Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első párzás után is lehetne...

Az első párzás után is lehetnek kölykök? (lent bővebben)

Figyelt kérdés

Nekem van egy 1 éves kan kutyám és a szomszéd kutyája 4(éves) tüzelt és átengedték a szuka kutyát az enyémhez,hogy a szukának jót fog tenni a szülés.Én nem voltam itthon,meg hát nem az Én hibám mivel Ők engedték át a kutyámhoz ,mert ha az én kutyám ment volna átakot oké én hibám.De a lényeg, ügye én nem voltam ott és nem tudom,hogy összeragadtak-e meg ilyenek.És most lehetséges,hogy lesznek kiskutyák?És ha leszenek,hogy keressek nekik JÓ gazdikat,mivel nem áll szándékomba szaporítóna lenni és mikor meghallotam,hogy kiskutyák leszenk elsülyettem volna a pokolba :/ .De ha kell akor mostmár benti kutya lesz egy ideig amíg nem gyűjtöm össze a zsebpénzem,hogy ivartalanítsam.Nagyon sajnálom mind a két kutyát,hogy ilyen hülye voltam,de ha már megtörtént akor inkább intézketdni akarok és utána lehet osztani,de inkább jó gazdikat találjanak (persze ha lesznek kiskutyák)

13 éves lány kéri tanácsaitokat.


2009. jún. 25. 21:37
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Hát ezek nem normálisak! :(

Ha valóban csak pár napja kezdett tüzelni a szuka, akkor jó esélyed van rá, hogy ezt most megúsztad, de szerintem minél hamarabb ivartalaníttasd a kutyusod, mert ezek ismét próbálkozni fognak! Azt írtad, hogy van tízezer forintod. Szerintem, ha elmeséled a dokinak, hogy mi a helyzet, akkor megcsinálja ennyiért is, meg részletfizetésbe is bele szoktak menni ilyenkor.

Persze, ha ezek a fejükbe vették, hogy kiskutyákat gyártanak, akkor majd megoldják más kannal, de legalább a Te lelkiismereted tiszta marad.

2009. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

ezt mutasd mega szomszédnak(ne csak mond el,nyomtasd is ki!!!):


A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvédő Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)



Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk?

Válasz: Nem.


Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?

Válasz: Nem.


Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvező változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.


Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás egelőzhető.


Kérdés: Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínúsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.


Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.


Ajánljuk továbbá az ivartalanítás helyes időpontjának megválasztásával kapcsolatban az alábbi linket:

[link]

2009. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is a válaszokat!

Kiderült,hogy ÁLLITOLAG már 1 hete tüzel.A kutyám most,hogy esik az eső behoztam de folyamatosan sír és üll az ajtóba kiakar menni,de én nem enmgedem ki ez baj?Nema karom,hogy megfázzon vagy ilyesmi,de még az enni valót se fogadja el pedig tudni kell,hogy akármit megeszik éss akármikor.annyira elegem van mihest jó idő lesz ha kell kézbe ,de elviszem a dokihoz nem érdekel mennyi lesz,de legalább a kutyám vegyen már figyelembe elegem van ilyen még sohase volt :( sírni tudnék úgy érzem mintha smmibe venne a kutyám mondjuk abba is vesz most,de SOHA nem volt ilyen mindi gugy futott be a házba meg ki.

2009. jún. 26. 11:05
 24/30 A kérdező kommentje:

Ja és mindenkinek adtamegy "zöld kezet" vagyis egy hasznos választ :)

mert tényleg mindenki segített valamiben.

2009. jún. 26. 11:07
 25/30 anonim ***** válasza:

Szia !

A Kutyád most azért lett figyelmetlen és azért nem akar enni , mert egy tüzelő szuka van a szomszédban , akibe most " szerelmes lett" erre az időszakra.

Légy vele türelmes és ha elmúlik a szuka tüzelése akkor meg fog nyugodni a Beagle-d .

Nagyon szép dolog tőled hogy ivartalanítani szeretnéd , ezzel is bizonyítod hogy te jó gazdi vagy és a kutyád érdekeit nézed!

Szép napot!

2009. jún. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Nagyon nem érdekel ha valaki azt mondja sz@r gazdi vagyok az a lényeg,hogy Én tudjam,hogy a kutyusomnak jó.És akor ha most ivartalanítom akor is mostmár mindig ilyen lesz a tüzelő szuka iránt?Annyira sajnálom szegényt az én hülyeségem miatt,hogy még nem ivartalnítottam szenved.Borzalmas.
2009. jún. 26. 12:15
 27/30 anonim ***** válasza:
ha ivartalaníttatod,akkor nem fogja ezt csinálni..
2009. jún. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Oké köszi:)
2009. jún. 26. 13:55
 29/30 anonim ***** válasza:

Szia!


Azt hiszem az egyik válasznál te irtad, hogy lettek beagle-spániel kiskutyák.

Akkor mégis csak vemhes lett a szomszéd szuka?

Milyenek lettek a kiskutyák? hányan vannak?

Képet majd mutatnál róluk?

Csak kiváncsi vagyok :)

2009. szept. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Igen-igen én írtam.De még mielőtt valaki lehordana a sárga földig (amit megértenék) viccnek írtam mindengyiknek lett gazdája itt a környékünkön.És mondtam a szomszédnak,hogy addig elveszem a kiskutyát eldugom megölöm őket (persze eszem ágába nem állt volna őket megülni) addig amíg nem adják oda ugy a kiskutyát a gazdáknak amíg nem ivartalanítják.Vagyis mikor a gazdi elvisz egy kiskutyát fél éven belül ivartalanítani kell,és orvosi papírral bizonyítani külömben a kiskutyát vissza veszem.Szerencsére ez sikerrel történt.8 kiskutya lett ebből 1 elpuszutl így 7 van abból 2-őt megtartanak így marad 5 annak pedig a gazdik már emgvannak.Mindegyik fekete lett és fehér mellényük van.A szuka sikeresen túlélte hál istennek orvosi beavatkozást nem igényelt az első 2 kölyköt egyedül szülte ,mert hajnalba szült így nem volt ott senki aztán kimentek és ott voltak melette.Köszönöm az érdeklődést
2009. szept. 5. 12:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!