hogy csak úgy adom oda bárkinek is hogyha elmehetek mindig a helyszínre mondjuk havonta.Az se megoldás,de legalább viszonylag látom a körülményeit.

És Neked is köszönöm a válaszodat :)

2009. jún. 25. 22:21
 6/30 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás a kutya méretétől/testsúlyától függ. Kanoknál szerintem nem sokkal több, mint 10000, sőt, lehet, hogy az alatt van. Hívd fel a kiszemelt állatorvost/állatorvosi rendelőt és érdeklődj az árakról. Egyébként nagyon jó ivartalanítási akciókat lehet kifogni, érdemes ezeket is figyelni a neten.
2009. jún. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Egy dokink van benne megbízok nem szeretem váltogatni semmijen akcíó kedvéért inkább kifizettem,de nem kell idegeskednem.Sajnos most nem úgy állunk anyagilag,hogy így gondolkozzak,de ha kell tényleg irány dolgozni.

A kölykökkel kapcsolatban ha ma pároztak számíthatólag mennyi idő múlva lesznek kölykök?És léphetnek elő gondok egy 4 éves kutyánál aki előszőr fog elleni?mert azt tudom,hogy 7 év felett már kockázatos

2009. jún. 25. 22:27
 8/30 anonim ***** válasza:
41%

beszéljetek a szomszédokkal, hogy egyáltalán nem kell a kutyának szülnie, sőt eléggé megterhelő neki, ezért van az hogy a tenyésztők is legalább a 3 tüzelés után pároztatnak először, 1,5 évente elletnek 1 szukát és egész életében maximum 4szer, merthát ugye tenyésztők és részben ez nekik a jövedelem, de attól még szeretik a kutyát.

Mond nekik hogy nagyjából 1,5 millió gazdátlan kutya van a menhelyeken és az utcákon, és most nekik köszönhetően még több lesz, és ha a leendő gazdák( ha lesznek egyáltalán) nem ivartalanítják kutyájukat, akkor még több...

és a leendő ilyen esetek megelőzése végett ivartalanítsátok a saját kutyátokat

2009. jún. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Már írtam,hogy mondtam nekik.

A gazdikon nem kell aggodni Őket megpróbálom majd úgy,hogy a környékünkönlegyen s láthassam őket akár mikor.Ja egyépként a szuka kutyának már volt (úgy tudom) 4 ilyen oltása,hogy ne legyen kölyke.Mi most költöztünk ide 3 hónapja.

2009. jún. 25. 22:31
 10/30 anonim ***** válasza:

fertőzés és gyulladás mindig fennálhat, vagy kölyök akármikor bentmaradhat a szülőcsatorában, szóval lehetnek gondok...

amúgy láttam pesti állatorvosi rendelői honlapot, ahol macska ivartalanítást 5ezerért írtak (kandúrokra vonatkozóan) szóval szerintem egy nem túl nagy testű, amolyan közepes kan kutya ivartalanítása maximum 12-14 ezer forint lehet.

2009. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!