Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első párzás után is lehetne...

Az első párzás után is lehetnek kölykök? (lent bővebben)

Figyelt kérdés

Nekem van egy 1 éves kan kutyám és a szomszéd kutyája 4(éves) tüzelt és átengedték a szuka kutyát az enyémhez,hogy a szukának jót fog tenni a szülés.Én nem voltam itthon,meg hát nem az Én hibám mivel Ők engedték át a kutyámhoz ,mert ha az én kutyám ment volna átakot oké én hibám.De a lényeg, ügye én nem voltam ott és nem tudom,hogy összeragadtak-e meg ilyenek.És most lehetséges,hogy lesznek kiskutyák?És ha leszenek,hogy keressek nekik JÓ gazdikat,mivel nem áll szándékomba szaporítóna lenni és mikor meghallotam,hogy kiskutyák leszenk elsülyettem volna a pokolba :/ .De ha kell akor mostmár benti kutya lesz egy ideig amíg nem gyűjtöm össze a zsebpénzem,hogy ivartalanítsam.Nagyon sajnálom mind a két kutyát,hogy ilyen hülye voltam,de ha már megtörtént akor inkább intézketdni akarok és utána lehet osztani,de inkább jó gazdikat találjanak (persze ha lesznek kiskutyák)

13 éves lány kéri tanácsaitokat.


2009. jún. 25. 21:37
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Jó köszönöm.

És ha a picik betegek lesznek akor mit csináljak velűk,mert nem szeretném úgy odaadni a gazdinak,hogy beteg a kutya és esetleg később meghall mert a családot az nagyon megviselheti vagy akor úgy adjam oda,hogy felhívom a figyelmét,hogy beteg meg,hogy milyen beteg és ez meg ez fennálhat ?? Ja és olyat lehet csínálni,hogy csak úgy adom oda a kutyát,hogy ivartalítania kell és kérek majd vlami ivartalítási lapot,hogy Ő ivartalanította ??

2009. jún. 25. 22:39
 12/30 anonim ***** válasza:

Ha anyukádék ennyire a pártodat fogják, akkor esetleg még suttyomban el lehetne vinni az elkövetkezendő 1-2 hétben vinni a szuka kutyát ivartalanításra, amíg a szomszédok dolgoznak.

Ha nem tudjátok kifizetni, kérhettek segítséget a ZZ-től, vagy valamelyik környező, nem koldus menhelytől (minden rosszindulat nélkül). Ilyen helyzetben, ennyire felnőtt és talpra esett gondolkodással fognak segíteni az anyagiakban, nálunk is volt már nem egyszer példa rá.

Nyilván ez nem korrekt és fair dolog, de ha nem verekedős alkoholista népség, előbb-utóbb úgyis belenyugszanak :). No meg ők is az engedélyetek és beleegyezésetek nélkül "használták" a kutyátokat.

Vemhes kutya is ivartalanítható, sajnos másfél millió kóbor kutya mellett kénytelenek vagyunk "csinálni". Én a fogamzásgátló injekcióban nem hiszek, 1. nem is mindig hat, 2. hatalmas a hormontartalma, ami jobban megviseli a kutyát, mint a műtét.

Amúgy a vemhesség 2 hónapig tart.

Te vagy a beagle gazdi lány, ugye? ;)

2009. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

Igen én :)

Egypként az a baj,hogy a bolt a kertünkben van vagyis a hátsó ajtó és ha átmennek a kertünkön akkor ott nagyon hátul van egy kapu és ott laknak ők és amikor "dolgoznak"

akor a kutyát átvitték magukkal és így megtörtént a baj.

2009. jún. 25. 22:55
 14/30 A kérdező kommentje:
Ja igen és így nem tudjuk elvinni, viszont anya mikor ide költöztünk megmondta,hogy Ő egyetlen kutyát se fog felnevelni és semmit nem fog csinálni a kiskutyák érdekében vagyis semmilyen költséget nem fog állni(nem szívtelenség miatt) és hogy ezért vigyázzanak,de hát most apa is nagyon kivan akadva,nem is csoda.
2009. jún. 25. 22:57
 15/30 anonim ***** válasza:

hát ha volt 4 oltása a szukának h ne legyenek kölykei, akkor most minek engedték át hozzátok ? :O

hát a párzástól számitott 63-65 nap múlva lesznek kiskutyák.

áh annyira primitiv szomszédaitok van :S

Gondolom keverékek lesznek, nem?

Milyen keverékek?

Hát én bizok benne h jó helyre fognak kerülni.

Amúgy a tapasztalat azt mutatja, hogy 4 évesen nem tanácsos elöször szülni, lehet h lesznek problémák, és császározni kell.Meg azok a hormon injekciók se használnak,általában gennyes méhgyulladást idézhet elő.

Na de persze a keverékek nagyon ügyes kutyák, és valószinű,hogy nem lesz probléma.

Majd kiváncsi leszek, hogy mi lesz ennek a folytatása,milyenek lesznek a kiskutyák,ha lesznek.

Azt nem tudod,hogy a tüzelése hányadik napján van a szuka? mert lehet h túl későn lettek összeengedve, vagy túl korán és nem engedte még magát.

Amúgy ez veletek is nagy kitolás mert ha egyszer fedez a kan,utánna a tüzeléseknél teljesen be lesz kattanva :S

2009. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

elöző vok :)

neked is beagled van?

:D

nekem is :D

hátha tényleg lesznek kiskutyák, akkor nagyon kiváncsi leszek, hogy milyen bigli keverékek lesznek :D

a szuka milyen kutyus?

2009. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Tényleg ezt akartam kérdezni,hogy most,hogy ívartalanítom mekkora baj,hogy már párzott?

Azt hiszem másdoik napján van a tüzelésnek.

2009. jún. 25. 23:02
 18/30 A kérdező kommentje:

a szuka angol cocker spániel (fekete)

a beagle meg hát tudod milyen :)

Szóval ezért is remélem,hogy nem lesznek kölykök mondjuk a beagle-öm nem sokkal naggyobb,de akor is

2009. jún. 25. 23:04
 19/30 anonim ***** válasza:

ha a szuka a tüzelés 2. napján van, akkor tuti nem engedte magához a kant.

a tüzelés 8-17. napja között, durván számolva, akkor fogékony és veszi fel a kant.

Tehát ha jól van számolva a tüzelés akkor most nem lehet a kanodtól kölyke!

Tehát zárd el a biglid :)

Hát az nem baj,hogyha fedez és úgy van ivartalanitva, igy is lenyugszik egy kicsit, de ha tüzelő szukával találkozik akkor érdeklődik iránta.

amúgy nem értem, mért akarnak direkt keverékeket? ( hiszen az a szuka spániel, ha kölyköket akarnak mért nem fajtatisztával fedeztetik) persze nem akarok ötletet adni nekik, ne is legyen igy,csak nem értem.

Mutatsz nekem képet a te biglidről? Hogy hivják?

2009. jún. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Snoopynak hívják a beagle-met :)

A spániel pedig: Arielnek hívják

Azért akarnak mert kíváncsiak,hogy néznének ki a kiskutyák vagy mi.De már elegem van :/

2009. jún. 25. 23:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!