Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért felejti kint a nyelvét?

Kollar1000 kérdése:

Mért felejti kint a nyelvét?

Figyelt kérdés
Sziasztok,Tegnap vettem egy mopsz fajtájú,kutyust.Két éves.Folyton kint felejti a nyelvét.Van hogy behúzza,van hogy kilóg neki.Olyan érzésem van ha rá nézek,hogy lusta és azért hadja kint fityegni.A fogai rendben vannak,Ha tudtok,esetleg okokat irjátok meg léci.Kicsit idétlen ha ránézek:)
2012. máj. 14. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért pont 2 évesen vettél kutyát? Tk-s? Szuka vagy kan? Lehet hogy melege van....
2012. máj. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért vettem két évesen,,Mert kedvező ára volt,és a gazdálya,külföldre utazott.Nem tk-ves.szuka,,és nem hiszem hogy folyton melege lenne.Bent van velünk a lakásban.
2012. máj. 14. 11:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Én eddig 2 esetben láttam ilyet.

1., Ha melege volt a kutyusnak.

2., Ha agyrázkódása volt.

2012. máj. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az enyémnek is mindig lóg, szerintem melege van. mopsziknak szerintem már a 20 fok is meleg, tekintve az orrát:D

Na meg a 0 fok meg már hideg pont amiatt, hogy kicsik.

2012. máj. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszi,,de mitől lehet agyrázkodása??
2012. máj. 14. 13:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Neki nem tudom. Példának írtam, hogy akit láttam kutyust és lógott a nyelve, neki agyrázkódása volt (őt autó ütötte el).

Orvosi átvizsgáláson voltatok már? Ilyenkor mindig ez az első, ha hazaviszünk egy új kutyust, elmegyünk vele az állatorvoshoz, átnézetni, hogy minden rendben van-e vele. Oltásokat átbeszélni stb.

2012. máj. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Brachycephal (benyomott arcú) kutyáknak szinte mind ilyen. A benyomott arcuk miatt nem zár rendesen az állkapcsuk és így kint marad a nyelvük néha. Ennyit nem tudsz a Mopszról? Igazán utána olvashattatok volna, mielőtt csak úgy megveszitek. A röfögés, éjszakai horkolás szintén normális. Olyan is van, hogy alvás közben kidugják a nyelvüket az pedig keményre szárad, az is normális.


A ráncait naponta (másnaponta) tisztítsd ki, de ne nedves ruhával, mert attól be pállik a ránc, inkább valami száraz ronggyal itasd fel a ráncokból a könnyeket.


Nem árt néhanap átkefélni a bundáját, mert egész évben vedlő fajta és ha nem figyeltek oda, belepi a lakásotokat a szőrtenger.


Fél évente érdemes megnézetni a fogait, mert ezeknek a benyomott arcú kutyafajtáknak fogproblémái is vannak.

2012. máj. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,,De nem aszt kértem hogy oktass!!Útána néztem a fajtának,,amit leirtál,arról tudok.Csak a kilógó nyelv zavar,,És azért irtam ide.
2012. máj. 16. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!