Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha tenyésztőtől, kenelből...

Ha tenyésztőtől, kenelből veszek kiskutyát az mennyivel drágább?

Figyelt kérdés
Nézegettem már elég sok honlapot és sehol sincs kiírva, hogy mennyi az ára a kölyköknek.
2009. jún. 26. 06:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legtöbbször több tízezer forinttal is drágább lehet sőt akár a dupláját is kérhetik annak az árnak amit a szaporítók kérnek az adott fajtáért. És lehet már sokszor leírták nem a törzskönyv a drága (4500Ft/kölyök)hanem a tenyéssz szemle, kiállítások, egészségügyi szűrések stb.

De ha felhívsz néhány tenyésztőt és megkérdezed az árat akkor biztosan előbb képben leszel. Egy konkrét példát azért tudok írni én 60 ezerért vettem a kutyámat, szaporítóknál 25-30 ezer, de én még olcsón vettem mert az alom utolsó tagja volt és már kezdett sokat enni egyébként 100 ezer köröl van az ára az én fajtámnak.

2009. jún. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hosszú távon nemhogy drágább, hanem inkább olcsóbb, mert valószínűleg nem fogod később a gatyádat is orvosra költeni. Ha írnál konkrét fajtát, akkor lehet, hogy akadna it valaki, aki tudna legalább egy hozzávetőleges alsó árküszöböt mondani.
2009. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
ma már sok helyen euroba fizetsz a kutyáért! sokan csinálnka honlapot is h megtévesszék az embert h ők tenyésztők és közbe csak szaporitók! de például nekünk staffordshire terrierünk van és ha egy jó kennelből akarnál ilyen kutyát venni akkor egy kölyök ára alsó hangon 800-1000eu között van,de láttam már 2500eu kutyát is!!!
2009. jún. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Konkrétan a berni pásztor és a golden retriver érdekelne!

Fontosnak tartom még, hogy egészséges szülőktől legyen a kiskutya, ugyanis ha jól tudom ennél a két fajtánál a csípőizületi diszplázia gyakori betegség.

2009. jún. 27. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!